کارگزاری دستگاه پیس دائم برای بیمارانی قلبی برای اولین بار در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,963 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:01 ب.ظ، سه شنبه، 26 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

عمل کارگزاری پیس دائم برای بیمارانی که بی نظمی قلبی دارند برای اولین بار در استان گلستان در بیمارستان فوق تخصص قلب امیرالمومنین (ع) شهرستان کردکوی انجام شد.

80006905-2308461به گزارش خبرنگار رادکانا، دکتر منصور میرزاعلی فوق تخصص قلب و فوق تخصص ایدئولوژی قلب در گفتگو با خبرنگار رادکانا در خصوص نحوه بیماری بی نظمی قلبی و نحوه پس گزاری گفت: خانم 65 ساله ای که به دلیل پایین بودن ضربان قلب به ما مراجعه کرده بود که این بیماری باعث کاهش سطح هوشیاری وی شد که در ادامه باعث غش کردن و به هوش آمدن در مدت خیلی کوتاه می شد.

وی ادامه داد: بنده با این علائم در فرد مراجعه کننده متوجه شدم که این بیماری باعث پایین بودن ضربان قلب می باشد که در همه جای دنیا برای چنین بیمارانی (پیس میکر) می گذارند که همین ضریان ساز قلبی باعث می شود که ضربان قلب بیمار به صورت عادی بزند.

دکتر میرزاعلی در خصوص پیس گزاری بر روی این بیمار ابراز امیدواری کرد و گفت: این عمل که برای اولین بار در استان گلستان در بیمارستان فوق تخصص قلب امیرالمومنین (ع) شهرستان کردکوی اتفاق افتاد خوشبختانه جواب داد لذا از این تاریخ به بعد عمل پیس گزاری در بیماران قلبی در این مرکز درمانی انجام می شود.

وی با اشاره به مشکلات این قبیل بیماران اظهار داشت: بعضی از بیمارانی که دچار این بیماری بودند به مشهد و تهران اعزام می شدند که به دلیل کم بودن وقت فوت می کردند و افراد زیادی از لحاظ مالی دچار مشکل می شدند که خوشبختانه از امروز به بعد بیمارستان فوق تخصص قلب امیرالمومنین (ع) کردکوی این نوید را به بیماران می دهد که می توانند به این مرکز مراجعه کنند تا درمان شوند.

دکتر میرزاعلی فوق تخصص قلب و فوق تخصص ایدئولوژی قلب با اشاره به نحوه عملکرد دستگاه پیس میکر گفت: ما علاوه بر پیس میکر دستگاه (دیفبی لاتور) قلبی هم تعبیه می کنیم که برای شوک داخل قلبی است که بیمارانی که مرگ ناگهانی پیدا می کنند که ما همین دستگاه شوک دهنده قلبی را در بدن بیمار قرار می دهیم که قلب بخواهد بلافاصله ایست کند این دستگاه حساس سریعاً تشخیص می دهد و در سریع ترین زمان ممکن به قلب بیمار شوک وارد می کند یعنی قبل از اینکه بیمار خودش متوجه شود دستگاه کار خود را در بدن انجام می دهد.

وی در خصوص زمان قرار دادن این دستگاه در بدن بیمار اظهار داشت: این دستگاه در مواقعی گذاشته می شود که ضربان قلب بیمار خیلی پایین باشد و ضربان سازهای قلب به خوبی کار نکند، در چنین مواقعی باتری را تعبیه می کنیم که نقش او در واقع ضربان سازی قلبی می باشد که بیمار به حالت قبلی خود باز می گردد که این کار با هزینه دولتی از طریق هیئت امنا دانشگاه علوم پزشکی و سوبسیدی که دولت همواره پرداخت می کند این کار انجام می شود.

این فوق تخصص قلب و فوق تخصص ایدئولوژی قلب خطاب به مردم اظهار تأکید کرد: به مردم عزیز که سرگیجه های شدید و یا بی هوشی ناگهانی دارند که سریعا در مدت 1 دقیقه به هوش می آیند توصیه می کنم حتما به متخصصین قلب مراجعه نمایند که ممکن است ضربان سازهای داخل قلب آنها مشکل داشته باشد لذا وجود دستگاه های شوک دهنده باعث جلوگیری از مرگ ناگهانی می شود.

download

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه از وقتی که بنده به استان گلستان آمدم درمانگاهی در بیمارستان صیاد شیرازی افتتاح کردیم که روزهای شنبه مردمی که از لحاظ مالی مشکل دارند و نیاز دارند که مراجعه کنند ما در خدمت عزیزان هستیم.

دکتر میرزاعلی قیمت این دستگاه ها را با توجه به مدلشان از یک میلیون تومان تا 1/500/000 تومان اعلام کرد و دستگاه شوک دهنده قلبی هم از 2/000/000 تا 4/000/000 تومان می باشد.

دکتر میرزاعلی تصریح کرد: مصرف کمتر چربی حیوانی و حتی کنترل فشار خون و قطع سیگار و مخصوصا انجام ورزش تاثیرات زیادی در جلوگیری از این بیماری قلبی دارد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: در بیمارستان شهرستان کردکوی تجهیزات لازم برای به کار انداختن دستگاه پیسمیکر وجود دارد و بنده از این وضع بسیار راضی هستم.


مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر