کشف حدود ۴۳۰ کیلوگرم انواع مواد پروتئینی فاسد در کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 757 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:40 ق.ظ، پنج شنبه، 31 فروردین، سال 1396 نظرات یک نظر

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی از کشف حدود ۴۳۵ کیلو گرم گوشت، مرغ و ماهی فاسد در کردکوی خبرداد.

به گزارش سرویس سلامت رادکانا؛ سودابه مازندرانی در تشریح جزئیات این خبر با بیان اینکه در جهت تأمین غذایی سالم برای مردم حراست مواد غذایی بر عهده ماست، اظهار داشت: به همین منظور از سال گذشته برنامه ریزی کردیم تا هفته ای دو روز بازدیدهای مشترکی به همراه نمایندگان اداره های دامپزشکی، دادگستری، مرکز بهداشت، صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومیتی از مراکز حساس واقع در سطح شهرستان کردکوی داشته باشیم.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی گفت: امروز هم پیرو همان بازدیدهای مشترک به یک امکنه مواد غذایی پروتئینی مراجعه کردیم و بررسی هایی در خصوص عرضه مواد غذایی انجام دادیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی ها و بازدیدی که از سردخانه یکی از فروشگاههای پروتئینی شهرستان کردکوی انجام دادیم به مقدار 430 کیلوگرم انواع مواد پروتئینی تاریخ گذشته و فاسد برخوردیم.

مازندرانی بیان کرد: در این پروتئینی انواع ماهی، گردن، بال و کتف های منجمد و آماده کبابی فراوردی شده که تاریخ های آنان نیز گذشته بود کشف و ضبط شد.

این کارشناس بهداشت محیط تصریح کرد: کار جمع آوری و معدوم سازی آن باحضور نماینده دادستان، شبکه بهداشت و درمان، دامپزشکی و اطلاعات انجام شد و مورد موردنظر صورت جلسه شده و جهت تشکیل پرونده به دستگاه قضا معرفی گردید.

وی اذعان کرد: بعضی فروشندگان مواد پروتئینی زمانی که انواع مواد پروتئینی بسته بندی شده در فروشگاه به فروش نمی رود و باتوجه به اینکه تاریخ مواد پروتئینی از زمان مجاز خود خارج می شود مواد پروتئینی بسته بندی شده را باز کرده و فریز می کنند و بصورت فله ای به مردم می فروشند که این بازی با سلامت مردم است.

مردم در خرید مواد غذایی بیشتر دقت کنند

مازندرانی خطاب به مردم تأکید کرد: هر زمان که جهت خرید به هر پروتئینی مراجعه می کنید مواد غذایی پروتئینی بسته بندی شده با بسته بندی مناسب و مشخصات بهداشتی شفاف و تاریخ و تولید انقضاء باشد.

کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان کردکوی با بیان اینکه هیچ پروتئینی حق خورد کردن مواد پروتئینی در زمان عدم حضور مشتری را ندارد، افزود: خورد کردن انواع مواد پروتئینی در فروشگاه ها باید در حضور مشتری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه این روزها برخی فروشندگان جلوی یخچال مواد پروتئینی تاریخ دار قرار می دهند و برای مشتری از مواد پروتئینی تاریخ گذشته استفاده می کنند، یادآور شد: مشتریان گرامی باید در این خصوص توجه لازم را داشته باشند تا سلامت خود و خانواده های آنان به خطر نیفتد.

شهروندان درصورت مشاهده تخلف با سامانه 190 تماس بگیرند

مازندرانی تأکیدکرد: مردم شریف کردکوی در تأمین، تهیه و مصرف مواد غذایی سالم دقت و توجه بیشتری داشته باشند تا شاهد حوادث ناگواری برای خود و خانواده های خود نباشند.

کارشناس بهداشت محیط کردکوی با بیان اینکه سامانه ارتباطات مردمی 190 آماده دریافت شکایات در زمینه بهداشت محیط، آب آشامیدنی، پسماند و مواد غذایی است، افزود: شهروندان عزیز می توانند درصورت مشاهد هرگونه تخلفات بهداشتی با شماره تماس مستقیم (۳۴۳۵۱۶۳۰) واحد بهداشتی در مرکز بهداشت شهرستان کردکوی تماس حاصل نمایند.

 

تصاویری از کشف گوشت و مرغ فاسد:

انتهای پیام/

علی می گوید:

خب وقتی یک فروشگاهی تخلف انجام داده چرا اسمش رو اعلام نمیکنند تا مردم از خرید در اونجا صرف نظر کنند؟

ارسال نظر