گفتگو خواندنی با خواهر شهیدی که در گرگان دستفروشی می کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 590 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:25 ق.ظ، چهارشنبه، 31 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

خواهر شهیدی که به علت کلاه برداری که از ایشان شده برای امرار معاش به دست فروشی روی آورده است.

IMG_1913به گزارش رادکانا، خورشید خانی مقدم نوری متولد سال ۱۳۴۴ یکی از هزاران خواهر شهیدی است که در ایران اسلامی در حال زندگی کردن است و به علت کلاه برداری که از ایشان شده است برای امرار معاش به دست فروشی روی آورده و با در آمد حاصل از دست فروشی زندگی خود و 4 فرزندش که دو فرزنداش در حال حاضر سرباز هستند را می چرخاند.

وقتی خبرنگار ما از این مادر زحمتکش اجازه گرفت که بخواهد با او گفتگو کند با لبخند این بانوی نمونه و زحمت کش مواجه شد اما این لبخند حکایت از دردی بزرگ داشت وقتی گفتگو با خبرنگار ما را آغاز کرد اشک از چشمان این مادر سخت کوش بر روی گونه های خویش سرازیر شد.

این مادر در گفتگو با خبرنگار ما از مشکلات زندگی خود گفت و این در حالی بود که خبرنگار ما نمی دانست چه سوالهایی را از این خواهر شهید بپرسد.

خبرنگار ما در حین پرسیدن سوال از این مادر گرامی ، باورش نمی شد که خواهر شهیدی با چنین مشکلاتی رو به رو باشد و با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کند و در حال گذراندن زندگی خویش است.

چهره خبرنگار ما به گونه ای بود که از پرسیدن سوال از این خواهر شهید خجالت را نشان  می داد اما تمام قوت خود را جمع کرد تا علاوه بر شنیدن مشکلات این مادر نمونه ، گامی در جهت برطرف نمودن مشکلات این بانوی محترم برداد و وظیفه خود دانست که مشکلات این بزرگوار را در چند خط بیان کند اما امید است که مسئولان مربوطه با خواندن این گفتگو گامی در جهت برداشتن این مشکل مادر نمونه و خواهر شهید بردارند ، زیرا در شان یک بانوی ایرانی و خواهر شهید نیست که اقدام به دست فروشی در مکان عمومی و خیابانهای اصلی شهر گرگان نماید.

IMG 1913

وقتی خبرنگار ما از خانم خانی مقدم اجازه گرفت که آیا می تواند از ایشان مصاحبه بگیرد با لبخندی مواجه شد که خستگی روز مره یک خبرنگار گرفته شد  و آن لبخند زیبا  خبرنگار ما را بسیار مصمم کرد که درد دل این مادر را بشنود.

خبرنگار ما در ابتدا از این بانو خواست که خود را معرفی کند و ایشان در پاسخ به سوال خبرنگار ما شناسنامه خود را نشان داد و گویی مشکلات زیادی که در زندگی ایشان به وجود آمده بود ، نشان می داد که سن چه فایده ای دارد زیرا مشکلات آنچنان زیاد است که زمانی برای شمارش روز های عمر خود نتوانست پیدا کند.

این مادر بزرگوار ،همسر خود را که ۲۷ سال سن داشت بر اثر تصادف از دست می دهد و از آن پس سرپرستی خانوار را بر عهده گرفته است.

این خواهر شهید ۱۵ سال است که همه روزه مسیر مهدی آباد شهرستان علی آبادکتول را با چند جعبه میوه به گرگان می آید تا بتواند با فروش این میوه ها زخم زندگی خود را مرهم ببخشد.

او با اندک درآمدی که داشته است ۲ فرزند خود را به خانه بخت فرستاده است.

وی در ادامه گفت : در سال گذشته شخصی با ادعای اینکه از موسسه ۱۵ خرداد گرگان بوده ، در صدد تامین اقلام مردم است و از این خواهر شهید مبلغ ۱۴ میلیون و دویست هزار تومان کلاه برداری کرده است .

وی در ادامه افزود : این فرد به بهانه دادن زمین کشاورزی ، ۸ تن ارد ، تلویزیون  ، ۳تنور گازی و سایر اقلام زندگی، سرمایه ایی را که این مادر گرامی چندین سال زحمت کشیده بود تا ان سرمایه را که با چنگ و دندان بدست آورده است در یک شب از دست او می ستاند و متواری می گردد.

خانی مقدم نوری تصریح کرد : در حال حاضر وکیل برای پرونده خود گرفته ام و در حال پیگیری این پرونده هستم.

وی در ادامه افزود : این فرد مرا به خون امام حسین (ع) قسم داده است که من هم به واسطه این قسم به او اعتماد کردم و تمام سرمایه زندگی خود را به او دادم . اما او در حق من نامردی کرد.

IMG 1914وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه آیا ماموران شهرداری با بساط کردن شما در مسیر رفت و آمد عابران پیاده ایجاد خلل نموده است گفت : شهرداری به واسطه اینکه من خواهر شهید هستم کاری با من ندارد .

وی با پیشنهاد اینکه اگر کسی بنا باشد مکانی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانی امرار و معاش کنی راضی هستی ، گفت : راضی هستم  اما اگر نتوانم در آن مکان در آمدی داشته باشم چه فایده ای دارد.

او نیز در پایان سوالات خبرنگار ما مبنی بر آنکه آیا از سوی ارگانی تحت حمایت هستی گفت : تنها کمیته امداد است که با مبلغ ۴۰ هزار تومان ماهیانه در صدد رفع مشکلات زندگی من است اما با این ۴۰ هزار تومان هم نمی توان زندگی را چرخواند . می توان ؟

اما  چند سوال ؟

این فرد چطور توانست به بهانه قسم خوردن خون امام حسین (ع) و دیدن زندگی این مادر ، سرمایه ای را که یک عمر آنرا بدست آورده است از دستان او بستاند؟

۱۴ میلیون در حال حاضر پولی نیست اما برای کسی که سرپرست یک خانواده ۴ نفره است و همسر ندارد بسیار با ارزش است.

یعنی بعضی از افراد جامعه به حدی رسیدند که به بهانه خون ائمه اطهار به خود اجازه می دهند از مردم کلاه برداری کنند؟

اما چرا کلاه برداری از قشر ضعیف جامعه ؟

گناه قشر ضعیف جامعه در بدست آوردن سرمایه اندک در چیست که بعضی از افراد حتی با سرمایه اندک چنین خانواری چشم دوخته اند ؟

چرا نهادی به فکر این مردم نیست؟

واقعا مسئولان ما آنقدر غرق در امور دنیوی شدند که نمی توانند برخی از ارزشهای اسلامی و دینی و انقلابی را نظاره گر باشند؟

آیا واقعا حق یک خواهر شهید در این است که در بین نامحرمان دست فروشی کند؟

و بسیاری سوال دیگر…..

امید است مسئولان مربوطه این خبر را بخوانند و بدانند که در شان یک خواهر شهید نیست که همه روزه در خیابان اصلی شهر بساط به پا کند تا اقلامی را که خریداری می کند به فروش برساند تا بتواند چرخه زندگی خود را بچرخاند./کاسب امین

ارسال نظر