برجام سایه کدام جنگ را از سر ملت دور کرد؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 444 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:16 ب.ظ، چهارشنبه، 20 اردیبهشت، سال 1396 نظرات بدون نظر

دشمنان آگاهی کاملی از توان بالای ایران اسلامی و حمایت بی شائبه مردمی از نظام دارند و به همین جهت در تمام این سالها، تنها ایران را تهدید می کردند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ در این ایام مکرر از جانب برخی دولتمردان شنیدیم که برجام و توافق با آمریکا و اروپا سایه جنگ را از سر ملت ایران دور کرد و اگر دولتی غیر از دولت فعلی بر سر کار بیاید، احتمال وقوع جنگ وجود دارد.

اول بار برخی از اطرافیان رییس جمهور به نقل از وزیر امور خارجه فرانسه این مطلب را بیان کردند؛ اما حقیقت ماجرا چیست؟

آیا غربی ها واقعا قصد جنگ بر ضد جمهوری اسلامی ایران را داشتند یا یک بلوف و تهدید بود؟

و اگر قصد داشتند آیا واقعا ” برجام ” باعث منصرف شدن آنان گردید؟

حقیقت آن است که تهدیدات نظامی در سالهای گذشته بیش از اینکه واقعیت داشته باشد، یک بلوف نظامی بود.

آنها نه قصد جنگ نظامی با ایران را داشتند و نه توان مقابله با کشوری را داشتند و دارند که علاوه بر قدرت نظامی در دفاع از کشور، از پشتوانه مردم برخوردار است؛ بخصوص اینکه آنها دو تجربه تلخ از دخالت نظامی در عراق و افغانستان داشتند.

واقعیت آن است که آنان آگاهی کامل از توان بالای ایران اسلامی و حمایت بی شائبه مردمی از نظام دارند و به همین جهت در تمام این سالها، تنها ایران را تهدید می کردند.

رهبر معظم انقلاب نیز بارها در دیدار با مسئولین نظام به خصوص در هفته دولت و ماه مبارک رمضان این نکته را بیان کردند که دشمن قصد جنگ نظامی ندارد بلکه جنگ اقتصادی بر ضد ایران به راه انداخته است و باید با جنگ اقتصادی مقابله کرد.

مطلب بعدی اینکه اگر هم بپذیریم که آنها واقعا قصد جنگ داشتند، این برجام نبود که سایه جنگ را از سر ملت ایران دور کرد چرا که در دوران حاکمیت بوش پسر و اوباما در دولتهای قبلی ایران، آیا برجام وجود داشت که مانع از جنگ بشود؟

چرا در دولتهای گذشته که برجام نبود جنگی در نگرفت که دولت یازدهم ادعا می کند برجام جنگ را از ایران دور کرد؟

به نظر می رسد آنچه سایه جنگ را در تمام سالهای گذشته از ایران اسلامی دور کرد، همان توان بالای نظامی و قدرت دفاعی بود که روز به روز بیشتر گشت.

در کنار آن، رهبری قدرتمند حضرت امام خامنه ای بود که با شجاعت تمام در برابر تهدیدات نظامی آمریکا ایستادند و حتی آنها را به صورت جدی تهدید کردند که اگر غلطی از آنان سر بزند، ایران پاسخ محکم و کوبنده ای به آنان خواهد داد و حتی به صورت صریح فرمودند حیفا و تل آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد.

و علاوه بر آن پشتوانه حمایت همه جانبه مردم از اصل حکومت اسلامی را باید اضافه کرد که در مقاطع مختلف صورت گرفته و می گیرد.

مساله ای که آنقدر اهمیت دارد که مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران فرمودند: حمایت مردم موجب شده است در تمام سالهای گذشته، سایه جنگ از سر ایران دور شود.

نویسنده: حجت الاسلام حسین الوندی

انتهای پیام/

ارسال نظر