گرگان باید بعنوان پایتخت ایران انتخاب شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 471 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:32 ب.ظ، جمعه، 6 دی، سال 1392 نظرات ۶ نظر

بعد از اینکه نمایندگان طرح انتقال پایتخت را مطرح کردند بر سر مکان آن پیشنهادهایی شده اما با توجه به آلودگی هوا در کلانشهرهایی چون تهران ، مشهد ، اصفهان ، اراک ، اهواز و تبریز گویا بهترین گزینه برای پایتخت شهر گرگان می باشد .

thumb271-aee04c8c62f62511ef4d2c9c8ec49d30به گزارش رادکانا، چند وقتی است با شدت گرفتن آلودگی هوا در تهران بحث انتقال پایتخت جدی شده و حتی نمایندگان مجلس کلیت این طرح را تصویب کردند اما بر سر مکان پایتخت هنوز اسمی ذکر نشده است .

در این بین بعد از تهران ناخودآگاه ذهن مردم کشور به سمت شهرهایی چون مشهد ، تبریز ، اصفهان ، شیراز و اهواز می رود اما باید گفت آلودگی همین شهرها نیز کمتر از تهران نیست و مردم این کلانشهرها هم مشکلات زیادی بابت آلودگی هوا دارند .

اما در این بین نگاهها به شهرهایی با خاصیتهای ویژه هست که در این بین گرگان ملاک ها و شاخص های مثبتی دارد که می تواند در اولویت باشد .

نکته اول؛ در انتخاب پایتخت بحث امنیت می باشد . استان گلستان و شهرستان گرگان همیشه به عنوان ایران کوچک مطرح بوده و با تنوع قومیتهای مختلف خود مقیاس کوچکی از ایران است که اقوام ان سالها در کنار هم بصورت مسالمت امیز زندگی می کنند و از طرفی کشور ترکمنستان در همسایگی این استان نیز هیچگونه خطر امنیتی برای کشور محسوب نمی شود .

نکته دوم ؛ اینکه آب و هوای گرگان به دلیل داشتن 4 اقلیم در لحظه ، بی نظیرترین اقلیم برای یک پایتخت می باشد چرا که در یک طرف شهر دریا ، یک طرف جنگل ، یک طرف دشت و یک طرف کوه را داریم و در چنین اقلیمی احتمال الودگی هوا بسیار ضعیف است .

نکته سوم ؛ به دلیل تجمیع ادارات استان در سایت استانداری این ساختمان ها می توانند در اختیار وزارتخانه ها قرار بگیرند و چون محدوده سایت دارای اراضی خالی فراوانی است بسیاری از ادارات و سازمانها می توانند در اطراف ان جای بگیرند .

نکته چهارم ؛ مردم شهر گرگان آداب و خصوصیاتی نزدیک به مردم تهران دارند و دارای افکار و اندیشه های باز همراه با با الفبای توسعه می باشند و می توانند در تثبیت ساختارهای کشوری در شهر کمک کنند و هیچگونه تزاحمی برای مسئولین نداشته باشند .

لذا از نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی خواستاریم در بحث انتخاب پایتخت به شهر گرگان با نگاه ویژه ای نگریسته شود و این ظرفیتهایی که بیان شد در نظر گرفته شود .  

نعمت می گوید:

اونوقت سرکلا میشه تجریش

علی می گوید:

دوئر گرگان رو باید خط کشید چون که استان مرزیه امکانش 2 درصد هم نیست
ولی اگه میشد خوشهالم

شیرین می گوید:

وای خیلی قشنگ میشه ها…

گرگان پایتخت ایران

یعنی میشه؟

قیطریه کجای گرگان میشه؟

گرگانی می گوید:

وای مردم از خنده….

اونوقت یکی بهم بگه سر پان گرگانیسمهای گرگان چی میاد؟؟؟؟؟

حتما تبدیل میشند به جردن های گرگان

همون اشرافیان تهران

اصیل مصیلای گرگان

هه هه

کردکویی 1 می گوید:

همان مرکز استان هم از سرس زیادی هست الانش همه چی رو برای خودشان می خواهند اگر پایتخت شود کل ایران هم برایشان کم است !!!!!!!!!

noor می گوید:

آره درست گفتی…این گفتت شامل حال پان گرگانیسما میشه…آفرین

ارسال نظر