کلاهبردار لیزینگی گرگان در دام قانون گرفتار شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 393 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:11 ب.ظ، دوشنبه، 15 دی، سال 1393 نظرات یک نظر

دادستان مرکز استان گفت : مسئول تعاونی مسکنی که به بهانه ی لیزینگ خودرو ، کلاه مردم را بر می داشت در گرگان به دام افتاد.

1416681814edalatgolestan.ir-11به گزارش رادکانا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حقی دادستان عمومی و انقلاب گرگان با اعلام این خبر، گفت: این شرکت با نام پرتو جهان امن با هدف احداث مسکن ، در تهران تاسیس شده بود اما در ادامه فعالیت خود بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام به لیزینگ خودروهای سنگین کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین حقی با بیان این که این فرد اقدام به ایجاد نمایندگی در نقاط مختلف کشور از جمله گرگان و انتشار تبلیغات در جراید کرده بود، افزود: متاسفانه تعداد زیادی از افراد با اعتماد به این شرکت،مبالغی بین 60 تا 90 میلیون تومان را به امید تحویل خودروهای سنگین به حساب شرکت پرتو جهان امن واریز کردند اما با گذشت زمان خودروهای وعده داده شده واگذار نشد.

وی در ادامه افزود: پس از آن با طرح شکایت تعدادی از مالباختگان در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان نسبت به نمایندگی این شرکت درگرگان، پرونده تشکیل شد.

وی تصریح کرد: پس از رسیدگی اولیه این پرونده در شعبه 5 بازپرسی دادسرا به دستور بازپرس ، متهم اصلی این پرونده در تهران جلب و پس از تفهیم اتهام در داسرای گرگان با قرار بازداشت موقت ، روانه زندان شد.

به گفته دادستان مرکز استان،  به دلیل ورود شاکیان جدید و گستردگی ابعاد پرونده ، تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان این که تاکنون بیش از70 نفر از این شرکت ، شکایت کرده اند به افرادی که قصد خرید خودرو از طریق دریافت تسهیلات از شرکت های لیزینگ هستند توصیه کرد: پیش از هر گونه اقدامی ، با استعلام از سازمان های مسئول ، نسبت به معتبر بودن این شرکت ها اطمینان حاصل کنند تا خدای ناکرده مشکلات بعدی دامنگیر آنان نشود و شاهد تشکیل پرونده های سنگین در محاکم قضایی نباشیم.

انتهای پیام/

محمد مهدیان می گوید:

کلاه بردارن اعلانی،،،،

ارسال نظر