گزارش تصویری امامزاده و طبیعت زیبای جنگل چهارکوه
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,253 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:25 ب.ظ، سه شنبه، 22 مرداد، سال 1392 نظرات یک نظر

ولاغوز یکی از روستاهای قدیمی استان مازندران بوده که بدلیل تقسیم جغرافیایی و تشکیل استان جدید جزء استان گلستان محسوب می شود که از لحاظ موقیعیت جغرافیایی این محله زیبا در استان گلستان ، شهرستان کردکوی واقع می باشد .

81196133122050658830به گزارش رادکانا، ولاغوز یکی از روستاهای قدیمی استان مازندران بوده که بدلیل تقسیم جغرافیایی و تشکیل استان جدید جزء استان گلستان محسوب می شود که از لحاظ موقیعیت جغرافیایی این محله زیبا در استان گلستان ، شهرستان کردکوی واقع می باشد . در حال حاضر از عنوان روستا به محله ولاغوز تغییر نام داده است . ولاغوز مردمانی مومن و متعهد ،ساده و پرتلاش در خود جای داده است و محبت و مهمان نوازی این مردمان خونگرم زبانزد منطقه می باشد . گویش و زبان ساکنین این محله زیبا ( محلی مازندران )می باشد و هنوز سنتها و رسم و رسوم قدیمی خود را فراموش نکرده اند و چه بسا در مراسم عروسی ( ساز و دئیل و تفنگ ) و عزاداری امام حسین ( ع ) این رسومات دیده می شود . مردم این منطقه در طول جنگ تحمیلی شهیدان گرانقدری را تقدیم انقلاب و اسلام نمودند .

مسیر زیبای جنگل چهارکوه

جاده قدیم شاه عباسی

 مسیر زواردشت ( زرین دشت)

چشم انداز زیبای سد خاکی

امامزاده چهارکوه

حسینه چهارکوه

 آلاچیق های جنگل چهارکوه در کنار امامزاده

ضمن تقدیر و تشکر از اهالی دلسوز و مردمان مومن کردکوی و محله ولاغوز و روستای سرکلاته و روستای سالکینده که با وجود تخریب الاچیق و یا همان سقف نپار های قدیمی ؛ این مکان زیبا با همت و تلاش خودجوش و کمک های مردمی  این عزیزان ، دوباره به مکانی زیبا برای زائرین محترم و طبیعت دوستان بازسازی شده است که بسیار به مکانی سبز به همراه چشم اندازهای دیدنی تبدیل شده است .
اهم  اقدامات انجام شده می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
1- بازسازی دوباره آلاچیق ها
2- بازسازی و تعمیرات امامزاده
3- ایجاد حسینیه برای برگزاری مراسمات مذهبی
4- ایجاد پارک بازی
5- ایجاد منبع آب و لوله کشی اب  شرب و بهداشتی
6- ایجاد سرویس های بهداشتی
7- کاشت نهال های جنگلی در کنار آلاچیق ها
8- ترمیم مسیر خاکی برای عبور و مرور زائرین
۹- نصب شیرالات اب درکنار آلاچیق ها 

و ….

 محله ولاغوز

مازندرانی می گوید:

سلام – مدیریت محترم سایت رادکانا – بسیار سپاسگذارم در اطلاع رسانی – ممنون و متشکرم – التماس دعا موفق و پیروز باشی – مدیریت وبلاگ محله ولاغوز

ارسال نظر