کاشت نهال در نخستین روز از هفته منابع طبیعی در مزار شهدای گمنام کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,413 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:40 ب.ظ، سه شنبه، 15 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری به همت اداره منابع طبیعی شهرستان کردکوی تعداد چند اصل نهال به یاد و نام شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی وتعدادی از جنگلبانان در مقبره شهدای گمنام شهرستان کردکوی کاشته شد.

IMG_0054به گزارش خبرنگار رادکانا، همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری به همت اداره منابع طبیعی شهرستان کردکوی تعداد چند اصل نهال به یاد و نام شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس  صبح امروز با حضور مسئولین استانی و شهرستانی وتعدادی از جنگلبانان در مقبره شهدای گمنام شهرستان کردکوی کاشته شد.

در این مراسم قزل سفلو معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، الیاسی فرماندار کردکوی، امیرخانی رئیس اداره منابع طبیعی کردکوی، سرهنگ سمیعی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی، فیروزیان شهردار کردکوی، عرفانیان رئیس دانشگاه امام علی (ع) حضور داشتند.

مراسم کاشت این تعداد نهال همزمان با نخستین روز از هفته درختکاری که به عنوان روز منابع طبیعی و درختکاری نامگذاری شده، برگزار شد.

رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی در این برنامه با اشاره به آئین و دین مبین اسلام در خصوص حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی گفت: ما پیرو دین و آئینی هستیم که درختکاری، حفظ و حراست از آن جزء اصول مهم و اصلی آن است.

وی افزود: پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) ما را به درختکاری و حفظ و حراست از منابع طبیعی و خدادادی توصیه داشتند.

الیاسی در ادامه در توصیه به جنگلبانان بیان داشت: شما نهادی هستید که وظیفه حفظ و حراست از این منابع ملی را بر عده دارید و برای حفظ و مراقبت از آن باید تلاش زیادی کنید و از هیچ چیز دریغ نکنید.

فرماندار کردکوی با بیان اینکه نهال انقلاب 34 سال قبل توسط  امام (ره) و جوانان ایران اسلامی احیاء شد اظهار داشت: نهال انقلاب در 34 سال قبل توسط خونهای ریخته شده و فداکاری جوانان این مرز و بوم به درخت تنومندی تبدیل شده است که امروزه به نقطه ای از شکوفایی رسیده است که باید به خوبی از آن حفظ و حراست شود تا دشمنان اسلام و ایران نتوانند به آن ضربه بزنند.

IMG_0004IMG_0038

IMG_0018IMG_0022

IMG_0031

IMG_0044

IMG_0049

IMG_0055IMG_0057

IMG_0035

IMG_0064

ارسال نظر