کشف ۵ تن و ۷۰۰ کیلوگرم موادمخدر در استان گلستان / انهدام ۳۳ باند قاچاق مواد مخدر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 153 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:31 ب.ظ، جمعه، 1 دی، سال 1396 نظرات بدون نظر

فرمانده انتظامی گلستان گفت: ۵ تن و ۷۰۰ کیلوگرم موادمخدر در استان کشف شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سردار علی اکبر جاویدان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: موادمخدر امروز به یک تهدید علیه امنیت ملی تبدیل شده است.

وی با بیان این که اعتیاد مشکل گروهی از معتادان و خانواده آنان نیست، بلکه مشکل یک جامعه است، تصریح کرد: اعتیاد به موادمخدر، عامل تهدیدکننده سلامت فرهنگی و اجتماعی در جامعه است.

فرمانده انتظامی استان گلستان با اشاره به اینکه موضوع موادمخدر از دایره آسیب‌های اجتماعی فراتر رفته و به یک تهدید جدی علیه جوامع بشری تبدیل شده، گفت: مصرف موادمخدر به‌ عنوان یکی از معضلات و تهدیدات، ضمن اینکه تاثیر منفی فراوانی بر فرد دارد، تبعات منفی و هزینه‌های زیادی را متحمل خانواده و جامعه می‌کند.

سردار جاویدان، سیگار و قلیان را دروازه ورود به اعتیاد اعلام کرد و اظهار داشت: اعتیاد، کانون خانواده را متلاشی کرده و سبب برهم زدن امنیت روانی اعضاء خانواده می‌شود.

فرمانده انتظامی گلستان به اقدامات مقابله‌‌جویانه پلیس گلستان، در برخورد با عوامل توزیع موادمخدر اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 33 باند قاچاق موادمخدر منهدم و 5 تن و 700 کیلوگرم انواع موادمخدر در سطح استان کشف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 58 درصد رشد داشته است.

سردار جاویدان، به نقش نهادهای آموزشی به‌خصوص آموزش و پرورش در جامعه اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش به علت در اختیار داشتن طیف عظیمی از نسل جوان و نوجوان جامعه، می‌تواند با اجرای برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و پیشگیرانه در مقابله با تهدید نرم دشمنان قدم‌های مثبتی بردارد./پایگاه خبری پلیس

انتهای پیام/

ارسال نظر