کردکوی بستری مناسب برای سرمایه گذاری است/مردم کردکوی خواهان همدلی و همزبانی بین شورای شهر و شهرداری هستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,811 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:50 ب.ظ، سه شنبه، 17 فروردین، سال 1395 نظرات ۲۳ نظر

برای ایجاد انگیزه و امنیت سرمایه گذاری در کردکوی باید ابتدا اختلافات و ابهاماتی که وجود دارد از راه گفتگو رفع و به حداقل برسد که در این راستا شورای اسلامی شهر کردکوی به عنوان یک رکن تاثیرگذار در مدیریت شهری می تواند تاثیر گذاری قابل ملاحظه ای داشته باشد.

کردکویبه گزارش سرویس اقتصادی رادکانا، با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی شهرستان کردکوی و دارا بودن جاذبه های طبیعی و تاریخی متنوع و قابل توجه یکی از قطب های مهم گردشگری استان گلستان و کشور به شمار می آید.

اقلیم های مختلف و تنوع آب و هوایی در هر فصل از ویژگی های بارز این شهرستان است، که بستر مناسبی برای سرمایه گزاری دارد.

ولی با وجود این توانمندی ها، سهم شهرستان کردکوی از منابع درآمد گردشگری و جذب گردشگر بسیار ناچیز است.

مناظر طبیعی بدیع، آثار باستانی، تنوع اقلیمی و تمدن ریشه دار، فاصله کم شهرستان کردکوی به راه آهن سراسری (راه آهن شمال) قرار گرفتن در کوریدور تهران -مشهد، عبور میلیونی گردشگر داخلی و خارجی به مشهد مقدس می تواند با تقویت صنعت به سمت اقتصاد گردشگری و تنوع بخشیدن به فعالیت ها در این حوزه برای ایجاد این فرصت شغلی گام های بلند و استواری بردارد.

ولی با وجود این توانمندی ها، سهم شهرستان کردکوی از منابع درآمد گردشگری و جذب گردشگر و سرمایه گزاری بسیار ناچیز است. چرا؟

تلاش برای توسعه اقتصادی و دستیابی به اقتصادی پایدار در سطح شهرستان باید از مهم ترین فعالیتهای مسئولین شهری باشد.

یکی از مهمترین اولویت های دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال و کاهش تصدی گری دولتی است و به این منظور در شهرستان کردکوی نیز می توان با جدیت تلاشهای فراوانی به منظور رونق اقتصادی و رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران انجام داد؛ چرا که کردکوی زیرساختهای مناسبی برای سرمایه گزاری در استان گلستان دارد.

خوشبختانه شهرستان کردکوی ظرفیت های بالقوه ای در زمینه سرمایه گذاری دارد به ویژه در بخش گردشگری می تواند موقعیت ممتازی را در سطح کشور از نظر جذب سرمایه گذار به وجود بیاورد اما تا این زمان هیچ فعالیتی صورت نگرفته یا اصلا نگذاشته اند صورت بگیرید.

اگر برنامه ای برای بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد کردکوی نداشته باشیم شاهد بیشتر مهاجرت فعالان اقتصادی شهرستان خواهیم بود.

شهرستان کردکوی در حال تبدیل شدن به شهری است که نخبگان و سرمایه داران بخاطر عدم اشتغال و عقب ماندگی این شهر در حال خروج از آن هستند.

مسئولین شهری برای خروج کردکوی از این بحران چه اندیشه ای دارند؟

لازمه این موضوع بستر سازی مناسب به منظور جذب سرمایه گزاران بخش خصوصی در شهرستان است؛ در این زمینه نیازمند عزم همگانی و مشارکت عمومی برای رفع موانع حضور سرمایه گزارن در شهرستان است.

برای مثال: شهرداری کردکوی عنوان کرده که: ((سرمایه گزار 250 میلیاردی با اشتغال 190 نفر در اجرا و 248 نفر در پس از اجرا و آغار کار و اجرای پروژه در حداقل زمان که فقط سه ماه اعلام شده، از کردکوی رفت؟؟؟))

بهنر نیست به جای بهانه تراشی و خود را حق دانستن و عملکرد خود را مطلوب تلقی کردن به فکر ارائه برنامه در خصوص تسهیل روند سرمایه گذاری در کردکوی باشیم تا فرصت هایی که بوجود می آید یکی پس از دیگری از دست نرود و تنها هنر فرصت سوزی نباشد.

نباید توقع داشت که فردی در یک شهر سرمایه گذاری کند و توقع منفعت نداشته باشد و طیبعتا” مسئولین شهری در یک بازی برد-برد می توانند منافع شهر را تضمین کنند!

http://radkana.ir/wp-content/uploads/2016/03/fkWor7iuQ0mIsFPo0IX15Q.jpg

باید مهمترین تلاش شورای شهر و شهرداری ایجاد انگیزه و علاقه برای سرمایه گذاری، بخصوص سرمایه گذاری خرد در توسعه شهر کردکوی باشد نه با برخوردهای سلیقه‌ای و… در برخورد با سرمایه گذاران باعث شده هیچ رغبتی برای سرمایه گذاری در شهر کردکوی وجود نداشته باشد و مردم این شهر هر روز شاهد سبقت دیگر شهرها از کردکوی هستند.

باید مسئولین شهری موانع حضور سرمایه گذاران را مرتفع کنند نه اینکه هر وقت فردی جهت سرمایه گذاری به کردکوی مراجعه می‌کند با بهانه اینکه توان سنجی مالی انجام دادیم و متوجه شدیم که این سرمایه گذار توان مالی خوبی ندارد وی را طرد کنیم.

اساسی ترین هدف مسئولین شهری خصوصا شورا و شهرداری جذب و جلب سرمایه گذاران با ارائه تسهیلات و حذف مسیرهای زائد و ایجاد همدلی و تفاهم بین مسئولین شهری به ویژه شخص فرماندار توانمند و پر تلاش شهرستان باشد.

برای ایجاد انگیزه و امنیت سرمایه گذاری در کردکوی باید ابتدا اختلافات و ابهاماتی که وجود دارد از راه گفتگو رفع و به حداقل برسد که در این راستا شورای اسلامی شهر کردکوی به عنوان یک رکن تاثیرگذار در مدیریت شهری می تواند تاثیر گذاری قابل ملاحظه ای داشته باشد.

یک شهر خوب در نتیجه تعامل و همکاری خوب شهرداری و شورای اسلامی شهر ساخته می ‎شود.

شهرداری و شورای اسلامی شهر باید روحیه مطالبه گری داشته باشند و با رعایت انضباط مالی به عنوان بازوی پر توان دولت از حداقل امکانات موجود بیشترین بهره را برای آبادانی شهرها و روستاها ببرند.

در بحث سرمایه گذاری همه ما موظفیم با ایجاد فضایی مناسب و آرام برای سرمایه گذاران باعث ایجاد رونق اقتصادی و در نتیجه اشتغال جوانان و فضای کسب و کار باشیم.

با جذب سرمایه گذار و رفع موانع می توانیم شاهد اشتغالزایی فراوان جوانان بیکار در سطح شهرستان باشیم.

اگر روش سنتی اداره شهرداری در شهر کردکوی ادامه پیدا کند به جایی نخواهیم رسید. بیایم به فکر ارائه راهکار در زمینه جذب سرمایه گذاری در شهر کردکوی و رفع موانع موجود و برون رفت از وضعیت فعلی باشیم.

نویسنده رادکانا: یعقوب محمودی

انتهای پیام/

دید باز می گوید:

؛:یک شهر خوب در نتیجه تعامل و همکاری خوب شهرداری و شورای اسلامی شهر ساخته می ‎شود.؛:
مگه شهردار از بدنه شورای شهر نبود؟
مگر با هم تصمیم نگرفتند که شهردار قبلی برکنار و یکی از بین خودشان که همفکر و هم عقیده و همکار هستش شهردار بشه؟
چرا اون موقع تعامل داشتند و الآن ندارن؟
با احترام به همه اعضای شورا و شهردار و رای طوایف کردکوی که به فامیل و دوست و هم محلیشون رای دادند . فقط یک حرف بس است : خودکرده را تدبیر نیست
شهر به کارشناس اهل فن نیاز دارد به شهرداری که آشنا به مدیریت شهری باشد نیاز دارد وقتی خودمان عزیزانی را انتخاب میکنیم که در شغل و رسته خویش کارآمدن یعنی وکالت عالی مداحی خوب و راننده توانمند و دردآشنا یا کارمند نمونه بیمارستان و مدیر اداره ی شهر دیگر و … هستن اما در بحث مدیریت شهری چه توانمندی دارن یا چه کاری انجام دادن که توانمندیشان به مردم ثابت شده باشد
اگه من شهروند بین اصلح ها اصلحتر را انتخاب میکردم دیگر نیازی به درج موارد فوق نبود

دید باز می گوید:

برای رادکانا
مسئولین یک مؤسسه خیریه متوجه شدند که وکیل پولداری در شهرشان زندگی می‌کند و تا کنون حتی یک ریال هم به خیریه کمک نکرده است. پس یکی از افرادشان را نزد اوفرستادند..
مسئول خیریه: آقای وکیل ما در مورد شما تحقیق کردیم و متوجه شدیم که الحمدالله از درآمد بسیار خوبی برخوردارید ولی تا کنون هیچ کمکی به خیریه نکرده‌اید.
نمی‌خواهید در این امر خیر شرکت کنید؟
وکیل: آیا شما در تحقیقاتی که در مورد من کردید متوجه شدید که

مادرم بعد از یک بیماری طولانی سه ساله، هفته پیش درگذشت و در طول آن سه سال، حقوق بازنشستگی‌اش کفاف مخارج سنگین درمانش را نمی‌کرد؟ زود قضاوت کردید؟

مسئول خیریه: (با کمی شرمندگی) نه، نمی‌دانستم. خیلی تسلیت می‌گویم.

وکیل: آیا در تحقیقاتی که در مورد من کردید فهمیدید که برادرم در جنگ هر دو پایش را از دست داده و دیگر نمی‌تواند کار کند و زن و 5 بچه دارد و سالهاست که خانه نشین است و نمی‌تواند از پس مخارج زندگیش برآید؟زود قضاوت کردید؟

مسئول خیریه: (با شرمندگی بیشتر) نه . نمی‌دانستم. چه گرفتاری بزرگی …

وکیل: آیا در تحقیقاتتان متوجه شدید که خواهرم سالهاست که در یک بیمارستان روانی است و چون بیمه نیست در تنگنای شدیدی برای تأمین هزینه‌های درمانش قرار

دارد؟ زود قضاوت کردید؟

مسئول خیریه که کاملاً شرمنده شده بود گفت: ببخشید. نمی‌دانستم اینهمه گرفتاری

دارید …

وکیل: خوب. حالا وقتی من به اینها یک ریال کمک نکرده‌ام شما چطور انتظار دارید

به خیریه شما کمک کنم؟

دید باز می گوید:

فکر کنم منطق عزیزان شهریمون در جلسات پرباری که برای شهر و بطور مداوم میگذارن از این داستان زیر نشات گرفته:
دوستان و خدمتکاران شهری به خود نگیرید و ناراحت نباشید باید به مانند مثلی یک سوزن به خودت یک جوالدوز به دیگران باشیم و انتقادها را بپذیرید:
و اما داستان:
استاد اصولا منطق چیست ؟
معلم کمی فکر کرد و جواب داد : گوش کنید ، مثالی می زنم ، دو مرد – پیش من می آیند. یکی تمیز ودیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد
می کنم حمام کنند.شما فکر می کنید ، کدام یک این کار را انجام دهند ؟
هردو شاگرد یک زبان جواب دادند : خوب مسلما کثیفه !
معلم گفت : نه ، تمیزه . چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر
آن را نمی داند.پس چه کسی حمام می کند ؟
حالا پسرها می گویند : تمیزه !
معلم جواب داد : ….

نه ، کثیفه ، چون او به حمام احتیاج دارد.وباز پرسید :

خوب ، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند ؟

یک بار دیگر شاگردها گفتند : کثیفه !

معلم دوباره گفت : اما نه ، البته که هر دو ! تمیزه به حمام عادت دارد و

کثیفه به حمام احتیاج دارد. خوب بالاخره کی حمام می گیرد ؟

بچه ها با سر درگمی جواب دادند : هر دو !

معلم بار دیگر توضیح می دهد : نه ، هیچ کدام ! چون کثیفه به حمام

عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!

شاگردان با اعتراض گفتند : بله درسته ، ولی ما چطور می توانیم

تشخیص دهیم ؟هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم درست است

معلم در پاسخ گفت : خوب پس متوجه شدید ، این یعنی: منطق !

و از دیدگاه هر کس متفاوت است

شهروندان می گوید:

از منظره بسیار زیبا کنار گلزار شهدای گمنام ( سمت پارک جنگلی ) که دریای خزر به وضوح دیده می شود باید استفاده بهینه کرد…..یک رستوران و یک پارک و …….قرار دادن امکانات اولیه ، بسیاری از گردشگران را جذب خواهد کرد و حاضرند پول هم بدهند…….. ………………… خدا به کردکوی نعمت زیادی داده ولی مسئولین خوبی تو این شهر قرار نگرفتند تا بهترین ها رو برای شهر بسازند……..

همشهری می گوید:

کاملا با نظر دید باز موافقم . درود برشما

کردکوی عزیز می گوید:

سلام
با نظر دیدباز کاملا موافقم… کاش واقعیت ها را ببینیم و خودرا در پس پرده تبلیغاتی و نمایشی پنهان نکنیم..
آن وقت است که می توانیم به شهری ایده آل دست پیدا کنیم..
نظر شخصی ام را می گویم و قصد جسارت به کسی راندارم!!
اگر منطقی برخورد کنیم به این حقیقت می رسیم که با چهار تا چراغ روشن کردن زیر درختان و نصب تیر پرچم 40 متری و هزینه گزاف ساخت هفت سین نوروزی در میادین شهر تسهیل در زندگی شهروندان فهیم صورت نخواهد گرفت….. هر چند زیبایی هم در شهر نیاز است اما اول بایستی به فکر واجب بود و بعد به مستحبات فکر کرد.
آیا شهرمان نیاز به پیگیری جهت تعریض ندارد؟؟؟
آیا معابرمان نیاز به ترمیم ندارد؟؟
آیا مشکل جمع اوری آبهای سطحی و هدایت پسابها نباید در اولویت باشد؟؟
آیا نباید فضای تفریحی خوب در این شهر زیبا تحقق پیدا کند؟؟
.
.
.
با نظر دیدباز موافقم که می گوید : ” هرکسی را بهر کاری ساختند”

کردکوی عزیز می گوید:

فقط به صورت کلیشه ای می گویند سرمایه گذار . سرماه گذار . سرمایه گذار
و چند تا عدد میلیاردی هم به ان می چسبانند و د ر نهایت نتیجه اینست ” حیف شد نشد””
..
.
برخورد و گفتمان با سرمایه گذار هم آدابی دارد … بجای اینکه بگوییم نشد بگوییم نتوانستیم..
..

دید باز می گوید:

درود بر کردکویی عزیز
عذرخواهی کردن از ولی نعمتان انقلاب شهامت میخواهد که بعضی ها ندارن
کسانی که ناکارمدی خود را به گردن این و ان میاندازن در این شهر زیادن
اگر به خود بگوییم مرا چه به شورای شهری و شهرداری منی که مدرکم و شغلم چیز دیگریست از عهده این کار برنمی ایم
اما افسوس و صدافسوس که حرص شهرت طلبی و پزدادن ما انسانها تمامی ندارد

محمد رضا از کردکوی می گوید:

با سلام به تمام دوستان گرامی که نظرات بسیار خوب و آگاهانه گذاشتند…امیدواریم همه ما با کمک مسئولین بتوانیم شهری توسعه یافته و در خور مردم شریف و با فرهنگ کردکوی داشته باشیم. این زمانی به نتیجه خواهد رسید که همه کمک کنند .در راه توسعه یک منطقه مثل کردکوی ما با هر سلیقه ای که داریم و حتی مخالف هر فردی که هستیم باید کنار بزاریم و هدفمان توسعه شهرمان باشد .قرارنیست دریک سیستم اجتماعی هم همفکر باشند/اما در جریان توسعه اجتماعی و بکار گیری از توان یک جامعه باید در کنارهم قرار گیریم /امیدوارم مسئولین محترم شهرستان چه شهردار محترم و چه اعضای بزرگوار شورای شهر در توسعه مهم ترین شهرستان غرب استان گلستان همدل و هم جهت شوند

دید باز می گوید:

مسئولین محتر شهر من : گوشاتونو باز کنید

من و دوستانی که نظر میدیم و شما جواب نمیدید یا حوصله جوابدهی به مردم را ندارید یا جایی مخفی شدید و منتظر فرصت که به ما بتابید یا پاداش دهید همانند روستایی بی نوای داستان زیر هستیم که فقط خواهان برداشتن موانع زندگی در شهرمون هستیم وگرنه اگر دستمون به دهنمون برسه زندگی در شهری که زادگاه و اصالتمون را ازش داریم مجبور به ترکش میشویم همانند بسیاری از عزیزان و افرادی که مدیریت شهری قدردان تفکر‏، کار و علمش نبودند کمی به خود بیآئید و با مردم صادق باشید و جلوی پای مردم سنگ نندازید آبادانی شهر پیش کشتون . والسلام

ﭘﺎﺩﺷﺎﻫﯽ ﺗﺨﺘﻪ ﺳﻨﮓ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻭﺳﻂ ﺟﺎﺩﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦﮐﻪ ﻋﮑﺲ ﺍﻟﻌﻤﻞ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﺍ ﺑﺒﯿﻨﺪ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺟﺎﯾﯽ ﻣﺨﻔﯽﮐﺮﺩ .ﺑﻌﻀﯽ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﺭﮔﺎﻧﺎﻥ ﻭ ﻧﺪﯾﻤﺎﻥ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺕ ﺍﺯﮐﻨﺎﺭ ﺗﺨﺘﻪ ﺳﻨﮓ ﻣﯽ ﮔﺬﺷﺘﻨﺪ .ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﻫﻢ ﻏﺮﻭﻟﻨﺪ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻧﺪﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﭼﻪ ﺷﻬﺮﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪﻧﻈﻢ ﻧﺪﺍﺭﺩ .ﺣﺎﮐﻢ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻋﺠﺐ ﻣﺮﺩ ﺑﯽ ﻋﺮﺿﻪ ﺍﯼ ﺍﺳﺖ ﻭ ..…ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﺍﯾﻦ ﻫﯿﭻ ﮐﺲ ﺗﺨﺘﻪ ﺳﻨﮓ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻭﺳﻂ ﺑﺮ ﻧﻤﯽﺩﺍﺷﺖ .ﻧﺰﺩﯾﮏ ﻏﺮﻭﺏ، ﯾﮏ ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﭘﺸﺘﺶ ﺑﺎﺭ ﻣﯿﻮﻩ ﻭﺳﺒﺰﯾﺠﺎﺕ ﺑﻮﺩ، ﻧﺰﺩﯾﮏ ﺳﻨﮓ ﺷﺪ، ﺑﺎﺭﻫﺎﯾﺶ ﺭﺍ ﺯﻣﯿﻦﮔﺬﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﺎ ﻫﺮ ﺯﺣﻤﺘﯽ ﺑﻮﺩ ﺗﺨﺘﻪ ﺳﻨﮓ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻭﺳﻂ ﺟﺎﺩﻩﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﮐﻨﺎﺭﯼ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩ .ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﮐﯿﺴﻪ ﺍﯼ ﺭﺍ ﺩﯾﺪ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﺗﺨﺘﻪ ﺳﻨﮓ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩﺑﻮﺩ، ﮐﯿﺴﻪ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺩﺍﺧﻞ ﺁﻥ ﺳﮑﻪ ﻫﺎﯼ ﻃﻼ ﻭ ﯾﮏﯾﺎﺩﺩﺍﺷﺖ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ.ﭘﺎﺩﺷﺎﻩ ﺩﺭﺁﻥ ﯾﺎﺩﺩﺍﺷﺖ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ :ﻫﺮ ﺳﺪ ﻭ ﻣﺎﻧﻌﯽ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﯾﮏ ﺷﺎﻧﺲ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺯﻧﺪﮔﯽﺍﻧﺴﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ!!زندگی عمل کردن است .این شکر نیست که چای را شیرین میکند بلکه حرکت قاشق چای خوری است که باعث شیرین شدن چایی میشود.

اهالی عدالت ششم خیابان ولیعصر می گوید:

بارها گفتیم………….. شهردار محترم عدالت ششم در خیابان ولیعصر در مرکز شهر واقع شده است و فاقد یک جدول مناسب است……. امروز دوشنبه 16 فروردین هوا بارونی هست لطفا به همراه کارکنان شهرداری و اعضای شورا به عدالت ششم بیائید تا ببینید وضع این کوچه چطور می باشد……… یک جوی آب سرپوشیده برای عدالت ششم لازم است………………………………………………………… امیدواریم خزانه شهرداری شامل حال اهالی عدالت ششم خیابان ولیعصر بشود.

لیاقتی-رادکانا می گوید:

سلام بر اهالی محترم و بزرگوار عدالت ششم خیابان ولیعصر:

موضوع مطروحه از سوی شما را شخصا به علی اکبر بسطامی شهردار کردکوی انتقال دادم.

ان شاءالله درحال پیگیری می باشد.

لیاقتی-رادکانا

اهالی عدالت ششم خیابان ولیعصر می گوید:

دوست عزیز و همشهری گرامی جناب لیاقتی، تشکر از شما …. ان شاء الله شهردار محترم مشکل این نقطه از شهر برطرف نمایند.

اهالی امامزاده مجیدم می گوید:

فقط مشکل اهالی عدالت ششم نیست آقای لیاقتی بی زحمت دست شهردار رو بگیر و علاوه بر عدالت ششم به خ پاسداران جلوی امامزاده مجید بیار تا جوی عمیق و بدون درپوش خ اصلی جلوی امامزاده مجید و آزانس پرستو رو نشونش بده هر که در آن افتد خداوند بیامرزدش که جسدش یافت نخواهد شد

noor می گوید:

سلام چشم حتما انجام خواهد شد.

صداقت می گوید:

با سلام و احترام به همه نظرات.
اما یه خرده حقیقت طلبی بجای پاسخ طلبی میتونه مشکلات رو راحت تر حل کنه.
دوستان منتقد شهردار چند سوال:
1- تا دیروز که شهر کردکوی حتی ساده ترین المانها رو هم نداشت کجا بودید اون هم با دید باز ؟؟؟؟؟
2- اصلا از اوضاع شهرداریهای شهرهای همجوار خود خبر دارید؟؟؟؟
3- اون روزها که میلیاردی در کردکوی درآمد زایی شد و بجای آسفالت سیاه کاری میکردند کجا بودید که بدنبال احقاق حق باشید؟
4- اون روزها که شهرداری دارای بهترین و سرپا ترین ماشین آلات عمرانی بود دقیقا کجا بودید برای احقاق حق مردم؟
5- هیچ میدانید که در شهرداریها اگر شورا با شهردار و مسئولین استانی همه همراه و همدل باشند باز هم مدیریت سخت است چه برسد به این روزهای شهر و شهرداری که همه کمر همت بستند تا شهردار جوان شهرمان را سرنگون کنند.
6- در این شرایط مالی تعریض بزرگ خ شهید بهشتی و نبش خ 18 متری زاهد (که در اوج مایه داری شهرداران سابق تدبیری اندیشیده نشده بود) واقعا بچشم نیامد؟
7- در این شرایط عدم بدهی به پرسنل شهرداری در سال 94 و پرداخت 2میلیارد و 300 میلیون تومان بدهی مدیران سابق که از باتجربه های مدیریت شهری بوده اند قابل تحسین نیست؟
8- در شرایطی که هیچ پیمانکاری به شهرداری یک پاکت سیمان و یک نیسان ماسه نمیداد و اعتماد ها به فراموشی گذاشته شده بود آیا حق است که مشکلات عمرانی و زیرساختی چندین ساله را بر گردن مدیری بگذاریم که فقط ده ماه در شهرمان سکاندار بوده است؟
9- متن خبر حاکی از خبری است از پیگیریهای شهردار و عدم رفتار مناسب اعضای محترم شورا در راستای تحقق یک اتفاق بزرگ و جالب اینکه دوستان داستان نویس و شاعر نمای این مجموعه سریعا به انتقادات بی اساس نسبت به شهردار دامن میزنند.
و سوال آخر .
10- شهردار شهرمان تا به امروز مبلغی بالغ بر صد میلیارد تومان سرمایه گذارای را وارد شهر کرده و با لوایح مختلف ایده ها و نظراتش را با پول سرمایه گزار به شورا ارسال کرده که متاسفانه هیچ اتفاقی از سوی شورا رخ نداده است. آخرین لایحه شهردار پروژه بزرگ اقامتی و گردشگری در شهرستان است که 240 نفر از جوانان ما را مشغول بکار میکند. آقایان و خانمهای شورا با تهدید به پروژه رای میدهند اما دریغ از یک دید باز و یک کردکویی منتقد.
سوال اینجاست پس از کارخانه رعنا که 300 نفر خانوار از آن بهرمند شده اند کدام نماینده مجلس کدام فرماندار و کدام شهردار توانستن اتفاق را تکرار کنند جز علی اکبر بسطامی؟؟؟؟؟
کدامیک از مسئولین غیر از این جوان خام و بی تجربه از نگاه منتقدین بفکر جوانان و اشتغال جوانان شهرمان بوده؟
موضوعی که این روزها از کاندیداها هم که پرسیده میشود فقط میتوانند سر تکان دهند و بگویند انشاءالله درست میشود.
جوانان بحمایت از شهردار جوان و با تدبیر شهرمان سکوت را شکسته و اندکی از این مدیر سربزیر و مظلومی که فقط میشنود و در اوج تخریبها و توهینها و تهدیدها با لبخندی میگوید توکل بر خدا ، منصفانه حمایت و دوستی کنیم تا شهرمان قربانگاه جوانانمان نباشد.
اینها رو گفتم که خوابمون نبره اما نه برای اونایی که خودشون رو به خواب زدن. موید و منصور

دید باز می گوید:

با سلام بر صداقت
شما بر دیدباز بودنم خرده گرفتی و من میخواهم بر صداقتت شک کنم
نظراتی که من دادم بر حقیقت جویی بود حقیقتی پنهان که خود شهردار محترم از آن آگاهند و آن هم دعوا و عدم هماهنگی اعضای شورای شهر با یکدیگر و با شهردار است. در زمان تبلیغات همین شهردارمون شعارهای قشنگ دادند و وقتی به عمل رسید مقصر را بر گردن شورای شهر انداختند(لطفا رجوع کنید به برنامه تلویزیونی ایشان به همراه رئیس شورا). اگر الان میبینید که بیشتر دیده مون باز شد باید به فال نیک بگیرید نه اینکه نگران باشید. مگر شهردار از اوضاع شهرداری خبر نداشت که خودش را کاندید شهرداری کرد؟ مگر قحط الرجال است که شخصی با رشته و مدرک غیر تخصصی بشود شهردار؟ گذشت آن دوران که همین جوانانی که شما میفرمائید بدون فکر از کسی حمایت کنند. از شما بزرگوار با صداقت تقاضا دارم اهم فعالیت های این عزیز را با شهردار سابق و شهرداران اسبقتر مقایسه کنید . شعارهایشان را با اعمالشان بسنجید. بله من هم باشم میگم توکل بر خدا . باید خدارا شاکر باشید که مورد نقد قرار میگیرید . میدانید این یعنی چی؟ یعنی اینکه آقای بسطامی شمابرای دیدباز و کردکویی ها عزیزی که مورد انتقاد قرار میگیری؟ یعنی اینکه شهرمون برای همه ماست نه افرادی که با صداقت خود را صاحب میدانند. تا زنده ام در مورد اموری از جمله شهرم و آبادانی ام حرف میزنم و اگر دقیق باشید هر از گاهی ایده هم میدهیم اما کو گوش شنوا و دیده بینا. شما به من بگید مهمترین وظیفه شهردار چیست ؟ اگر شهردارمون کار شاقی انجام دادند که اکثر مردم از آن استفاده نمودند آن وقت حق دارید با دیگر شهر ها و شهرداران سابق مقایسه کنید. بنده با صراحت میگم از آقای کیا تا آقای بسطامی کار شاقی انجام ندادند چون علم و مدیریت و افکار مرتبط با شهر را نداشتند. آیا از بین شماهائیکه از جوانان طرفدار شهردار هستید نیستند افرادی که مدیریت شهری و شهر سازی و … که مرتبط با شهردار شدن باشد را داشته باشند اگر ندارید اعلام کنید بنده اسامی افراد با ذکر مدرک و سابقه و … را برایتان بفرستم تا شما را در مقام مقایسه قرار دهم.
اگر نظری است برای کمک به یکدیگر است نه تخریب اشخاص. این عملکرد و راه روش فرد است که خود را یا تخریب یا ترفیع میدهد. الله اعلم و بذات الصدور

صداقت می گوید:

اسلام مجدد.
ین گفته شما که از آقای کیا تا امروز هیچ شهرداری کار نکرد یعنی اینکه شهر منتظر حضور شماست چرا که با گریز به گذشته کردکوی میتوان گفت همه در جایگاه خود خدمات زیادی برای شهر انجام دادند.
اینکه ایشان شعر انتخاباتی دادند را من هم میدانم اما دوست گرام یکی از شعارهای ایشان جذب سرمایه گزار بود که تا به امروز 5 سرمایه گزار را با لوایح متعدد و پر محتوا به شورا ارسال کردند و از این بین با همه اختلافها شاهد سرمایه گزار 25 میلیاردی در شهر هستیم . پس نشان میدهد که ایشان به قولهای خود پایبند بوده است اما شما که با دید باز خود را به خواب زده اید شاید نبینید و نخواهید شنید.
در خصوص رشته تحصیلی هم باید تذکر دهم که تنها رشته تحصیلی که در آن صراحتا در خصوص علم شهرداری مطالعه و موشکافی میشود است که علم مدیریت است و ایشان نیز داداری مدرک مربوطه هستند و اینکه هرکه رشته شهرسازی چقدر به امدیریت شهری مربوط میشود را میگذارم بر عهده کارشناسان فن.
شهر کردکوی دارای 9 جوب معکوس و 5 کانال نا مرقوب و بدون اصول فنی ست که همه در زمان شهردار مهندس مان رخ داده نه شخص دیگری پس مدرک تحصیلی مهم نیست درایت میخواهد و مدیریت .
باز هم شما رو دعوت میکم که به شهرداریهای اطرافمان یک سری بزنید. اوضاع خیلی خرابه دیده بان!!!!!!!!!!!

دید باز می گوید:

سلام
ممنون از راهنمایی و تذکرات صداقت عزیز
تشکر میکنم از رادکانا که این اجازه را به ما داد تا بدون ترس از موقعیت مسئولین نظر بدیم
تشکر میکنم از مسئولین شهر که از ما خرده نگرفتند و اجازه دادن عقده دل را برای داشتن شهری برای همه و نه برای عده خاص، برایشان باز کنیم
و تشکر ویژه از صداقت عزیز که به بنده فهماند خود را به خواب نزنم و دیده بازتری داشته باشم
و خدا را شکر میکنم که هستند افرادی با صداقت تر از من و با دیده بازتر از من که به خوبی اوضاع شهر بلکه شهرهای اطراف را مثل یک دیده بان خوب رصد میکنند.
یا علی مدد و التماس دعا
خداحافظ

سلام می گوید:

هر وقت تعریف دقیق کار را متوجه شدیم آنوقت بیکار و بیکاری نداریم ان موقع است که هر کس بگه من کار ندارم یا کار نیست از بی عرضگی خودش خواهد بود
کار یعنی توزیع درست و به اندازه سرمایه ملی یک کشور
الان تو کشورمون چطوریه سرمایه دست یک عده آدم خاصه………. یعنی کار برای اوناست و بس…… بیکاری از این توزیع نامناسب سرمایه نشات گرفته این سرمایه هر چی میخواد باشه……..بنده وقتی از سربازی اومدم دنبال کار گشتم چون تخصص داشتم رفتم دنبال کار دیدم دولت محترم وقت اومده تعریف کار را با نیروی شرکتی حتی برای تحصیل کرده ها به صورت قرارداد شرکتی و … با حقوق اندک انجام داده یعنی یا این مورد موافق باش یا برو بازم دنبال کار بگرد.خدا بیامرزه… را که در … در کنار ……. که میگن (چون ندیدم) و الان هم از این فسادای اقتصادی تو کشورمون اصلا اصلا خبری نیست کارمندان را استخدام قراردادی میکرد بعد چند سال پیمانی و بعد چند سال دیگر رسمی و بازنشسته و این روند ادامه داشت اما حالا یکباره یکنفر که جز گروه از ما بهترونه میاد تو اداره قراردادی میشه با حقوق خوب حتی پست هم بهش میدن و ما هنوز شرکتی باقی موندیم……خدارو شکر که مثل عزیزان عکس خبر فوق نون بازوی خود را میخوریم و منت هیچ کاندیدی رو نمیکشیم جز منت خدا را که بر ما منت نهاد تا شکرش را بجای آوریم
والسلام

سلام می گوید:

اشتباها برای خبر کارگران در این پست گذاشتم شرمنده

سلام می گوید:

الان میگم خوب شد تو این صفحه گذاشتم
نظرات بالا را خوندم و چند حرف و جواب از آقای صداقت
1- چرا هر کس نظر میده میگین قبلا کجا بودید
قبلا سایتی بنام رادکانا نبود که راحت و بدون آلایش موارد و نقطه نظرات و روشنگری را به اطلاع مرد برساند حال که وجود دارد بایستی با دیدباز و مثل یک دیده بان اوضاع شهر را مورد بررسی قرار بدیم و ایرادها و اشکالات را گوشزد کنیم این که نباید بهتوت بر بخوره. چرا بهتون برخورد وقتی نظرات بالا را خوندید؟
2- گفتید سرمایه و سرمایه دار آورده شد کو کجاست؟ چرا پارک همدلیتون خوابید نکنه شما خودتان را به خواب زدید؟
3- گفتید شورای شهر جلوی پای شهردار سنگ اندازی می کند مگر خود شهردار و اعضای شورای شهر با هم همدل نیستن و نبودند که شهردار قبلی انتخاب بعدش برکنار و بعدش یکی از بین خودشان را شهردار کردند؟
4- دیشب صدا و سیما تجلیل از شهرداری گالیکش را نشان داد که توسط استاندار انجام گرفت اینم اوضاع شهرهای دیگر که گفتید پیگیری کنید؟ حال شما خود را به خواب زدید یا دیدباز که نظر داد؟
5-کسی به فکر شهردار شدن نیست چون تو این شهر یکبار مثل شهرهای دیگر فراخوان عمومی داده نشد تا بیاد و شایستگیشو نشون بده یا برادر برادر را شهردار انتخاب میکنه یا سیاسیون شخصی رو معرفی میکنه یا از بین خود اعضای شورای شهر یکی رو انتخاب میکنه هر وقت فراخوان داده نشد نه تنها من بلکه از دیدباز هم میخوا کاندید بشه تا متوجه بشین که پتانسیل فکری و کاری زیادی در افراد این شهر وجود داره که شما نمیخواهید ببنید چون شما فقط دایره اطراف خودتون رو که بسیار کوچک و بسته است می بینید. لطف کنید و با دید بازتری مسائل را ببینید و دلتون رو به چندتا آسفالت و تمیزی جوی خوش نکنید یکسر برید گالیکش شاید در نظراتتون تاثیر گذاشت
6- راستی کسی از اعضای شورای شهر فعلی یا شهردار فعلی در تجلیلی که در استانداری برگزار شد بودن و مورد تجلیل قرار گرفتند بگو تا ما هم بدانیم شاید داریم تند میریم
والسلام

سلام می گوید:

اسمش صادق خان و شغل اش شهردار لندن ست. حتما این روزها درباره اش بسیار شنیده اید. فرزند مهاجری که راننده أتوبوس شهری بوده و در منطقه و خانواده ای زحمت کش چشم به جهان گشود و بزرگ شد. جامعه آزاد بدون قضاوت درباره نژاد، رنگ پوست و عقائد دینی آش به او فرصت رشد و ترقی داد. عضو حزب کارگر شد و از وکالت به نمایندگی مردم و سپس با رای مستقیم مردم، شهردار یکی از مهمترین و بزرگترین شهرهای دنیا شد. صادق خان مسلمان است و در شرایطی که مسلمانان إفراطی اروپا در پرتو نگرش سلفی ها و وهابی ها چهره ای خشن از اسلام به نمایش در آورده اند با اختلاف محسوسی پیروز انتخابات کلان شهر لندن شد. حتی تبلیغات منفی رقیب اش زک گلد اسمیت نتوانست بر نگاه مردم اثر بگذارد. برتری کشور های پیشرو دیگر در إمکانات و تکنولوژی نیست بل در بلوغ و رشد یافتگی جامعه ایی ست که إنسان به صرف ماهو ی دارای کرامت است. شاید بد نباشد از خود بپرسیم اگر پدر صادق خان بجای انگلیس به ایران مهاجرت کرده بود او امروز در کجای مملکت ما ایستاده بود؟

ارسال نظر