گرامیداشت هفته وحدت در بین اهالی شیعه و سنی روستای نظرآباد النگ
تعداد بازدید تعداد بازدید: 543 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:39 ب.ظ، پنج شنبه، 26 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

اهالی شیعه و سنی روستای نظرآباد النگ کردکوی امشب با برپایی مراسمی هفته وحدت، ولادت با سعادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و ولادت امام جعفر صادق (ع) را با حضور مسئولین استانی و شهرستانی گرامی داشتند.

IMG_0034به گزارش خبرنگار رادکانا، اهالی ولایتمدار شیعه و سنی نظرآباد النگ امشب با برپایی مراسمی باشکوه عشق و ارادت خود را به نبی مکرم اسلام محمد مصطفی (ص) و خاندان پاکش نشان دادند.

مردم نظرآباد بار دیگر با اجتماع خود در هفته وحدت به دشمنان اسلام مخصوصا وهابیون، تکفیری ها و سلفی ها فهماندند که ما همچنان برادری و اتحاد و وحدت خود را حفظ خواهیم کرد.

آنان امشب با چنان شوقی حضور پیدا کردند که گویا هیچ قدرتی نمی تواند نفاق و تفرقه ای بینشان ایجاد کند که مطمئنا هیچ قدرتی نمی تواند اتحاد و وحدت پایدار و استوار این مردم دل پاک و ولایمتدار را برهم بزند.

مردم نظرآباد امشب با برپایی این مراسم نشان دادند که در جمع ها و گروه های کوچک هم می توان کارهای بزرگ کرد که ماندگار بماند.

علی اکبر بسطامی سخنگوی شورای شهر کردکوی و ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت دقایقی با نوای دل نشینش چنان فضای مراسم را آکنده از وجود نازنین نبی مکرم اسلام کرد که گویی در جوار حرم مطهر حضرت ختمی مرتبت محمد (ص) بودیم.

در ادامه حجت الاسلام نورعلی دیلمی معاون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور به مقام هایی که خداوند متعال به نبی مکرم اسلام عطا فرمودند اشاره کرد و مقام خاتمیت، مقام خلق عظیم، مقام شفاعت و مقام ابویت را از مقام های اعطا شده از سوی خداوند به خاتم نبیین دانست.

سپس حجت الاسلام جواد نجفی معاون فرهنگی پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان لحظاتی را در خصوص ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی ارزشمند رسول بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) سخن به میان آورد و اشاره ای به وحدت ناگسستنی بین شیعه و سنی داشت.

در پایان هم با برپایی سفره ضیافتی از مهمانان پذیرایی بعمل آمد.

حجت الاسلام موسی شاعری امام جمعه شهرستان کردکوی، حجت الاسلام نورعلی دیلمی معاون مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام غلامحسین محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی، حجت الاسلام جواد نجفی معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، حیدرپور معاون فرماندار کردکوی، طیبی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی کردکوی، محمدمهدی برهانی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی کردکوی، علی اکبر بسطامی سخنگوی شورای شهر کردکوی و اهالی ولایتمدار و همیشه در صحنه شیعه و سنی نظرآباد النگ در این مراسم باشکوه حضور داشتند.

در پایان پس از ضیافت شام اهالی این روستا با برپایی مراسم سنتی و نمادین رقص چوب سیستانی هفته وحدت را گرامی داشتند و در این رقص به دشمنان اسلام فهماندند که هر ضربه این چوب روزی بر دهان تمامی یاوه گویان که بر علیه اسلام و تفرقه افکنی در بین مسلمانان قدم بر داشته اند کوبیده خواهد شد.

 لازم بذکر است این مراسم به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه کردکوی، اداره تبلیغات اسلامی کردکوی، دهیاری و شورای اسلامی و پایگاه مقاومت بسیج نظرآباد النگ برگزار گردید.

همچنین قرار بود رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور حجت الاسلام علی خیرخواه جهت سخنرانی در این برنامه حضور بعمل آورد که به دلایلی نتوانستند حضور پیدا کنند و معاون خود را فرستادند.

ارسال نظر