کلید شهرداری کردکوی به دست چه کسی سپرده خواهد شد؟+گزینه ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,162 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:36 ب.ظ، پنج شنبه، 11 دی، سال 1393 نظرات ۱۲ نظر

پس از کش و قوس های فراوان بر سر عزل مصطفی بالو، شهردار سابق کردکوی بالاخره اعضای شورای شهر در جلسه مورخ ۴/۵/۹۳ با اکثریت آرا وی را از سمت خود عزل و رسول فیروزان را به عنوان سرپرست جدید شهرداری معرفی نمودند.

IMG_0175به گزارش رادکانا، مصطفی بالو که پس از بررسی های زیاد اعضای شورا از رزومه افراد متخصص و آشنا به امور شهری و شهرداری به عنوان گزینه نهایی، البته با رای ضعیف (4 از 7 رای) انتخاب شد، از همان ابتدا برای صدور حکم و تصدی این سمت دچار مشکل بوده است و تقریبا در همین ایام در سال گذشته تصدی سمت شهرداری را برعهده گرفته بود و جزو آخرین شهردارهای منصوب شده در استان بوده که یکی از مهمترین علل آن مدرک تحصیلی و عدم ارتباط آن با مدارک تعیین شده در آیین نامه شرایط احراز تصدی شهرداری بوده است.

وی که دارای اصالت ولاغوزی بوده در نوجوانی به تهران عزیمت می کند و افزون بر بیست و اندی سال در آنجا سکونت داشته و در نیروی انتظامی و شهرداری تهران مشغول کار بوده است که در نهایت پس از بازنشستگی به شهر محل تولد مراجعه و خود را برای کاندیداتوری چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر آماده می سازد که با 2305 رای حایز رتبه هفدهم می شود که همین امر باعث شناخت بیشتر شهروندان به وی شده و پس از انتخاب اعضای شورای دوره چهارم به عنوان گزینه نهایی تصدی شهرداری تعیین می شود.

وی در حالی پای به ساختمان شهرداری کردکوی می گذاشت که 4 نیروی آن سابقه شهرداری را داشته اند که این امر هم تهدید و هم فرصتی شمرده می شد که بسته به نوع نگاه وی و چگونگی استفاده از آنان داشت.

در هر صورت با شروع به کار دست به تغییراتی در مجموعه شهرداری زد و همچنین در سطح شهر نیز شاهد تغییرات ضربتی برای امور عمرانی و شهرسازی انجام داد و عقیده داشت که کارها به سرعت باید انجام شود. که گویا این نوع رفتار برخاسته از نوع فعالیت سابق او بوده است.

وی به مدت یک سال وظیفه شهرداری کردکوی را برعهده داشت و با فراز و نشیب های فراوان با مدیران استانی، شهرستانی و اعضای شورای اسلامی شهر مواجه بود که در نهایت علیرغم برخی فعالیت های سازنده و مطلوب، نتوانست آن ارتباط مورد انتظار اعضای شورا را برقرار کند و در حدود دو ماه قبل نیز با طرح سوال از وی جهت استیضاح، برخلاف پیش بینی ها اعضاء رای به ابقای وی دادند که شاید یکی از دلایل آن نرسیدن به اجماع برای انتخاب شهردار بعدی بوده است در هر صورت وی توانست 2 ماه دیگر به شهرداری خود در این شهر ادامه دهد.

اما بالاخره در عصر روز 5 شنبه چهارم دی ماه 1393 استیضاح و با 6 رای موافق عزل و آقای رسول فیروزیان به عنوان سرپرست جدید معرفی شد.

حال با توجه به تبصره ماده 73 قانون شوراها، اعضای شورا موظفند ظرف 3 ماه شهردار بعدی را انتخاب کنند و این سوال پیش می آید که کلید شهرداری به دست چه کسی سپرده خواهد شد؟ که می توان به برخی از گزینه ها به شرح ذیل اشاره نمود:

1- رسول فیروزیان (سرپرست فعلی) : وی که در دوره قبلی شوراها هم پس از استعفای آقای سردارزاده در پی حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شده در نهایت نیز به عنوان شهردار انتخاب شد که این احتمال می رود دوباره نیز این اتفاق مجددا انجام شود و شاید جدی ترین گزینه نیز وی باشد.

از جمله ویژگی های وی ، بومی بودن و آشنایی با شهر و مجموعه شهرداری، ارتباط با مسوولین شهرستانی و استانی، تخصص در امور مالی، آشنایی با قوانین و مقررات شهرداری و سابقه شهردار می باشد.

وی گزینه مورد نظر آقای صفر زاهد در ابتدای دوره چهارم شورا بوده است.

2- سید محمد رضا سید النگی (مسوول امور حقوقی شهرداری): وی که اصالت النگی دارد از نیروهای شهرداری کردکوی بوده که سابقه شهرداری نوکنده و مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان را در رزومه خود دارد.

از ویژگی های وی نیز بومی بودن، آَشنایی با شهر و مجموعه شهرداری، برقراری ارتباط با مدیران استانی و کشوری بواسطه سمت در استانداری و آشنایی با قوانین و مقررات شهرداری است.

وی گزینه مورد نظر خانم فرشته ترک در ابتدای دوره چهارم شورا بوده است.

3- شهرام شمالی (معاون امور شهری): وی که اصالت بندرگزی دارد از نیروهای شهرداری کردکوی بوده است و سابقه قایم مقامی شهرداری در دوره آقای سردار زاده و همچنین شهردار نوکنده را دارد.

شمالی نیز آشنایی کامل با شهر و مجموعه شهرداری و همچنین قوانین و مقررات شهرداری و همچنین ارتباط با مدیران استانداری را دارد.

4- احمد سردارزاده (مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند استان): وی که شهردار دوره سوم شورا بوده است و پس از 3 سال فعالیت به علت شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی از مقام خود استعفا داده بود همچنان می تواند به عنوان گزینه ای برای شهرداری باشد هرچند که این احتمال وجود دارد که در سال آینده خود را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدا کند.

وی نیز ویژگی های افراد قبلی را دارد.

5- سید احمد حسینی (بخشدار): وی که از با سابقه ترین بخشداران استان با بیش از 8 سال فعالیت در این سمت می باشد سابقه شهرداری شهرهای مازندران را نیز دارد.

وی 29 سال سابقه فعالیت دارد و از ایثارگران شهرستان می باشد و به عنوان دبیر آموزش و پرورش نیز به خدمت پرداخته است.

6- فرشته ترک (رئیس شورای شهر): وی که کارمند شهرداری کردکوی می باشد پس از حذف آقای بالو می تواند به عنوان شهردار معرفی شود تا عضو علی البدل اول شورا آقای محمدطاهر مصدق توازن قبلی شورا و شهرداری را برقرار کند.

وی از بانوان فعال شهرستان است که با حدود 9000 رای بیشترین تعداد رای در انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر کردکوی را از آن خود کرد.

وی دارای مدرک فوق لیسانس جغرافیای برنامه ریزی شهری می باشد و دارای ارتباطات خوب با مدیران استانی نیز می باشد.

7- نجیب زنگی (عضو شورای شهر): وی که دومین دوره شورایی را پشت سر می گذراند سابقه ریاست اداره کار بندرگز را در کارنامه دارد و هم اکنون نیز رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ترکمن می باشد.

وی به همان علت قبلی می تواند از گزینه های شهرداری باشد.

زنگی دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس علوم سیاسی می باشد.

نجیب زنگی نیز پشتوانه مردمی و ارتباطات خوب با مدیران استانی در حوزه کاری خود را دارد.

8- در نهایت شاید گزینه نهایی شهرداری هیچ یک از این پیش بینی ها نباشد و منتخب موردنظر اعضای شورا، سایر نیروهای شهرداری کردکوی، یکی از مدیران شهرستان، فردی با تخصص مسائل عمرانی شهری و یا نیرویی از بیرون شهرستان و سابقه فعالیت در شهرداری های دیگر باشد.!

در هر صورت وظیفه شورا برای انتخای شهردار بعدی از این لحاظ مهم می باشد که پس از انتخاب ناموفق شهردار اولیه باید فردی انتخاب شود که جدا از تخصص لازم در این امر و داشتن شرایط احراز طبق آیین نامه شهرداری ها فردی باشد تخصص لازم ، درایت و تدبیر ، ارتباطات موثر با مسوولین و مردم را دارا باشد و به فکر عمران و آبادانی شهر باشد.

من ا.. التوفیق/ کاردمله

ستار می گوید:

گزینه های دیگری هم وجود دارد مثل مسوولین سد معبر سراسر کشور

کردکویی می گوید:

بنیامین ذکریایی هم خوبه

کردکویی می گوید:

هیچکدام لیاقت شهردارشدن این شهر فلک زده را ندارند .!!!!!!!!!!!!!!!!!

ممم می گوید:

مهندس رضاروشناسان خوبه،جوان و پرتلاش
کامبیزلطیف عقیلی هم خوبه

اما از بین گزینه هایی که در متن اومده سیداحمدحسینی از همه بهتره

جوانان ولاغوز می گوید:

سلام
مهندس رضا روشناسان گزینه خوبیست
متخصص و پرتلاش ، مومن متعهد و انقلابی

رامين می گوید:

کاش میفهمیدیم بخاطر چی عزل شدند!
خوب حتما باید دلیل قانع کننده ای باشد ! چرا جهت تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی دقیقی صورت نمی‌گیرد ؟
کاش عزیزان شورای شهر می‌گفتند منظور از (انتظار اعضای شورا ) در متن به چه معناست ؟

بالابلوکی می گوید:

این چه مملکتیه چرا به به جای آدمهای تحصیلکرده و مجرب باید یه مشت آدم سیاسی و چاپلوس بشن شهردار؟؟؟؟؟

بالابلوکی می گوید:

انتخاب شهردار توسط شورای شهر حماقت محض است باید همه شوراها منحل بشن چیزی جز دردسر نیستن

ناشناس می گوید:

دمت گرم بالا بلوکی…

ناشناس می گوید:

بهترین گزینه هابرای شهردار شدن ترتیب اولویت های مورد نیاز برای مدیریت شهرداری
1/مصطفی بالو
2/صفر زاهد
3/نگار شهری
4/رسول فیروزیان
5/احمد سردار زاده
6/سید محمد رضا سید النگی
7/نجیب زنگی
8/فرشته ترک
9/سید احمد حسینی
10/شهرام شمالی
10/در نهایت مصطفی بالو

همشهری می گوید:

خانم ترک به کمک این شهر بیا و شهر نجات بده ,, .خواهش میکنم,,شما کسی هستید که دست خیلی از همشهریان یی ریا و بدون چشم داشتی گرفتید ,,شما بدون باند بازی و فقط با یاری خدا و دعا خیر ۹۰۰۰ نفر کردکویی فهیم به این جا رسیدید و همیشه و هر حال فقط دلسوز مردم بودید بیا شهرداری نجات بده

حسين می گوید:

بدون شک با یک نگاه تیز بینانه افرادی با گرایش عمرانی درشهرستان هستند که ظرفیت اجرایی دارند .با نگاه خوب شورا می تواند این افراد ظرفیت بروز و ظهور پیداکنند ..دانشگاههای استان از این ظرفیت خالی نیست.
البته در این راه تعامل نمایندگان شورا با هرکس که شهردار شود خیلی مهم است .مردم می خواهند شورا چاله میدان نباشد بلکه انعکاس ارزشهای نظام ومردم فهیم شهرستان باشد.

ارسال نظر