کنسرت خوابگاه دختران دانشگاه منابع طبیعی حاشیه ساز می شود ؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,090 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:53 ب.ظ، شنبه، 5 اسفند، سال 1391 نظرات بدون نظر

برگزاری کنسرت سه روزه در یک دانشگاه ، ممکن است در ابتدا غفلت و کوتاهی مسئولین فرهنگی دانشگاه را برساند اما استمرار آن ، نشان دهنده حرکت خزنده ضد فرهنگی در دانشگاه است که باید جلوی آن با شدت گرفته شود .

thumb271-f0baf046ee0632adfa01a7ca44b9cdcbبه گزارش رادکانا به نقل از گلستان ما، معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هفته آینده در روزهای 12 ، 13 و 14 اسفندماه در دانشگاه منابع طبیعی کنسرت موسیقی برگزار خواهد کرد .

این کنسرت در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفند 91 در سالن خلیج فارس دانشگاه منابع طبیعی گرگان واقع در فلکه بسیج برای دانشجویان آقا و اساتید و کارکنان برگزار می شود .

همچنین قرار است این کنسرت در روز چهاردهم اسفند 91 برای خانم ها در سالن کوثر خوابگاه حضرت زینب (س) واقع در جنب میدان معلم برگزار شود .

برگزاری این کنسرت با مخالفت تعدادی از دانشجویان روبرو شده است . این عده می گویند چطور می شود کنسرت آقایان را در سالن خلیج فارس برگزار می کنند اما کنسرت خانم ها را درون خوابگاه می برند .

برخی دیگر از دانشجویان نیز گفته اند ؛ دو سالی بود که با نظر مقام معظم رهبری و از طرف برخی از مسئولین فرهنگی ، برگزاری کنسرت در دانشگاه ممنوع شده بود اما الان مجددا این روند از سر گرفته شده است .

از طرفی گفته می شود که به ” تشکل دانشجویی موعود ” که در زمینه مهدویت فعالیت می کند برای برگزاری کارگاه مهدویت در خوابگاه حضرت زینب (س) به بهانه حضور سخنران مرد در خوابگاه دختران ، مجوز ندادند اما برای کنسرت موسیقی می خواهند چند مرد جوان با قیافه های آن چنانی را به خوابگاه راه دهند .

همچنین برخی تشکل های دانشجویی که کار فرهنگی و ارزشی انجام می دهند برای نصب پوستر های ارزشی که تاثیرات فرهنگی بر قشر دانشجو دارد ، باید از هفت خوان رستم بگذرند و مجوز بگیرند که در نهایت با منت پوسترشان نصب می شود اما برگزاری کنسرت موسیقی ، خیلی راحت برای اجرا سه روزه در دانشگاه و حتی در خوابگاه دختران ( که می گویند ورود آقایان ممنوع است ) ، مجوز می دهند .

برگزاری سه روزه کنسرت موسیقی در یک دانشگاه با هزینه بالا ، اتلاف وقت و زمان از دانشجویان و کارکنان دانشگاه به همراه دارد و باعث خط دهی فکری و فرهنگی و تبلیغی نا متناسب به مخاطبین در دانشگاهی که باید تمام توان و ظرفیت آن صرف توسعه بخش کشاورزی و توجه به حل مشکلات و کاستی ها در این زمینه باشد به سمت مسائل حاشیه ای دیگری سوق داده می شود .

سخن ما با مسئولین فرهنگی دانشگاه منابع طبیعی گرگان اینست که نتیجه نهایی از برگزاری سه روزه کنسرت موسیقی در دانشگاه چیست و چه مشکلی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه دانشجویی ما را حل می کند .

و اگر بنا بر شادی بخشی و ایجاد تنوع در برنامه های فرهنگی با اجرای کنسرت موسیقی است ، یک جلسه 2 ساعته برای کل دانشجویان گرگان بس است ، شما که میزبان جشنواره بین المللی موسیقی دانشجویی نیستید تا سه روز تمام ، دانشجویان و دانشگاهیان را به فیض اکمل برسانید .

و ایضا اگر قرار است که در دانشگاه کار فرهنگی بکنید همه تشکل ها را به یک چشم نگاه کنید ، دانشگاه مهد تو لید علم ، اندیشه ورزی و نوآوری است ، برگزاری برنامه هایی مانند کنسرت موسیقی باید جزو برنامه های ثانویه ای باشد که اولویتی در برگزاری آن وجود نداشته باشد .

این تناقضات شاید در چند مورد غفلت و کوتاهی مسئولین فرهنگی دانشگاه را برساند اما استمرار آن ، نشان دهنده حرکت خزنده ضد فرهنگی در دانشگاه است که باید جلوی آن با شدت گرفته شود تا زمینه انحراف فرهنگی و عقیدتی در دانشجویانی که وارد این مراسمات می شوند فراهم نشود ، چون آنها مجوز داشتن چنین کنسرت هایی از طرف مسئولین را ، مبنای صحت و تایید این برنامه ها می دانند .

 

ارسال نظر