گردهمایی بزرگ منتقدان توافقنامه ضعیف در لانه جاسوسی سابق آمریکا / حاضرین: ضمن احترام برای آقایان روحانی، ما انقلابی هستیم + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 618 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:32 ق.ظ، یکشنبه، 14 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

عصر امروز مجتمع ۱۳ آبان میزبان بزرگترین گردهمایی منتقدین توافقنامه ضعیف با عنوان دلواپسیم با حضور جمع کثیری از اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور و همچنین خیل عظیم دانشجویان و طلاب انقلابی برگزار شد. در این مراسم شرکت کنندگان پلاکاردهایی را با عناوینی مانند “ضمن احترام برای آقایان روحانی، ما انقلابی هستیم”، “حقوق ملت فروختنی نیست، اما اگر خواستید بفروشید به مزایده بگذارید نه مناقصه” در دست گرفته بودند.

53601_593به گزارش رادکانا، عصر روز گذشته مجتمع 13 آبان میزبان بزرگترین گردهمایی منتقدین توافقنامه ضعیف با عنوان دلواپسیم با حضور جمع کثیری از اساتید حوزه های علمیه و دانشگاه های کشور و همچنین خیل عظیم دانشجویان و طلاب انقلابی برگزار شد.

در این همایش شخصیت‌های مهم همچون حجت‌الاسلام حسینیان، حجت‌الاسلام نبویان، مهدی کوچک زاده، فاطمه آلیان، الیاس نادران، متکان، اسماعیل کوثری، فواد ایزدی، محمدصادق کوشکی، ناصر نوبری، فریدون عباسی، رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، جواد کریمی قدوسی، حجت الاسلام رسائی، حجت الاسلام بی ریا، حجت الاسلام روانبخش و … حضور داشتند.

 

در این مراسم دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران و شرکت کنندگان پلاکاردهایی را با عناوینی مانند “ضمن احترام برای آقایان روحانی، ما انقلابی هستیم”، “حقوق ملت فروختنی نیست، اما اگر خواستید بفروشید به مزایده بگذارید نه مناقصه”، “جزئیات مذاکرات برای آیندگان محرمانه خواهد بود”، ” توافقنامه ژنو یا مناقصه هسته‌ای…؟”، “بحث احمدی‌نژاد و روحانی نیست، بحث منافع ما است”، “مقدم قاتلان شهدای هسته‌ای را در قامت بازرسان آژانس گرامی می‌داریم” و “دلواپسیم از اینکه انرژی هسته‌ای را با فناوری هسته‌ای اشتباه گرفتند” در دست داشتند.

 

حاشیه نگاری همایش بزرگ منتقدین توافق نامه ژنو در ادامه می آید:

اغلب مهمان های همایش در دقایق اولیه وارد سالن بصیرت شدند.

جمعیت حاضر بسیار بیشتر از ظرفیت سالن بصیرت سازمان دانشجویی می باشد.

عکس شهدای هسته ای و دست نوشته هایی در دستان دانشجویان و طلاب، “توسعه هسته ای حق مسلم ماست”، “ما دلواپس توسعه هسته ای هستیم” و … در میان جمعیت انبوه حاضران خودنمایی می کند.

۱۸:۱۵

حجت الاسلام پناهیان ، دکتر فریدون عباسی ، مهدی محمدی ، فواد ایزدی ، کریمی قدوسی ، نوبری ، حسینی جهت پاسخگویی به سوالات حاضرین و رسانه ها به روی سن آمدند.
حجت الاسلام پناهیان درباره اهمیت و جایگاه مذاکره و نکاتی پیرامون آن را بیان فرمودند.
دکنر کوثری در پاسخ به سوال مطرح شده، در مورد عنوان برنامه «دلواپسم» نکاتی را پیرامون مذاکرات ژنو و منافع ملی بیان کرد.

دکتر نوبری با اشاره به سوابق و جایگاه خود ، خود را یک دیپلمات شناسنامه دار معرفی کرد و اظهار داشت، هیچ یک از مسئولین، حاظر به جوابگویی به انتقادات حقوقی من در مورد متن توافقنامه ژنو نیستند.
وی افزود، کسانی که به عنوان حامیان رئیس جمهور سخن می گویند هم باید شناسنامه خود را نشان دهند.سرنوشت نسل های آتی وابسته به این توافقنامه است؛ لذا باید تیم مذاکره کننده، تیمی تقویت شده از سوی ملت ایران و کارشناسان باشند.کارشناسانی که ایشان به رئیس جمهور پیشنهاد دادند : امین زاده ، سرمدی ، صدر ، شیخ الاسلام ، لواسانی
سخنان ایشان، تشویق حضار را به همراه داشت.
دکتر فریدون عباسی: ما براساس العلم سلطان وارد عرصه هسته ای شدیم منتها به بهانه های مختلف برای ایران پرونده سازی کردند و اکنون اقدام مشترک شتاب زده ای را امضا کرده اند.

۱۹:۰۰

کریم قدوسی: مردم صاحب انقلاب اند، همیشه دلواپسی باعث حفظ انقلاب شده اند.
ایشان با اشاره به صحبت های اخیر روحانی پیرامون واقع بین بودن و اهمیت نداشتن خوش بین و بد بین بودن، اظهار داشت تاکنون هیچ فردی این گونه با بیانات مقام معظم رهبری برخورد نکرده است.
بااشاره به شکایتی که از ایشان شده بود، فیلم نطق ایشان در مجلس شورای اسلامی پخش شد که با شعار «نه سازش نه تسلیم، یار ولایت هستیم» حضار خاتمه یافت.
وی همچنین به سیاست های داخلی و عملکردهای دولت در چند ماهه اخیر، نقدهایی را وارد کرد. همچنین با اشاره به سخنان مقامات امریکایی مبنی بر این که مذاکرات به بن بست رسیده است مگر آن که یک طرف کوتاه بیاید؛ اظهار داشت: این عظمت ملت است که امریکا را به پذیرش قدرت ایران وادار می کند.

۱۹:۱۵

حجت الاسلام رسایی با استقبال حضار وارد سالن شد.
دکتر فواد ایزدی نکاتی را پیرامون تصریح اروپایی ها و امریکایی ما مبنی بر عدم وجود سلاح هسته ای در ایران بیان کرد. همچنان تناسب میان تحریم ها و عواید توافقنامه را مورد بررسی قرار داد. وی اقزود این برنامه ها و همایش ها نه تنها موجب تضعیف تیم مذاکره کننده نیست بلکه باعث رشد و اعتلای مذاکرات است.

۱۹:۲۳

دکتر سعید زیباکلام، از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران نیز وارد سالن شد.

۱۹:۲۵

دکتر مهدی محمدی: در توافقنامه اصلا موضوع هسته ای مطرح نیست. ما در گام اول طرف مقابل را راضی کردیم که فقط با ما حرف بزنند!! آنها گام نهایی را طوری در نظر گرفته اند که جناح مطلوبشان سرکار بیاید. و در آخر خط ایران ممکن است تنها یک عضو عادی باشد. همچنین امریکا می خواهد که ما را مطابق قوانین خود استانداردسازی کند! و مذاکره کنندگان این استانداردها را پذیرفتند.

۱۹:۳۵

دکتر محمدصادق کوشکی بیان کرد که مسأله اصلا مسأله هسته ای نیست. امریکایی ها بیان کردند که باید حکومت دینی را به خطر بیندازد. کوشکی همچنین گفت: بر این بیسوادی افتخار می کنیم تا در آینده بی شرف نباشیم.

۱۹:۴۵

مدعوین و اساتید حاضر در برنامه جهت امضای طومار به روی سن آمدند.

۱۹:۵۱

از اساتید حاضر در سالن تقدیر شد. جایزه دانشجویی شهید احمدی روشن به دکتر سعید زیباکلام، دکتر ، مهندس آبنیکی، حجت الاسلام سیدمحمود نبویان، آقایان رسایی و قدیانی به نمایندگی از هفته نامه نه دی و روزنامه وطن امروز تقدیم شد.
حضار با شعارهایی از قبیل”آزادی اندیشه امنیتی نمیشه” ، “صدا وسیمای ما موج سانسور را بشکن” از جایزه گرفتن قربانیان آزادی بیان استقبال کردند.

۱۹:۵۰

مادر شهید حاظر در سالن: از نماینده ها تقاضا کرد که تا پای جان دفاع کنند.

۲۰:۰۰

تعدادی دیگر از اساتید نیز روی سن به سخنرانی پرداختند.
در پایان همایش “دلواپسیم” که در نقد توافق ژنو و با حضور دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران، کارشناسان و نمایندگان مجلس برگزار شد، از ۵ نفر به عنوان فعالان عرصه هسته‌ای تقدیر و جایزه شهید احمدی روشن به آنها اعطا شد.

در این مراسم از سعید زیباکلام، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، حسین آب‌نیکی معاون سابق سازمان انرژی اتمی، حجت‌الاسلام سیدمحمودنبویان نماینده مردم تهران در مجلس و به طور مشترک از حجت‌الاسلام حمید رسایی و حسین قدیانی تقدیر شد.

 

ارسال نظر