کشف بزرگترین انبار سلاح تکفیری‌ها در لبنان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 161 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:06 ق.ظ، چهارشنبه، 8 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

واحد اطلاعات نیروهای امنیت داخلی (پلیس) لبنان موفق شدند بزرگترین انبار سلاح تکفیری ها در این کشور را که متعلق به باند خفته تروریستی شیخ تکفیری احمد الاسیر است، در شهر صیدا در جنوب این کشور کشف و ضبط کند.

3625633_360به گزارش رادکانا،شیخ تکفیری احمد الاسیر که ماه گذشته قصد داشت با تغییر قیافه به نیجریه فرار کند تا به گروه های تروریستی بپوندد، توسط نیروهای امنیت عمومی لبنان در فرودگاه بین المللی بیروت بازداشت شد اما باند های خفته تروریستی تکفیری که تشکیل داده است، همچنان برای امنیت لبنان یک خطر بزرگ محسوب می شوند.

روزنامه لبنانی الاخبار در این زمینه نوشت: شیخ تکفیری الاسیر هنگامی که فراری بود توانست با جذب عناصر تکفیری چندین باند تروریستی تشکیل دهد و نیروهای امنیت داخلی تنها توانسته اند یک انبار بزرگ سلاح ، بمب و مواد منفجره آنها را در منطقه البستان الکبیر در شهر صیدا کشف کنند.
براساس این گزارش، مازن حبلی ( متولد سال ۱۹۸۸ میلادی) که توسط نیروهای امنیتی لبنان دیروز بازداشت شده از کارکنان بازار آزاد در فرودگاه بین المللی رفیق الحریری بیروت است.

در بیانیه نیروهای امنیت داخلی لبنان آمده است: در چارچوب رصد و پیگیری شبکه های تروریستی نیروهای واحد اطلاعات توانستند انبار سلاح و مواد منفجره یکی از گروه های الاسیر را کشف و مقدار زیادی سلاح جنگی ، مهمات ، نارنجک ، بمب و گلوله های آرپی جی را ضبط کنند.

نیروهای امنیتی لبنان همچنین موفق شدند مصطفی عزام را که در انجمن خیریه« جامع البحر» فعال بود، بازداشت کنند و گفته می شود که انبار سلاح کشف شده متعلق به برادر او بوده است.
بازداشت پدر مالک الآغا مسئول باند تروریستی تکفیری «باب السرایا» که اکنون متواری و در اردوگاه عین الحلوه در شهر صیدا مخفی شده ، از دیگر موفقیت های امنیتی لبنان اعلام شده است.
براساس این گزارش ، نیروهای امنیت ارتش لبنان هم موفق شدند فراس الحکواتی که مسئولیت تصویربرداری از تحرکات شیخ تکفیری الاسیر را برعهده داشته است، بازداشت کنند.

الحکواتی به همراه الاسیر به شهر القصیر سوریه هم سفر کرده است.

روزنامه الاخبار نوشت: الاسیر در اعترافات خود گفته است قصد داشته دراقدامی انتقام جویانه شخصیت هایی در حزب الله ، جنبش امل ، سرایا المقاومه و چند افسر ارتش لبنان را ترور کند.
وی می افزاید: به همین منظور عناصری مانند شاهین سلیمان و معتصم قدوره را مامور تشکیل گروه هایی برای ترور ، تجهیز آنها به انواع سلاح و جمع آوری اطلاعات از اشخاصی که باید ترور شوند، کردم.

کمک مالی قطر به عناصر الاسیر

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت: باردیگر هواداران شیخ تکفیری الاسیر فریاد تشکر از قطر را سردادند.
الاخبار افزود، قطر که در بالای لیست کمک کنندگان مالی و تحریک کنندگان تروریست های تکفیری به ویژه باندهای الاسیر در لبنان قرار دارد، اکنون که حمایت مستقیم از این باندها به نفع آن نیست به بهانه کمک به ایتام و خانواده های عناصر فراری و بازداشت شده در صدد کمک به تروریست های تکفیری باندهای الاسیر برآمده است.

این روزنامه لبنانی اضافه کرد که قطر این کمک ها را از طریق الجماعه الاسلامیه در اختیارعناصر باندهای الاسیر قرار می دهد.

الاخبار خاطرنشان کرد: یک تیمی متشکل از برخی شیوخ و فعالان شهر صیدا نزدیک به الجماعه الاسلامیه، با همسران و دیگر اعضای خانواده عناصر باندهای تروریستی شیخ تکفیری الاسیر تماس گرفته و از آنها خواسته اند تا فرزندانشان را به طور رایگان در مدارس وابسته به الجماعه الاسلامیه ثبت نام کنند.

منبع: ایرنا
انتهای پیام/

ارسال نظر