کوهپیمایی اعضای موسسه زیست محیطی جهان نما به آبشار لاملیچ سرکلاته خرابشهر و مهار آتش سوزی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,438 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:31 ب.ظ، جمعه، 22 آذر، سال 1392 نظرات ۲ نظر

جمعی از اعضای موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی صبح روز پنجشنبه ۲۱ آذر به مقصد آبشار لاملیج روستای سرکلاته خرابشهر (تمیشه) کردکوی کوهپیمایی کردند.

13869511914به گزارش رادکانا، سازمان ملل متحد سال ۲۰۰۲ را (سال جهانی کوه‌ها) اعلام کرد و از سال ۲۰۰۳ روز ۱۱ دسامبر هر سال مصادف با ۲۰ آذر ماه را بعنوان روز جهانی کوهستان نامگذاری نمود.

هدف از اختصاص این روز، نقش و اهمیت بالای کوهستان بعنوان یکی از زیستگاه‌های مهم انسان و مهم‌ترین پناهگاه‌های تنوع زیستی گیاهی و جانوری می‌باشد.

علاوه بر آن کوه‌ها از مهم‌ترین منابع تامین کننده آب شیرین در جهان به شمار می‌آیند.

این روز را گرامی می‌داریم و به یکایک عاشقان کوه و کوهستان، طبیعت دوستان و به خصوص آنانکه در راه حفظ و حراست از منابع عظیم و سرمایه‌های ارزشمند کشورمان در مناطق کوهستانی به عنوان یکی از زیستگاه‌های مهم و در معرض تخریب، تلاش بی‌شائبه‌ای دارند؛ صمیمانه تبریک و تهنیت و دستمریزاد عرض می‌نمائیم. همواره چون کوه استوار و پاک باشید.

به همین مناسبت جمعی از اعضای موسسه صبح روز پنجشنبه 21 آذر به مقصد آبشار لاملیج روستای سرکلاته خرابشهر (تمیشه) کردکوی کوهپیمایی کردند. جا دارد از زحمات راهنمای این برنامه، آقای مهدی لیاقی که یکی از طبیعت دوستان روستای سرکلاته خرابشهر می باشند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

لازم بذکر است اعضای موسسه زیست محیطی جهان نما که بعد از کوهپیمایی به آبشار لاملیج در حال بازگشت بودند با آتش سوزی قسمتی از تنه درختی مواجه شدند که آتش حدود 3 متر زبانه می کشید.

اعضای گروه به کمک هم با آوردن آب از روخانه نزدیکی محل و کندن خاک آتش را خاموش کردند.

با توجه به فصل پاییز و وجود برگهای خشک در جنگل و بادی که می وزید خطری جدی این منطقه از جنگل را تهدید می کرد که خوشبختانه با اقدام گروه این آتش سوزی مهار شد.

موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی

مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

محمد می گوید:

تشکر از دوستان

سامان رضایی می گوید:

سلام
خبر بسیار جالبی بود گرچه آتش سوزی نگران کننده هست ولی وجود جمعهایی مثل این دوستان دلگرم کننده هست.
من مایل به عضویت در این موسسه هستم و حتما اقدام می کنم.
از اطلاع رسانی تون متشکرم.

ارسال نظر