کمین حزب الله ارتش اسرائیل را شوکه کرد/هلاکت ۱۷ نظامی رژیم صهیونیستی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 345 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:10 ب.ظ، چهارشنبه، 8 بهمن، سال 1393 نظرات بدون نظر

رسانه‌های منطقه از حمله راکتی از خاک لبنان به یک پایگاه در مزارع اشغالی شبعا و حمله با موشک‌های ضد زره به یک گشتی اسرائیلی خبر دادند. رسانه های اسرائیلی از امکان به اسارت گرفته شدن یک نظامی صهیونیست در این حمله گزارش می‌دهند.

330542_759به گزارش رادکانا، از شبکه تلویزیونی المیادین ، صدای چندین انفجار در مرز لبنان با فلسطین اشغالی شنیده شد. بر اساس این گزارش، درپی این انفجار تعداد زیادی از نیروهای امنیتی اسرائیل به سمت محل انفجارها حرکت کردند.

شبکه 10 اسرائیل اعلام کرد که یک حادثه امنیتی در مرزهای لبنان اتفاق افتاده است و نیروهای ویژه به سمت محل اعزام شده اند.

حجم نیروهایی که از جبل الشیخ به سمت مزارع شبعا منتقل شده اند، بیانگر وقوع یک حادثه امنیتی بزرگ است.

بر اساس این گزارش،از شهرک نشینان صهیونیست در مناطق المطله، اصبع الجلیل و شهرک نشینان نزدیک به محل وقوع این انفجار خواسته شده است که در محل سکونت خود باقی بمانند.

بر اساس گزارش رسانه های اسرائیلی، یک خودروی نظامی “هامر” با موشک ضد زره هدف قرار گرفت. ارتش اسرائیل رسما اعلام کرد که یک خودروی نظامی این رژیم با موشک ضد تانک در نزدیک مرزهای با لبنان هدف قرار گرفته است. این رسانه ها همچنین اعلام کردند که آنچه در شمال اسرائیل روی داده است یک عملیات “پیچیده” بوده است.

رسانه های اسرائیلی گزارش دادند در پی این حمله، چندین نظامی صهیونیست کشته و زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، خبرنگار شبکه خبری المیادین از گلوله باران اطراف شهرک کفرشوبا، المجیدیه، مزرعه حلتا در جنوب لبنان توسط توپخانه های ارتش اسرائیل خبر داد.

رسانه های اسرائیلی از امکان به اسارت گرفته شدن یک نظامی صهیونیست در این حمله گزارش می دهند. هنوز این خبر رسما از سوی مقامات اسرائیلی تائید نشده است اما شبکه 10 این رژیم گزارش داد که یک نظامی این که زخمی شده ناپدید شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی در پی این حادثه انگشت اتهام را به سوی حزب الله نشانه رفت و مدعی شد که این کار حزب الله است.

روز گذشته نیز در پی انتشار اخباری از شلیک دو راکت از خاک سوریه به فلسطین اشغالی، نظامیان صهیونیست 20 خمپاره به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند.

خبرنگار المیادین به نقل از منابع این شبکه گزارش داد که این حمله علی رغم ادعای صهیونیست ها مبنی بر هدف قرار گرفتن یک خودروی نظامی، یک کاروان از نظامیان صهیونیست هدف قرار گرفته است و بیش از 15 نظامی صهیونیست کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند که در بین نظامیان افسران ارتش نیز دیده می شود. النشره لبنان گزارش داد که در عملیات حزب الله لبنان در مزارع اشغالی شبعا 17 صهیونیست به هلاکت رسیدند.

رسانه های صهیونیست گزارش دادند که 6 نفر زخمی شدند و حال چهار نفر خیلی وخیم است و 5 نفر هم وضعیت نسبتا وخیمی دارند. روزنامه صهیونیستی یدیعوت گزارش داد که نیروهای حزب الله یک کمین را کار گذاشته بودند که یک خودروی نظامی اسرائیلی در آن به دام افتاد و در پی آن هدف حمله راکتی حزب الله قرار گرفت.

اسرائیل در پی این حمله اقدام به مسدود کردن راههای ارتباطی شمالی از منطقه کریات شمونه به سمت شمال و غرب کرده است. رسانه های اسرائیلی همچنین اعلام کردند که در پی اصابت موشک یک خانه واقع در شهرک های صهیونیست نشین آسیب دیده است و ارتش نیز از ساکنان خواست که به محل حادثه نزدیک نشوند.

در این عملیات، ارتش اسرائیل نیروهای ویژه و ذخیره خود را فرا خوانده است. بنی گانتس رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در حال بررسی اوضاع است.

در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به قنیطره که به شهادت 6 تن از رزمندگان مقاومت انجامید، مرزهای لبنان و سوریه با فلسطین اشغالی ناامن شد.(تسنیم)

ارسال نظر