کردکوی نیازمند داشتن پیست موتورسواری
تعداد بازدید تعداد بازدید: 548 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:33 ق.ظ، شنبه، 7 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

ایجاد پیست موتور سواری یکی از نیازهای محرض شهرستان کردکوی است و می تواند در کاهش حوادث رانندگی موثر باشد.

15620_origبه گزارش خبرنگار رادکانا، با توجه به وسعت زیاد شهرستان کردکوی به تبع تعداد موتورسواران این شهرستان نسبت به دیگر شهرهای استان بییشتر است.
برخی از این موتور سواران بدون مهارت های اولیه موتور سواری، تصمیم به رانندگی در درون شهر می گیرند و با توجه به نداشتن مهارت رانندگی، باعث بروز بسیاری از حوادث رانندگی می شوند.
همانطور که می دانید حوادث رانندگی توسط موتورسواران در هر شهری حرف اول را می زند و بسیاری از این حوادث منجر به مرگ راکبان موتور می شود.
از سوی دیگر برخی نیز برای گرفتن گواهینامه موتور به اجبار باید تمرینات عملی خود را در خیابان ها انجام دهند و در برخی موارد باعث ایجاد حوادث یا ترافیک می شوند.
در این میان موتورسوارانی هم هستند که سرعت، بهترین هیجان زندگی آنها است و با سرعت غیر مجاز خود در سطح شهر باعث به خطر افتادن جان خود و دیگران می شوند.

images
اما بسیاری از مشکلات فوق را می توان مرتفع کرد و از بروز آنها جلوگیری نمود و راه حل آنها در ساخت یک پیست موتور سواری آزاد در شهرستان نهفته است چرا که اگر پیستی باشد، افرادی که با مهارت موتور سواری آشنایی ندارند می توانند در این مکان بدون ایجاد هیچ حادثه ای موتور سواری را یاد بگیرند و یا از همه مهمتر اگر چنین مکانی باشد موتور سوارانی که سرعت از جمله هیجانات آنها است بسیاری از عقده های نهفته در وجود خود را تخلیه می کنند و در پی آن حوادث رانندگی در سطح شهرستان کاهش می یابد و اینکه با ایجاد پیست موتورسواری امکان ایجاد ورزش موتورسواری وجود دارد.
ناگفته نماند که نیروی انتظامی و پلیس راهور شهرستان در کاهش چنین حوادثی نقش بسزایی دارند و با موتورسواران متخلف طبق قانون برخورد می کنند و همانطور که می دانید شهرستان کردکوی ظرفیت ساخت پیست موتورسواری آزاد دارد و این مکان نیز می تواند در کاهش حوادث رانندگی موثر باشد.

ارسال نظر