کاهش شدید دما از اواخر امروز در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 918 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:20 ق.ظ، سه شنبه، 26 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: بر اساس اطلاعیه هواشناسی استان و گزارش‎های دریافتی، از اواخر روز دوشنبه هفته جاری استان کاهش دمای محسوسی را تجربه خواهد کرد.

13911023114336818_PhotoLبه گزارش رادکانا به نقل از فارس،‌ قاسم سمیعی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: طبق این گزارش با نفوذ امواج سامانه ناپایدار، استان شاهد وزش باد، مواج شدن دریا، بارش باران و برف خواهد بود.

وی تصریح کرد: این سامانه صبح روز چهارشنبه از فراز استان عبور خواهد کرد.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان همچنین از احتمال وقوع یخبندان در شب‎های سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

سمیعی با اشاره به رعایت نکات ایمنی توسط کشاورزان استان خاطرنشان کرد: با توجه به یخبندان و سرمای شدید احتمال آسیب به باغات مرکبات کشاورزی وجود دارد که باید اقدامات ایمنی توصیه شده از سوی جهاد کشاورزی استان در این زمینه رعایت شود.

 

 

بارش برف و یخبندان در ناهارخوران گرگان

بارش برف در گرگان
بارش برف در گرگان
گلستانی‎ها طی روزهای آینده ‎از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

وی از شهروندان گلستانی خواست با توجه به وقوع یخبندان طی روز جاری و روزهای آینده حتی‎المقدور از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

این مسئول تصریح کرد: شهروندان از تردد با وسیله نقلیه فاقد لاستیک یخ‎شکن یا زنجیر چرخ در مناطق مرتفع و کوهستانی استان پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از کمبود اکسیژن و تولید گازهای مضر در روزهایی که برودت هوا زیاد است وسایل گرمایشی منازل و محل کار خود را متناسب با حجم هوای محیط و نحوه تهویه آن تنظیم کنید.

خودداری از عبور از سطح یخ‎زده حوض‎ها و دریاچه‎های مصنوعی پارک‎ها

مدیرکل مدیریت بحران گلستان همچنین متذکر شد: از عبور از سطح یخ‎زده حوض‎ها و دریاچه‎های مصنوعی پارک‎ها جداً خودداری کنید.

ارسال نظر