گفتگو با مخترع کردکویی که با ساخت “دستگاه قیرپاش سیار” مصرف روزانه قیرپاشی را به یک چهارم کاهش داد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 187 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:22 ب.ظ، جمعه، 20 اسفند، سال 1395 نظرات بدون نظر

نخبه بسیجی کردکویی گفت : این دستگاه حداقل مصرفی که می تواند در صرفه جویی کمک کند حدود یک چهارم مصرف روزانه هر قیرپاشی در لکه گیری آسفالت می باشد.

به گزارش سرویس علمی رادکانا؛ مظفر رحیمی کارشناس معماری ؛ متولد ۱۳۵۷؛ اهل روستای النگ از توابع شهرستان کردکوی می باشد.

رحیمی در حاشیه جشنواره جهادگران علم و فناوری ” غرفه بسیج علمی گلستان” با اشاره به اختراع “دستگاه قیرپاش سیار” در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: یکی از اخترعات بنده دستگاه قیرپاش سیار  بدون نمونه خارجی می باشد و نیز کاربرد این دستگاه برای لکه گیری های آسفالت در سطح شهر؛ اتوبان و حتی برای آسفالت آپارتمان هایی که سقف سوروانی دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

رحیمی با بیان اینکه دستگاه قیرپاش سیار توانایی چند کاربرد مهم دیگر دارد اظهار داشت: این دستگاه در واقع می تواند برای نقاشی دیوار؛ درخت و سم پاشی مورد استفاده قرار گیرد و البته تخصص اصلی آن در زمینه قیرپاشی می باشد.

وی تصریح کرد: این دستگاه قابلیت تجاری سازی و تولید را هم دارد در واقع همینطور که مصرف بنزین لیتر هزار تومان برای ما اهمیت دارد ؛ مصرف قیر هم کیلوی هزار تومان می باشد اما برای صرفه جویی قیر باید خیلی کوشا باشیم.

در ادامه نخبه بسیجی کردکویی با اشاره به اینکه دستگاه قیرپاش سیار توانایی حداقل صرفه جویی در مصرف قیر را دارد؛ گفت: این دستگاه حداقل مصرفی که می تواند در صرفه جویی کمک کند حدود یک چهارم مصرف روزانه هر قیرپاشی در لکه گیری آسفالت می باشد.

رحیمی اشاره ای به ساخت دستگاه داشت و اظهار کرد: ساخت دستگاه قیرپاش سیار حدود یک سال به طول انجامید اما نه بطور مداوم بلکه هر وقت از سر کار تعطیل می شدم میرفتم به سراغ ساخت دستگاه و حتی بعد از انجام دادن کارهای صنعتی ؛ کارهای اداری ثبت اختراع را انجام دادم و اکنون الحمدلله این دستگاه به ثبت اختراع رسیده و نیز طبقه بندی بین المللی دارد.

تاکنون کمک مستقیم به بنده نشد

وی در ادامه افزود: متاسفانه تاکنون هیچ کمکی به طور مستقیم به بنده نشد اما ناگفته نماند سازمان بسیج علمی ، پژوهشی سپاه نینوا گلستان همکاری خوبی با بنده داشته است .

نخستین باری است که در جشنواره جهادگران علم و فناوری شرکت کردم

رحیمی تصریح کرد: نخستین باری است که در این جشنواره شرکت کردم و الحمدلله سطح جشنواره بسیار خوب و بالا بود.

وی تصریح کرد : ولی یک نکته ای وجود دارد که دیدگاه مسولین نسبت به اخترعات و مخترعین خیلی خوب نیست بلکه انتظار میرود دیدگاه بهتری داشته باشند البته نه از لحاظ مالی بلکه به نوعی مخترعین را حمایت کنند تا مخترعین عزیز هم بتوانند دستگاه های ساخته شده خود را به فروش برسانند.

توصیه نخبه برتر کردکویی به مخترعین این بود : مخترعین باید مداوم پای کار باشند و لحظه ای از کار ، تلاش و کوشش خود در این راه وسیع دلسرد نشوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر