کم توجهی مسئولان گرگان و دشت را از رونق انداخته است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 522 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:59 ب.ظ، جمعه، 12 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

نماینده مردم کردکوی،بندرترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی گفت: گرگان و دشت که به علت رونق گردشگری به عروس مازندران شهره بودند پس از انقلاب به دلیل بی‌توجهی‎ها رونق خود را از دست داده‌اند.

 13920412000744_PhotoA

به گزارش رادکانا ، محمدجواد نظری مهر شامگاه پنج‎شنبه در جلسه کارگروه گردشگری استان گلستان در محل سالن اجتماعات استانداری گلستان، اظهار داشت: منطقه گرگان و دشت در قبل به دلیل وجود دریا، جنگل‎های سرسبز، رونق کشاورزی و کشتیرانی چون نگینی در ایران زمین می‎درخشید.

گلستان پس از انقلاب از دیده مسئولان دور ماند

وی خاطرنشان کرد: همین فضای مناسب برای زندگی، موجب شد تا بسیاری از اقوام دیگر نقاط کشور به این سرزمین سرسبز و زیبا کوچ کنند.

نظری مهر ادامه داد: متاسفانه این منطقه مظلوم پس از انقلاب مورد بی‎مهری قرار گرفت و از دیده مسئولان کشور دور ماند.

وی یادآور شد: در سال‎های پس از انقلاب، صنعت کشتیرانی با وجود داشتن 100 کیلومتر مرز آبی خزر نابود شد و اکنون هیچ اثری از آن به جا نمانده است.

دریا و رودخانه‎های گلستان مبدل به فاضلاب شده‎اند

این نماینده مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این سال‎ها ظلم زیادی به رودخانه‎ها، دریاها و جنگل‎ها شد، دریا و رودخانه‎های استان نیز مبدل به فاضلاب شدند و محیط زیست موجودات چه در خشکی و چه در منابع آبی در آستانه از بین رفتن قرار گرفت.

نظری‎مهر با اشاره به نیاز استان به یک تحول انقلابی در صنعت گردشگری افزود: میراث فرهنگی و گردشگری نگاه عمیق و کاربردی می‎خواهد تا بتواند تحول و انقلابی ‎عظیم در این عرصه رقم بزند.

وی ادامه داد: آقای نجفی از شما که از مدیران حاذق، با تجربه و توانمند این کشور هستید و با آقای روحانی و هیئت دولت ارتباط نزدیکی دارید، انتظار می‎رود مشکلات مردم این منطقه را به دولت انتقال دهید.

بانک‎های کشور نزول‎خور شده‎اند

نظری‎مهر با اشاره به دیگر مشکلات کشور و مردم در عرصه اقتصادی اذعان داشت: متاسفانه بانک‎های ما نزول‎خوار شده‎اند و هر کسی که وام گرفته با خاک یکسان شده است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که حسرت وام‎های دو نیم درصدی کشورهای همسایه را می‎کشیم، اگر می‎گویید نمی‎توانیم این وضعیت را در کشور برقرار سازیم من میگویم اشتباه است ما می‎توانیم و باید این رویه اصلاح شود.

نماینده مردم کردکوی، بندرترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مشکلات در ادارات ما نیز وجود دارد و آنان به بوروکراسی زاید اداری مبتلا هستند.

مجلس همراه دولت برای حل مشکلات کشور

نظری مهر خاطرنشان کرد: چرا پلی که 70 سال قبل ساخته شده با وجود گذشت سال‎ها هنوز پابرجاست اما برخی از پل‎هایی که ما می‎سازیم سه سال هم دوام نمی‎آورد.

وی متذکر شد: همه اینها را گفتم تا بدانیم کشور، نیازمند تغییرات اساسی است، باید بر داشته‎های خود تکیه کنیم و برای ساختن ایرانی آباد و دستیابی به توسعه متوازن و پایدار، همت مضاعف به خرج دهیم.

به گفته نظری مهر مجلس در این مسیر سخت و دشوار همراه دولتمردان خواهد بود.

ارسال نظر