کاهش ۱۰ درجه‎ای دما و بارش برف در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 672 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:34 ب.ظ، یکشنبه، 6 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

مدیرکل مدیریت بحران گلستان گفت: بر اساس اخطاریه ارسالی سازمان مدیریت بحران کشور و اداره کل هواشناسی، از اواخر امشب تا روز سه‌شنبه هفته جاری، استان شاهد کاهش محسوس دما و بارش برف خواهد بود.

13911108000643_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از فارس، قاسم سمیعی صبح امروز در گفت وگو با خبرنگاران استان اظهار داشت: طبق گزارش دریافتی با ریزش برف به ویژه در مناطق کوهستانی، دمای استان به طور نسبی در این ایام بین هشت تا 10درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

وی تصریح کرد: این وضعیت با نفوذ سامانه ناپایدار به استان به تدریج موجب ابرناکی، وزش باد، بارش باران، مواج شدن دریا و دیگر تغییرات جوی خواهد شد.

صبح چهارشنبه عبور سامانه جوی از گلستان

وی خاطرنشان ساخت؛ با توجه به وقوع پدیده مه و یخبندان، اختلال در تردد محورهای کوهستانی دور از انتظار نیست.

دبیر شورای هماهنگی مدیرت بحران استان گلستان اضافه کرد: این سامانه صبح روز چهارشنبه از فراز استان عبور خواهد کرد.

سمیعی با اشاره به رعایت نکات ایمنی توسط کشاورزان استان خاطرنشان کرد: با توجه به یخبندان و سرمای شدید احتمال آسیب به باغات مرکبات کشاورزی وجود دارد که باید اقدامات ایمنی توصیه شده از جهاد کشاورزی استان در این زمینه رعایت شود.

گلستانی‎ها طی روزهای آینده ‎از سفرهای غیرضروری خودداری کنند

وی؛ از شهروندان گلستانی و مسافران عازم به استان خواست، با توجه به وقوع یخبندان طی روزهای آینده حتی‎المقدور از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

این مسئول گلستانی تصریح کرد: شهروندان از تردد با وسیله‎ نقلیه فاقد لاستیک یخ‎شکن یا زنجیر چرخ در مناطق مرتفع و کوهستانی استان پرهیز کنند.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان تاکید کرد: به منظور پیشگیری از کمبود اکسیژن و تولید گازهای مضر در روزهایی که برودت هوا زیاد است وسایل گرمایشی منازل و محل کار خود را متناسب با حجم هوای محیط و نحوه تهویه آن تنظیم کنید.

آماده‎باش دستگاه‎های عملیاتی در مواجهه با حوادث احتمالی 

سمیعی با اشاره به آمادگی دستگاه‎های اجرایی استان برای مواجهه با حوادث احتمالی یادآور شد: در اخطاریه ارسالی از تمامی دستگاه‎های عملیاتی، فرمانداری‎ها و شهرداری‎ها خواسته شد تا برای مواجهه با حوادث احتمالی آماده باشند.

وی تصریح کرد: هماهنگی و تعامل مناسبی بین دستگاه‎های اجرایی و امدادی استان جریان دارد و انتظار می‎رود با وجود این تعامل، مشکلی در این شرایط حادث نشود.

ارسال نظر