کشف چوب قاچاق در روستای بالاجاده+عکس
تعداد بازدید تعداد بازدید: 539 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:11 ب.ظ، سه شنبه، 20 بهمن، سال 1394 نظرات بدون نظر

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی طی یک عملیات حفاظتی و مراقبتی موفق به دستگیری یک نفر متخلف در منطقه جنگلی روستای بالاجاده با یک دستگاه خودروی نیسان و در حال حمل بار قاچاق چوب آلات جنگلی شامل راش، گردو و… شدند.

radkanaبه گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، مهندس فتاح قاسمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در پی یک عملیات مراقبتی و حفاظتی، مأمورین اداره منابع طبیعی و آبخیز داری این شهرستان موفق به دستگیری یک نفر متخلف در منطقه جنگلی روستای بالاجاده با یک دستگاه خودروی نیسان و در حال حمل بار قاچاق چوب آلات جنگلی شامل راش، گردو و… شدند.

وی در ادامه افزود: مأمورین در راستای انجام وظایف قانونی ضمن تنظیم صورتجلسه و تشکیل پرونده با هماهنگی نیروی انتظامی شهرستان چوب آلات کشف شده را به سرجنگلبانی انتقال دادند که پس از انجام مراحل اداری متخلف به همراه پرونده متشکله تحویل دستگاه قضایی شهرستان خواهد گردید.

قاسمی در ادامه صیانت و حفاظت از منایع طبیعی را وظیفه همه آحاد مردم دانست و افزود: منابع طبیعی سرمایه باارزشی محسوب می شود و همه باید در راستای حفاظت از آن و جلوگیری از نابودی عرصه های طبیعی تلاش کنند.

DSC00490

وی همچنین یادآور شد: اداره منابع طبیعی شهرستان کردکوی و نیروهای جهادگر و پرتلاش یگان حفاظت به صورت محسوس و غیر محسوس عرصه های منابع طبیعی را رصد کرده و با عنایت به گشت و مراقبت و کشیک های شبانه روزی با متخلفین برخورد قانونی خواهند داشت.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کردکوی در خاتمه از دوستداران طبیعت خواست در صورت مشاهده تخریب عرصه‌های ملی و قاچاق چوب‌آلات با اطلاع دادن مراتب به شماره تلفن رایگان 1504 مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت شبانه‌روزی، یاری‌گر حافظان منابع طبیعی شهرستان در این امر خطیر باشند.

ارسال نظر