حمایت مسئولان از جبهه فعالان قرآنی کردکوی کافی نیست/آرامش و برکت در قرآن را در کمتر چیزی می توان یافت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 899 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:21 ق.ظ، چهارشنبه، 22 آذر، سال 1396 نظرات بدون نظر

مردم و مسئولان شهرستان کردکوی هم از لحاظ مادی و هم از لحاظ معنوی به جبهه فعالان قرآنی شهرستان کمک کنند.

به گزارش سرویس قرآن و عترت رادکانا؛ اگر با جان و دل آیات قرآن کریم را که به عنوان کامل ترین نسخه موفقیت برای زندگی افراد پیچیده شده است را باور کنیم و آنها را در زندگی خود عملی کنیم مسلما آثار چشم گیر و فروانی در زندگی ما خواهد داشت و می تواند تحول بزرگی در زندگی ما ایجاد کند.

این مسئله در طول تاریخ نیز شواهد بسیار زیادی داشته و تحولات زیادی در زندگی افراد مختلف با علایق و سلیقه های مختلف ایجاد کرده است که می تواند درس بزرگی برای ما باشد.

خبرنگار رادکانا باتوجه به رسالتی که دارد به معرفی نخبگان مذهبی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و علمی شهرستان کردکوی می پردازد.

این رسانه مردمی این بار نیز همچون گذشته یکی دیگر از جوانان سرزمین گرانبهای شهرستان کردکوی را به مخاطب گفتگوی خود قرار داده است.

در ادامه پای گفتگوی رادکانا با این جوان موفق و ارزشی شهرستان کردکوی می نشینیم که انصافا می تواند الگویی ارزشمند برای جوانان و نوجوانان شهرمان باشد.

متن این گفتگو بدین شرح است:


 

*لطفا خودتان را برای رسانه مردمی رادکانا معرفی بفرمایید:

با اهدای سلام و احترام‌ و آرزوی صحت و بهروزی برای دوستان خوبمون در پایگاه خبری – تحلیلی رادکانا‌، حسن تبرایی فرزند نوراله متولد شهرستان کردکوی دارای مدرک تحصیلی لیسانس مهندسی بهداشت محیط هستم.

* چی شد قرآن را انتخاب کردی؟

در مورد مشوق و انگیزه هایی که منجر به این انتخاب شد در وهله اول والدین عزیزم بودند که از همان ایام کودکی بنده رو به این سمت سوق دادند و همچنین علاقه قلبی و باطنی که خودم به این کتاب نورانی پیدا کردم.

* مشفق اصلی شما در گرایش به قرآن چه کسی بود؟

اول و بیشتر از همه پدر عزیزم که البته خودشان هم قاری و هم ذاکر اهل بیت علیهم السلام بودند و همینطور استاد عزیزم جناب آقای حسن عارف که حقیقتا زحمات زیادی رو برای ما انجام دادند.

* از تأثیرات قرآن در زندگیتان برایمان بگویید:
بقول خواجه حافظ شیراز:
صبح خیزی و سلامت طلبی چون حافظ
هرچه کردم همه از دولت قرآن کردم

قرآن اثرات و برکات زیادی در زندگی شخصی بنده حقیر داشته که اونهارو همیشه و در دوره های زمانی مختلف زندگی باتمام وحود حس می کردم.

آرامشی که در قرآن و همچنین ایمان به برکات آن هست در کمتر چیزی وجود دارد، چرا که این کلام خود قرآن هست: الابذکر الله تطمئن القلوب.

قرآن برای بنده هم برکات مادی داشته و هم معنوی داشته است.

* در چه سطح قرآنی قرار دارید؟

حقیقت امر سطوح مقدماتی و تخصصی تجوید و صوت و لحن رو سپری کردم.

درحال حاضر هم شکر خدا گواهی تربیت معلمی روخوانی و روانخوانی و همینطور تجوید عمومی را هم أخذ کردم.

* آیا تاکنون توانسته اید کسی را به سمت قرآن و آموزه های قرآنی با خودتان همراه کنید؟

همواره فکر و تلاشم بوده که بتوانم افراد باانگیزه را با خودم همراه کنم و تلاش می کردم هنگام رفتن به جلسات دوستان دیگر رو هم با خودم روانه کنم و با برخی دوستان هماهنگی صورت می دادم جهت حضور در این جلسات تا انشاءالله بتوانیم استفاده وافر رو از قرائت و مفاهیم و آموزه های قرآن ببریم.

* الگوی قرآنی شما؟

اولین و بهترین الگوی بنده استاد حسن عارف عزیز بودند تلاشی که ایشون در زمینه فعالیتهای قرآنی دارند حقیقتا ستودنی هست و بدور از هرگونه مبالغه عرض می کنم که ایشون مصداق بارز یک فرد تمام قرآنی که قرآن و آموزه های آن در ابعاد رفتاری و عملی ایشون ساری و جاری است.‌

* در دوره های آموزشی قرآنی شرکت کرده اید؟

بله. دوره های آموزشی ارتقاء قاریان در تهران و همینطور دوره تربیت معلمی روخوانی و روانخوانی وزارت بهداشت و تجوید عمومی.

* به چه سبکی قرآن می خوانید؟

بنده سالهاست که مقلد استاد شحات محمد انور هستم.

* هدف شما در آینده چه می باشد؟

اگر منظورتون هدف در حیطه قرآنی هست حقیقتا همینکه حضور موثر در امور تبلیغی قرآنی جامعه داشته باشم همینکه یک عامل انگیزشی برای افراد جامعه برای پیوستن به فعالیتهای قرآنی باشم برای من کافیه است.

و اینکه فضایی به کمک دوستان در شهرستان ایجاد کنیم که آحاد مردم بصورت خودجوش همانند ایام محرم‌ در مراسمات و امور قرآنی حضور فعال و پرشوری برای انس هرچه بیشتر با آموزه های قرآن کریم داشته باشند.

* آیا در شهرستان شما از فعالان قرآنی حمایت می شود؟

حمایت ها رو اگر به دو دسته مردمی و مسئولان تقسیم کنیم در حیطه حمایتهای مسئولان اگر از حق نگذریم می توانیم بگوییم حمایتها صورت گرفته اما کافی نبوده منظور بنده هم تنها حمایت مادی نیست بلکه معنوی هم هست.

در بخش حمایتهای مردمی هم باید گفت به همان اندازه که در عترت تلاش و حمایت صورت گرفته (البته هرچند آن هم بصورت مقطعی تنها در ایام خاصی مانند محرم) برای قرآن صورت نگرفته است.

شهرستان ما یکی از برترین شهرها در زمینه خیرات در ایام محرم است اما چرا بخش کوچکی از این هزینه ها صرف قرآن نشود؟

چرا توانی که صرف برخی همایش های بخش عترت می شود در حیطه قرآن صورت نگیرد؟

قرآن و عترت را همانند دو بال در نظر بگیریم و برای هر دو تلاش بکار ببریم. این سخن من نیست فرمایش پیامبر (ص) است که فرمودند تا زمانی که به این دو تمسک بجویید هرگز گمراه نخواهید شد.

با این حساب انتظار ما هم از مردم و و هم از مسئولان حمایت مادی و معنوی بیش از پیش است.

* خداوند در زندگی شما چه تاثیری داشته است؟

الله نور السماوات والارض …
خدا در جای جای زندگی همه ما مثل نور متجلی است. یاد و نامش همیشه آرام بخش و مایه اطمینان قلبهای پریشان بوده و هست و برای بنده هم این حقیقت غیرقابل انکار است.

ذکر و یاد خدا مایه اطمینان و اعراض از این ذکر مایه پریشانی و اضطراب و نقطه اوج ذکر خداوندی همین قرآن است.

* اولین مربی قرآنی شما چه کسی بوده است؟

اولین مربی قرآنی پدر بزرگوارم بودند که ایشان قرآن را به شیوه مکتب خانه های قدیمی آموزش دیدند و از همان سنین کودکی مشوق بنده برای تلاوت قرآن با دادن هدیه و جایزه بودند و در کنار ایشان در جلسات و محافل قرآنی به قرائت می پرداختم.

* آیا در شهرستان شما مکانی برای ارائه آموزش های قرآنی وجود دارد؟

شکر خدا با تلاشهای دوستان مخصوصا استاد عارف زمینه خوبی برای فراگیری قرآن آموزان در رده های سنی نوجوانان و نونهالان در موسسه قرآنی هدایت وجود دارد و حتی این بزرگوار پذیرای بزرگسالان هم برای آموزش هستند.

من خاطرم هست که در چندین سال قبل ما هیچ مکانی برای آموزش قرآن نداشتیم و در مساجد مختلف جلسات برگزار میشد که آن هم به دلایلی با محدودیت روبه رو بود.

حتی گاهی در منزل دوستان قرآنی مثل استاد عارف حضور پیدا می کردیم و از آموزش های ایشون استفاده می کردیم.

اما الان می بینیم که موسسه های مختلفی تأسیس شده و قرآن آموزان از امکانات متنوع استفاده می کنند و همه اینها هم از برکات قرآن است.

* در چه مسابقاتی شرکت کرده و مقام آورده اید؟

هیچ وقت علاقه زیادی برای حضور در مسابقات نداشتم. مسابقه عامل انگیزشی خوبی برای افراد است.
اما خودم بشخصه بخاطر سازوکارهای خاصی که در مسابقات کنونی هست علاقه زیادی برای حضور نداشتم.
در مسابقات سازمان اوقاف و همچنین دانشجویی شرکت کردم

در مسابقات اوقاف دو سال قبل که اولین حضور بنده در مسابقات اوقاف بود مقام اول اذان شهرستان و سال قبل مقام دوم قرائت شهرستان و همچنین چهارم اذان استان رو کسب کردم.

در مسابقات دانشجویی هم مقامهای اول دانشگاه علوم پزشکی و امسال هم مقام چهارم ترتیل جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی کشور.

در مسابقات قرآنی سازمان بسیج هم حائز مقام دوم استان در رشته قرائت و همینطور در دوران دانش آموزی هم حائز رتبه اول مسابقات اذان دانش آموزی استان شده بودم.

* نظر و پیشنهاد شما به سایت رادکانا چیست و تاکنون از این سایت بازدید کردید؟
بله بازدید داشتم سایت خبری خوبی است و باید خسته نباشید گفت به دوستانی که در این حوزه تلاش می کنند.

انتظار خاصی ندارم فقط مثل بسیاری از افراد جامعه انتظاری که از سایت ها و حوزه های خبری داریم انعکاس اخبار و مطالب مفید در جهت باروری بیشتر فرهنگی همراه با پرهیز از دخالت دادن هرگونه حواشی است.

* حرف آخر شما چیه؟
عرایضم رو با این دعا به پایان میبرم که:
خداوند انشاءالله لحظه ای ما را از قرآن و اهل بیت جدا نکند و روز به روز بر معرفت و بینش و محبت ما نسبت به این دو سرمایه الهی اضافه کند.
در دنیا از برکات و در آخرت از شفاعت آنها بهره مند بگرداند و در ظهور آخرین ذخیره امامت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف تعجیل و موانع ظهور آن حضرت رو به حق قرآن برطرف کند انشاءالله.

از دوستانم در پایگاه خبری رادکانا بابت فرصتی که در اختیار بنده قرار دادند کمال تشکر و قدردانی رو دارم. پیروز و سربلند باشید.

گفتگو از علی لیاقتی

انتهای پیام/

ارسال نظر