کاهش ۱۶ درجه ای دمای هوا در استان گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 80 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:43 ب.ظ، پنج شنبه، 5 بهمن، سال 1396 نظرات بدون نظر

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ جریانات شمالی به استان گلستان، دمای هوا ۱۳ تا ۱۶ درجه کاهش یافته و بارش برف در سراسر استان گلستان ثبت خواهد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ورود سامانه سرد و ناپایدار به استان اظهار داشت: براساس آخرین الگوهای پیش‌یابی، از امروز استان گلستان تحت تاثیر جریانات شمالی قرار می‌گیرد که پیامد آن کاهش تدریجی دما و در برخی از ساعات افزایش ابر خواهد بود.

وی افزود: از اواسط روز شنبه تا روز دوشنبه مورخه نهم بهمن ماه با تقویت جریانات سرد شمالی، برای مناطق مختلف استان، بارش باران، وزش موقتی باد شدید، در ارتفاعات بارش برف و در برخی از مناطق  تشکیل مه پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: در روز یکشنبه با تداوم کاهش دما، علاوه بر نواحی کوهستانی بارش برف در بیشتر مناطق استان گلستان روی خواهد داد.

رحمان‌نیا گفت: همچنین دمای هوا از امروز تا صبح سه‌شنبه دهم بهمن ماه، بین 13 تا 16 درجه کاهش خواهد داشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: با توجه به این شرایط جوری، در روز شنبه اختلال در تردد  جاده‌های کوهستانی و در روز یکشنبه در جاده‌های مواصلاتی استان پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر نیر مواج است.

انتهای پیام/

ارسال نظر