کربلای ۵ محور جسم رزمنده با تانک دشمن بود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 596 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:56 ب.ظ، چهارشنبه، 25 دی، سال 1392 نظرات یک نظر

روشنی گفت: عزیزان رسانه بر خودتان ببالید که عرصه پیام رسانی تمام نشده و در تمام ساعات شبانه روز بایستی پرچمدار دین و توحید خدا باشید.

IMG_0076به گزارش رادکانا، حاج صادق روشنی جانباز 70 درصد شیمیایی و یادگار هشت سال جنگ تحمیلی در گفتگو با خبرنگار رادکانا در خصوص گرامیداشت عملیات کربلای 5 و رشادتهای رزمندگان در این 8 سال جنگ، گفت: اگر تاریخ به ما اینگونه گفت که فرزندان حضرت رسول (ص) بنام 5 تن آل عبا در حرم نبوت و ولایت زبانزد دوست و دشمن شده اند و از آن بعنوان مباهله در قرآن ذکر می گردد امروز با گذشت 1400 سال، بر خودمان می بالیم که در اتاق جنگ 8 سال دفاع مقدس به گوشه ای از عملیات بسیار بزرگ و ارزشمند کربلای 5 را از زبان فرماندهان و رزمندگان بازگو می کنیم.

روشنی افزود: بدون شک بر خود می بالیم که فرماندهان و تمامی رزمندگان ما در پناه خداوند و 5 تن آل عبا قرار می گرفتند که امروز بعنوان یک جسم جانباز و مجروح در جامعه از سختی ها و مرارت های آن دوران بازگوی عملیات می کنیم.

وی خطاب به تاریخ بیان داشت: تاریخ بدان زنده ماندن آنها بدون شک به لطف خدا و حمایت حضرت رسول (ص) و حضرت فاطمه زهرا (س) بود. چون رمز ورودی با نام مبارک یا فاطمه زهرا (س) بود که چقدر با صفاست که امروز با حیای فاطمه زهرا (س) جامعه ای را اداره کنیم که دین و دین باوری را سرلوحه زندگی خودشان قرار داده و می دهند.

این جانباز 70 درصد شیمیایی خطاب به اصحاب رسانه گفت: عزیزان رسانه بر خودتان ببالید که عرصه پیام رسانی تمام نشده و در تمام ساعات شبانه روز بایستی پرچمدار دین و توحید خدا باشید.

حاج صادق روشنی کربلای 5 را اینگونه بازگو می کند: کربلای 5 یک محور عملیاتی بود. آیا می توان ذکر کرد که گلوله تانک با جسم یک رزمنده چگونه برخورد می کرد؟ اگر بر من ایراد بگیرید می خواهم بگویم کربلای 5 محور جسم رزمنده با تانک دشمن بود.

وی در ادامه افزود: اگر یک تانک دشمن با گلوله آر پی جی رزمنده ای از بین می رفت تانک صفر و دست نخورده که توسط اجانب از جمله آمریکا و دیگر کشورها به او هدیه می دادند وارد خاکریز خط عملیات قرار می گرفت و اگر تعداد رزمنده کم می شد که لباس شهادت را بر تن می پوشیدند باقیمانده آن رزمندگان با تمام توان خود را سپر گلوله تانک می کردند که باعث پیروزی بچه ها در عملیات کربلای 5 گردید.

گلستان بلاگ می گوید:

سلام
با تشکر از مطلب خوب شما
این خبر با نام خودتان در گلستان بلاگ منتشر شد
http://golestanblog.ir/?p=14086

ارسال نظر