گلستان بارانی و خزر طوفانی می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 346 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:39 ب.ظ، دوشنبه، 24 اسفند، سال 1394 نظرات بدون نظر

رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی های جوی هواشناسی گلستان گفت: هوای استان از ظهر سه شنبه ابری و بارانی شده و دما بین ۱۰ تا ۱۲درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

image324290به گزارش رادکانا، محمود محمد قلی پور ظهر دوشنبه اعلام کرد که بررسی آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت جریانات جنوبی تا روز سه شنبه در استان می باشد که پیامد آن وزش باد گرم بخصوص در نواحی شرقی و شمال شرق گلستان خواهد بود که این سامانه در ابتدا باعث افزایش قابل ملاحظه دما بین 10 تا 12درجه سانتیگراد خواهد شد.
وی اضافه کرد: اما از اواسط روز سه شنبه (فردا) بتدریج با نفوذ سامانه ناپایدار به استان شاهد وزش شدید باد، مواج شدن دریا، ابری شدن آسمان، ریزش باران و در ارتفاعات بارش برف خواهیم بود.
این کارشناس هواشناسی افزود که این سامانه باعث کاهش دما بین 10 تا 12درجه سانتیگراد شده و شدت آن سه شنبه شب و روز چهارشنبه خواهد بود.
به گفته وی باتوجه به ریزش برف در ارتفاعات استان و همچنین پدیده مه غلیظ اختلال در ترددهای جاده ای در مناطق کوهستانی دور از انتظار نیست و نیز بارش ها تا اواخر هفته بصورت متناوت تداوم خواهد داشت.
محمدقلی پور همچنین در نمابر دیگری به ایرنا اعلام کرد که بررسی آخرین الگوهای پیش یابی نشان دهنده نفوذ سامانه پرفشار از بامداد سه شنبه تا اواخر وقت چهارشنبه بر روی سواحل جنوبی دریای خزر می باشد که پیامد آن طوفانی شدن دریا و افزایش ارتفاع موج در این مدت می باشد.
به گفته وی دراین مدت حداکثر سرعت باد بیش از 50 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج بین دو تا سه متر برآورد می شود.
وی تاکید کرد که در این مدت فعالان حوزه صید و صیادی و دریانوردی از رفتن به دریا خود داری کنند.
هوای گرگان مرکز استان گلستان هم اکنون صاف و آفتابی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر