در خیابان جمهوری گرگان چه می گذرد؟+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,953 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:00 ب.ظ، شنبه، 11 بهمن، سال 1393 نظرات ۵ نظر

خیابان جمهوری گرگان به عنوان اولین خیابان ورودی به مرکز شهر گاهی اوقات با ترافیک نیمه سنگین و آزار دهنده ای مواجه می شود که دلیل آن جز پارک های دوبله و گهگاهی سوبله در این خیابان نسبتا باریک نیست.

pic-3-Copyبه گزارش رادکانا، انسان عصر تکنولوژی در هر زمان و مکانی با مشکلات فراوان دسته پنجه نرم می کند.

مشکلاتی که هر کدام به تنهایی می تواند روان انسان ها را در هم شکند.

مسبب اکثر این مشکلات، خود انسان است که با بی موالاتی ها، عدم رعایت قوانین، بی کفایتی و سوء تدبیر آنها را به وجود می آورد.

مشکل ترافیک و اتلاف وقت شهرنشینان یکی از مشکلاتی است که با روان آنها بازی می کند.

خیابان جمهوری گرگان به عنوان اولین خیابان ورودی به مرکز شهر گاهی اوقات با ترافیک نیمه سنگین و آزار دهنده ای مواجه می شود که دلیل آن جز پارک های دوبله و گهگاهی سوبله در این خیابان نسبتا باریک نیست.

pic-3

وجود بنگاه ها و نمایشگاه های خودرو در این خیابان موجب پارک های این چنینی توسط فروشندگان و دلالان خودرو می شود.

در دنیای امروز که حتی ارزش های اساسی مان در حال لگدمال شدن است کسی به حقوق شهروندی، انسانیت و شرافت اهمیت نمی دهد و خود را به رعایت حقوق و قوانین اجتماعی که از بایدهای دینی ما محسوب می شود، ملزم نمی بیند.

این دسته از افراد که طبق عادت چندین ساله خود این خیابان را به نوعی قرق می کنند به پیاده روها نیز رحم نکرده و با پارک ماشین های مورد معامله خود در پیاده روها برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کنند.

شاید گفته شود که چه مزاحمتی؟! کافیست روزی قصد گذشتن از پیاده روی این خیابان را داشته باشید قطعا به فاصله حداکثر 10 متر به 10 متر با ماشینی در پیاده رو مواجه می شوید که شما را وادار می کند ادامه مسیر را از حاشیه خیابان طی کنید.

pic-1

شهرداری، بی تدبیر ترین ارگان فعال شهر

شهرداری گرگان که از چند سال پیش تاکنون اقدام به برنامه ریزی و اجرای پروژه های عمرانی بزرگی کرده است به نظر می رسد بیشتر به ساخت ویترینی زیبا و البته غیر ضروری پرداخته تا شاید در سطح کشور برای خود اعتباری پوشالی کسب نماید.

به سادگی می توان به این مسئله پی برد که تدبیری در برنامه ریزی و اجرای پروژه های عمرانی وجود نداشته است.

pic-5

در حالی که شهر از عدم وجود شهربازی مناسب جهت مرتفع ساختن نیازهای تفریحی همشهریان رنج می برد، شهرداری برج گرگان را ساخت که هیچ گونه منفعتی برای مردم این شهر نداشته است و یا سراغ ساخت تله کابینی رفته است که معلوم نیست عموم مردم توانایی استفاده از آن را داشته باشند.

2014-10-11-20.35.25---Copy

در بحث گردشگری نیز شهرداری به جای پرداختن به پروژه هایی چون بازارچه در زمین جنب ترمینال شرق و احداث پروژه پذیرایی اقامتی مسافران در زمین جنب ترمینال غرب و… باز سراغ تله کابین رفته است.

شهرداری اگر تدبیر در امور را سر لوحه کار خویش قرار می داد باید به فکر ایجاد مکانی مناسب برای بنگاه ها و نمایشگاه های خودرو می بود و آن را به عنوان مرکز اینگونه معاملات قرار می داد تا شاهد مشکلاتی از این دست برای شهروندان گرگانی نباشیم.

شهرداری با این کار هم به کاهش ترافیک در خیابان جمهوری کمک می کرد و هم می توانست این خیابان را برای مثال مرکز عرضه محصولات علمی فرهنگی شهر قرار دهد چرا که فرهنگسرای گرگان را نیز در ابتدای همین خیابان در حال ساخت می بینیم.

pic-4

هرچند که راضی کردن صاحبان نمایشگاه های خودرو جهت معاوضه زمین و ترک خیابان جمهوری در این مقطع زمانی به دلیل هزینه های فراوانی که صرف نمای داخلی نمایشگاه ها شده است احتمالا کار بسیار مشکلی می باشد ؛ اما شاید با توافق و ارائه تسهیلات ویژه امکان پذیر شود.

قطعا مردم برای رفع مشکلات و توسعه پایدار گرگان (البته به معنای واقعی کلمه) به اعضای شورای شهر اجازه ورود به شورا را داده اند.

حال وظیفه شورای شهر و شهردار منتخب آنها است که با تدبیر و اندیشه ای ژرف و آینده نگر به حل مشکلات مردم از جمله معضل مطرح شده، یعنی ترافیک خیابان جمهوری بپردازند.

 

و أنَّ إلی رَبِّکَ المُنتَهَی

نویسنده رادکانا: آوینی جوان

کریمی می گوید:

عمرا اگه این ایده ها به ذهن شهردار و این شورای برسه

گرگان نامه می گوید:

بابت تهیه گزارش خوب شما سپاسگزارم… پیروز و موفق باشید

محسن بای می گوید:

به سلام بر مهندس خوبی

چه خبر یادی از وبلاگ های ما کردی و یادی از ما چه عجب جواب مارو دادی

محسن هستم

شهروند می گوید:

درمورد سد معبر کا سبین در شهر کرد کوی خصوصاً بلوار امام رضا بنویسید.

11100001 می گوید:

خوبه. خسته نباشید.

ارسال نظر