کاهش ۵،۹ درصدی آمار ازدواج و افزایش ۳،۶ درصدی طلاق در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 294 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:14 ق.ظ، پنج شنبه، 1 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

مدیرکل ثبت احوال گلستان از کاهش ۵،۹ درصدی آمار ازدواج و نیز افزایش ۳،۶ درصدی آمار طلاق در این استان طی سه ماه نخست امسال در مقایسه بامدت مشابه سال قبل خبر داد.

81691135-70047127به گزارش رادکانا، علی عادلی روز چهارشنبه در جمع مسوولان شورای هماهنگی ثبت احوال استان، اظهار کرد: طی این مدت چهار هزار و 959 واقعه ازدواج در گلستان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5،9 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه همچنین امسال تعداد 781 واقعه طلاق ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3،6 درصد افزایش داشته است، گفت: بطور میانگین طی سه ماه نخست امسال در استان گلستان به ازای هر 6،3 واقعه ازدواج یک واقعه طلاق ثبت شده است.

عادلی، اضافه کرد: بیشترین آمار طلاق به ترتیب در شهرهای کردکوی، آزادشهر و گنبدکاووس و کمترین آمار در شهرهای رامیان، مراوه تپه و گالیکش ثبت شده، ضمن اینکه در 3 ماه نخست 94، بیشترین آمار ازدواج در شهرهای کردکوی، کلاله و گنبدکاووس و کمترین آمار این واقعه نیز درشهرهای مراوه تپه، بندرگز و مینودشت ثبت شده است.

وی درخصوص آمار ولادت و وفات نیز گفت: دراین مدت تعداد 9 هزارو 692 واقعه ولادت ثبت شده که درمقایسه بامدت مشابه سال قبل 2،7 درصد رشد دارد و 2 هزارو 245 واقعه وفات ثبت شده که 14،3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان یادآور شد: بیشترین آمار ولادت ها به ترتیب به شهرهای مینودشت، کردکوی و بندرگز و کمترین آمار آن نیز به شهرهای گمیشان، بندرترکمن و رامیان اختصاص دارد.

عادلی گفت: در بحث وفات، شهرهای کلاله، رامیان و کردکوی دارای بیشترین فوتی و نیز شهرهای مینودشت، آق قلا و گمیشان دارای کمترین وفات در 3 ماه نخست امسال بوده اند.

وی از ثبت 99،7 درصد ولادت ها و 99.4درصد وفات ها درمهلت قانونی خبر داد و افزود: این استان درثبت به موقع این دو واقعه حیاتی از استانهای پیشرو در کشور است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان همچنین با تشریح برخی وظایف و ماموریت های این سازمان، از صدور 184 هزار عدد کارت ملی هوشمند تا پایان امسال در استان خبر داد و گفت: طی 5 سال گذشته که این طرح آغاز شده ،بدلیل فراهم نبودن زیرساخت ها، تنها 37 هزار عدد کارت هوشمند صادر شده است.

عادلی اضافه کرد: برای تحقق اهداف پیش بینی شده طی برنامه 5 ساله دولت برای صدور کارت ملی هوشمند، استان گلستان نیاز به 115 پایگاه صدور کارت هوشمند دارد که تاکنون تنها 34 پایگاه راه اندازی شده است.

وی همچنین از آمادگی ثبت احوال گلستان برای راه اندازی دفاتر ICT در روستاهای بالای سه هزار نفر جمعیت برای برون سپاری برخی وظایف این نهاد به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در آینده ای نزدیک علاوه بر ساختمان اداری ثبت احوال در کلاله، نمایندگی های ثبت احوال در شهرهای سمین شهر، فاضل آباد، فراغی و گمیشان راه اندازی خواهد شد.

به گفته عادلی، عملیات اجرایی ساختمان ثبت احوال شهرستان آزادشهر نیز امسال به پایان خواهد رسید.

دراین جلسه که استاندار گلستان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانده انتظامی و رییس مرکز بهداشت استان حضور داشتند، فرمانداران شهرستان های گلستان به بیان نقطه نظرات و مسائل و مشکلات خود درحوزه ثبت احوال پرداختند.

استان مرزی و شمالی گلستان یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت دارد که از اقوام مختلف ایرانی هستند./ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر