کشف و ضبط ۳۱ قطعه پرنده وحشی و ۲۲ کیلوگرم تاس ماهی قاچاق در بندرترکمن
تعداد بازدید تعداد بازدید: 647 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:47 ب.ظ، جمعه، 23 آبان، سال 1393 نظرات بدون نظر

۳۱ قطعه پرنده وحشی و بیش از ۲۲ کیلوگرم ماهی از خانواده تاس ماهیان در بازارچه ماهی فروشان بندرترکمن کشف و ضبط شد.

parande vahshiبه گزارش رادکانا، رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن گفت: در مأموریت مشترک روز سه شنبه مأموران پلیس امنیت عمومی و محیط زیست این شهرستان در بازارچه ماهی فروشان، از یک خودرو تاس ماهی و پرنده وحشی کشف و ضبط شد.

علی بیانی افزود: در این مأموریت، از متخلف دستگیر شده، 30 قطعه پرنده وحشی چنگر (پرلا)، یک قطعه مرغابی و نیز 22.600 کیلوگرم ماهی ‘ازون برون’ کشف و با تشکیل پرونده، متخلف به محاکم قضائی شهرستان معرفی شد.

وی اضافه کرد: همچنین برای تلف شدن و شکار پرندگان کشف شده مبلغ 12 میلیون و 800 هزار ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست از متخلف اخذ و به حساب محیط زیست واریز شد.

وی ادامه داد: در خصوص جریمه گونه باارزش تاس ماهیان کشف شده نیز، حسب کارشناسی کارشناسان شیلات، جرایم متعلقه از متخلف اخذ می شود.

به گفته وی، قوانین حسب مورد برای متخلفینی با موضوع فوق، علاوه بر حبس های تعزیری، جرایمی نقدی را وضع و متخلفان را مجازات می کند.

وی یادآور شد: ماهیان ازون برون صید شده و پرنده های مکشوفه در این پرونده، در زیستگاه های آبی استان مازندران که هم مرز با بندرترکمن است صید شده و برای فروش و عرضه به بندرترکمن انتقال داده شده بود که با هوشیاری مأموران این شهرستان، این عمل ناکام ماند و متخلف دستگیر شد.

همزمان با آغاز فصل مهاجرت پرندگان به زیستگاه های آبی استان های شمالی، تعدادی از افراد فرصت طلب و سودجو با سوء استفاده از تاریکی شب، مبادرت به ایجاد و برپا ساختن دام هوایی در زیستگاه پرندگان مهاجر کرده و اقدام به زنده گیری پرندگان وحشی می کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر