گرگانی ها شبکه من و تو را نقد کردند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 525 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:42 ق.ظ، پنج شنبه، 27 تیر، سال 1392 نظرات بدون نظر

نشست نقد و بررسی شبکه ماهواره ای “من و تو” در طرح ضیافت اندیشه اساتید گرگان با حضور یکی از کارشناسان رسانه برگزار شد.

thumb271-4a2c10610210e2399ebaae24921e21e9به گزارش رادکانا، این نشست صبح چهارشنبه با حضور سعید نجفی کارشناس رسانه، در قالب طرح ضیافت اندیشه استان گلستان برگزار شد.

در حاشیه این نشست نجفی از اساتید دانشگاه و کارشناس رسانه گفت: هدف اصلی از برگزاری این نشست تبیین و بررسی نقاط قوت و ضعف این شبکه ماهواره ای در حضور اساتید دانشگاه است.

نجفی افزود: در این نشست، نقد و بررسی این شبکه ماهواره ای با گذری بر فعالیت های رسانه ای شبکه های فارسی زبان و چگونگی ایجاد شبکه من وتو،نقش و جایگاه افراد تاثیر گذار بر روند اجرایی این شبکه، پایگاه فکری این شبکه ، نحوه تامین بودجه و وابستگی سیاسی آن ها مورد بررسی قرار گرفت و در یک فراخوان از اساتید حاضر وظیفه اساتید ، خانواده ها و رسانه در داخل کشور به بحث و بررسی گذاشته شد.

این کارشناس رسانه با توجه به اینکه در حال حاضر با نسلی پیامکی مواجه هستیم گفت : باید وقتی برای جوانان سخن می گوییم به این موضوع توجه داشته و کوتاه، زیبا و منطقی سخن بگوییم.

نجفی با بیان سابقه خانوادگی و پایگاه اصلی گردانندگان این شبکه اظهار داشت: برای مقابله با این هجمه فرهنگی وارده از سوی این شبکه شناخت عوامل آن ضروری است تا بتوانیم با تشخیص پایگاه فکری آن ها اقدام مناسب و عکس العمل شایسته داشته باشیم.

کارشناس رسانه در ادامه با توجه به اینکه این رسانه سیاسی نیست و بیشترین فعالیت آن تلاش برای تغییر فرهنگ دینی مردم است افزود: متاسفانه مخاطب اصلی این شبکه زنان و دختران هستند و برنامه های اجتماعی آن نیز براساس این مخاطب شناسی طراحی و اجرا می شود.

ارسال نظر