گروهک های ضد انقلاب خواستار تحریم انتخابات شدند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 477 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:28 ب.ظ، چهارشنبه، 22 خرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

طیفی از اعضای حزب مشارکت به همراه گروهک شورای هماهنگی سبز خواستار تحریم انتخابات شده بودند، شماری از گروهک‌های ضدانقلاب با صدور بیانیه‌ای دسته‌جمعی خواستار تحریم انتخابات شدند.

Dana.ir-30194-asliبه گزارش رادکانا، شماری از گروهک‌های ضدانقلاب با صدور بیانیه‌ای دسته‌جمعی خواستار تحریم انتخابات شدند.در حالی که طیفی از سازمان مجاهدین (انقلاب) و طیفی از اعضای حزب مشارکت به همراه گروهک شورای هماهنگی سبز خواستار تحریم انتخابات شده بودند، به تازگی طیفی شامل احزاب تروریستی کومله و دموکرات، فدائیان خلق، جمهوری‌خواهان لائیک و شورای سوسیالیست‌های چپ نیز بر ضرورت تحریم انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کردند و به طیف سلطنت‌طلبان حامی تحریم پیوستند.

در بیانیه مشترک صادره از سوی این طیف آمده است: «انتخابات در شرایطی برگزار می‌شود که بازداشت‌شدگان اعتراض علیه تقلب در سال 88 هنوز در زندان هستند. سرنوشت این انتخابات نیز پیش از آن که برگزار شود معلوم شده است. انتخابات در جمهوری اسلامی هیچ‌گاه آزاد نبوده است. اما تا انتخابات خرداد 1388 حداقل رقابت بین جناح‌های مختلف رژیم تحمل و کم و بیش آراء مردم شمرده می‌شد.

در انتخابات سال 88 عملا شمردن آراء نیز کنار گذاشته شد. در انتخابات امسال حکومت نیازی به تشریفات انتخابات هم نمی‌بیند، و با رد صلاحیت بخش عمده کاندیداها و کسانی چون هاشمی رفسنجانی و رحیم مشایی، سرنوشت انتخابات دوره یازدهم ریاست‌جمهوری را رقم زده است.»

رضا ربع‌پهلوی نیز در مصاحبه با رادیو فردا از تحریم انتخابات حمایت کرد و گفت: رای دادن در این انتخابات بی‌نتیجه است و رژیم از آرای ریخته شده به صندوق‌ها برای اثبات ادعاهای خود استفاده می‌کند. به نظر من در چنین شرایطی دادن رای تنها به مفهوم دور انداختن رای بوده و من خود از روز اول مخلص هر نوع شرکت نکردن به مفهوم تحریم انتخابات بوده‌ام چرا که وقتی آدم نمی‌تواند در این نظام آزادانه انتخاب خودش را انجام داده و یا کاندیدای خودش را معرفی کند رای دادن معنا ندارد.

رضا پهلوی در ادامه همچنین ضمن غیرآزادانه خواندن انتخابات در ایران در این خصوص نیز گفت: شرایط انتخابات در این نظام حتی به هیچ عنوان به حداقل شرایط نزدیک نمی‌باشد.یادآور می‌شود با وجود اسامی گوناگون و پرتعداد گروهک‌های ورشکسته‌ای که دم از تحریم انتخابات می‌زنند، در عالم واقع مجموع این گروه‌ها حائز کمترین وزن اجتماعی نیستند و از این جهت نوعاً به عنوان زنگ تفریح هر انتخابات محسوب می‌شوند.

«کاری به خوب یا بد بودن کروبی و موسوی ندارم ولی واقعاً برای سبزها متأسفم که این چنین رهبرانشون رو به ثمن بخث [بخس] فروختن و هیچگونه اخلاق و اصولی ندارند.»سایت صهیونیستی بالاترین ضمن انتشار این مصاحبه نوشت: سبزها زمانی شعار می‌دادند موسوی دستگیر بشه ایران قیامت میشه. الان 3 ساله این دو تا بدبخت رو در حصر نگه داشتن هیچ کاری هم نکردن.

بالاترین اضافه کرد: این دو نفر هر چه بودند از روی حرف خود کوتاه نیومدن و به حصر اجباری رفتند و حاضر نشدن ننگ شرکت در انتصابات رو بپذیرن. حداقل من طرفدار پادشاهی برای 4 سال پایمردی این دو نفر از آنها تشکر می‌کنم. اینجاست که فرق انسان تا انسان مشخص میشه. یکی میشه ممد خاتمی که مخفیانه میره رأی میده و هاشمی رفسنجانی که تنور گرم میکنه یکی هم میشه موسوی و کروبی که حاضر نمیشن دیگه هیچ گونه سازشی با رژیم کنند.

پایگاه اینترنتی خودنویس نیز در تحلیل مشابهی نوشت: اپوزیسیون هیچ گاه به خود اعتماد نداشته است. خشت اول چون نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج. بخشی از اپوزیسیون این روزها پس از عدم صلاحیت هاشمی رفسنجانی اینک به امام‌زاده‌ای به نام شیخ حسن روحانی دل بسته‌اند تا شاید از او معجزه‌ای برآید! برای این دسته از نیروهای سیاسی، دیگر دوان دوان دویدن به دنبال این و یا آن شخصیت وابسته به نظام به یک پرنسیب و عادت تبدیل شده است. انگار آنها در طول حیات سیاسی خود هیچ برنامه و آلترناتیوی نداشته‌اند و اساساً علت وجودی آنها به ناف نیروهای مذهبی و روحانیت بند است!

نویسنده می‌افزاید: از خاتمی به موسوی رسیدند و با یک عقب‌گرد به هاشمی دست یافتند و اینک حسن روحانی به قهرمان آنها تبدیل گشته است. رژیم اسلامی در طول عمر خود همه نقاط ضعف و قوت اپوزیسیون را به خوبی شناخته است و توانسته است تا همه اعمال و اهداف مخالفان را رصد کند./دانا

ارسال نظر