کردکوی همزمان با اربعین حسینی در شور و شعور حسینی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 480 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:09 ب.ظ، دوشنبه، 2 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

با گذشت چهل روز از عاشورای حسینی و فرا رسیدن اربعین، مردم شهرستان کردکوی برای تجدید پیمان خود با سرور و سالار شهیدان و سوگ و عزاداری برای آن امام شهید در کنار مزار مطهر سه شهید گمنام شهرستان به عزاداری و دسته روی پرداختند.

139201300957به گزارش خبرنگار رادکانا، چهل روز از واقعه بزرگ عاشورا گذشت و هم اکنون اربعین حسینی فرا رسیده است، عاشورا، زمان خون و ایثار است و اربعین، بهانه تبلیغ و پیمان.
 
در این میان مردم ولایتمدار کردکوی با عشق و علاقه ای وافری که نسبت به امام حسین (ع) دارند در روز اربعین حسینی همانند ایام عزاداری محرم در مراسم های مختلف حضور یافته و با تجدید عهد و پیمان خود با آن امام، عشق واقعی خود را به او نمایان کردند.
این برنامه به همت هیئت رزمندگان اسلام شهرستان کردکوی از ساعت 9:30 صبح امروز دوشنبه همزمان با اربعین حسینی به صورت عزاداری و دسته روی از گلزار شهدای شهر کردکوی تا مزار شهدای گمنام واقع در سه راهی شهدا برگزار شد.
عزاداران حسینی ابتدا دقایقی را در مزار شهدای شهر به خواندن فاتحه و عزاداری پرداختند و سپس با وسیله ایاب و ذهاب به طرف سه راهی شهدا واقع در پارک جنگلی حرکت کردند و از سه راهی شهدا تا مزار مطهر سه شهید گمنام دسته روی و عزاداری کردند و در پایان در کنار قبور مطهر این سه لاله حسینی به عزاداری و سینه زنی پرداختند.
 
مردم عزادار کردکوی با حضور پرشور خود عهد و میثاق دوباره خود را به گوش جهانیان رساندند.
 
لازم به ذکر است در برخی از مساجد و مکان های مذهبی در شهرستان کردکوی نیز شاهد برگزاری ویژه برنامه ها هستیم.
ارسال نظر