گلستانی ها ۸ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 406 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:11 ق.ظ، شنبه، 5 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری مردم گلستان نزدیک به ۸ میلیارد ریال صدقه پرداخت کرده اند.

thumb182-c4db62ec1ce8f0198ac65e2e74c741deبه گزارش رادکانا،اسدالله بابازاده، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان در جمع خبرنگاران گفت: دین اسلام به عنوان یک دین جامع به حل مشکلات اقتصادی فقرا توجه کامل داشته که یکی از راه حل های رفع این معضل به دستور خداوند متعال و پیامبر اکرم (ص)ودائمه معصومان علیه السلام به پرداخت صدقه است که آثار مهمی برای آن در زندگی دنیوی و اخروی بیان شده است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری گلستانی ها نزدیک به 8 میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند، افزود: صدقه در فرهنگ اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است و پاداش پرداخت صدقه و انفاق را خود خداوند بر عهده گرفته است.

اجرای 283 طرح خود اشتغالی توسط مددجویان کمیته امداد گلستان

جواد عینعلی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گستان نیز گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، 283 طرح خوداشتغالی توسط مددجویان این نهاد اجرا شده است.

وی افزود: ورود مددجویان به بازار کار و همچنین تلاش در عرصه تولید نوعی کمک به استقلال و توانمندسازی خانواده‌ها است و سیاست اصلی امداد در حال حاضر بر این اصل استوار است.

عینعلی خاطرنشان کرد:‌ در همین راستا 283 طرح خوداشتغالی توسط مددجویان این نهاد با اعتبار 25 میلیارد و 288 میلیون ریال در سه ماهه نخست سال جاری اجرا شده است.

وی افزود: عمده این طرح‌ها در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، کسب و کار بوده است که عمدتا بازدهی خوبی داشته و توانسته در رونق و چرخه اقتصادی خانواده‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

ارسال نظر