اجرای طرح ساماندهی دست فروشان حریم راههای کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 114 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:54 ق.ظ، سه شنبه، 27 تیر، سال 1396 نظرات بدون نظر

راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های کردکوی و بندرگز در طرح جامع و برنامه ریزی شده اقدام به جمع آوری دست فروشان راههای این دو شهرستان کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ جاده های مواصلاتی استان گلستان از پرترددترین جاده های کشور می باشد که همه روزه عبور و مرور سنگینی در این راه ارتباطی صورت می گیرد.

هر روز شاهد حضور دست فروشانی هستیم که با وجود ممنوعیت این کار اقدام به فروش محصولات کشاورزی، البسه و تنقلات در حاشیه این جاده ها می کنند که به نوعی جان مسافران و رانندگان را به خطر می اندازند.

عرضه محصولات کشاورزی و تنقلات در حاشیه راه‌های استان گلستان را می توان یکی از مهم‌ترین مشکلات جاده های مواصلاتی دانست که متاسفانه حریم راه‌ها به بستری برای عرضه محصولات کشاورزی توسط خرده‌فروشان محلی و غیره تبدیل‌شده است که این امر باعث کاهش ایمنی استفاده‌کنندگان از راه می‌شود،

جاده های مواصلاتی استان گلستان در تمامی سال پذیرای مسافرینی است که از طریق جاده به شهر مقدس مشهد می روند و می آیند که وجود دستفروشان در حاشیه بزرگراه نه تنها خطر آفرین است، بلکه چهره نازیبایی نیز به مسیر های ورودی شهرهای گلستان داده است.

از این‌ رو برای جلوگیری از تجاوز به حریم راه‌ها و ایمنی جاده‌ها و مسافران در ایام تعطیلات تابستانه در حوزه استحفاظی گلستان این بساط ها در حاشیه جاده‌ها جمع‌آوری‌ و سازماندهی می شوند.

دست‎فروشی در حریم جاده‎های استان ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می‎شود

مهدی میقانی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت خرید و فروش در حریم جاده‎های استان اظهار داشت: ماموران راهداری موظف هستند که با این پدیده  مقابله کنند و دست‌فروشی در حریم جاده‎ها با توجه به خطراتی  که دارد ممنوع است و با افراد متخلف برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: این جلسه با هدف بررسی راه‎های حل این مشکلات در چارچوب قانون برگزار شد تا با بررسی دقیق بتوانیم این مشکل را رفع کنیم تا ضمن ایمن شدن جاده‎ها، حافظ جان مردم و مسافران باشیم.

میقانی از مردم خواست که حتما کسب و کار خود را قانونی کنند و همان مکان‎های را که دستگاه‎های قانون‎گذار برای آنها در نظر گرفته‎اند، برای خود انتخاب کنند.

مدیر کل راهداری و حمل‎ونقل جاده‎ای استان گلستان تاکید کرد: دادستان مرکز استان همکاری لازم  برای اجرای هر چه بهتر این قانون در گرگان را اعلام کرده است.

بنابراین گزارش؛ راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های کردکوی و بندرگز در طرح جامع و برنامه ریزی شده اقدام به جمع آوری دست فروشان راههای این دو شهرستان کردند.

بخشی از تصاویر اجرای این طرح:

 

انتهای پیام/

ارسال نظر