گلستان در آستانه اجلاس بین المللی پیرغلامان/ اهتزاز پرچم حسینی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 655 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:46 ب.ظ، یکشنبه، 17 شهریور، سال 1392 نظرات بدون نظر

درحالی گلستان برای میزبانی همایش بین المللی پیرغلامان حسینی در آبانماه امسال می شود که تمهیدات لازم برای این رخداد بزرگ فرهنگی در استان درحال آماده شده است.

IMG12074944به گزارش رادکانا، استان گلستان بعد از اردبیل میزبان دوازدهمین همایش بین المللی پیرغلامان حسینی است، همایشی که ترویج ارزشها و فرهنگ ناب محمدی از جمله مهمترین اهداف آن قلمداد شده است.
طبق برنامه بین 800 تا یک هزار نفر از استانها و کشورهای دیگر در این همایش شرکت داشته و در مجموع بیش از 10 هزار نفر از مردم استان در همایش بین المللی پیرغلامان حسینی شرکت می کنند.
ایجاد تمهیدات لازم برگزاری همایش
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان درباره این همایش به خبرنگار مهر گفت: تا کنون تمهید مقدمات برای برگزاری این اجلاس بین المللی در استان انجام شده و کارها در حال برنامه ریزی است.
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد اظهار داشت: کمیته های مختلف برای این اجلاس بین المللی تشکیل شده و جلسات کمیته ها در حال برگزاری است و امیدواریم با انجام کارهای عقب مانده بتوانیم استان را برای میزبانی این همایش آماده کنیم.
نصب پرچم حسینی در گلستان
وی عنوان کرد: قبل از برگزاری اجلاس، تجمع هیئت مذهبی ها را در استان خواهیم داشت و پرچم حضرت اباعبدالله حسین (ع) به استان منتقل می شود و در 14 مهرماه مصادف با شهادت امام جواد (ع)  در یکی از اماکن مذهبی برافراشته می شود.
وی اظهار داشت: سایت و وبلاگ همایش فعال شده و مسابقه فرهنگی در وبلاگ درحال انجام است و در آینده مسابقه فرهنگی مکتوب نیز برگزار می شود.
حجت الاسلام ولی نژاد افزود: همچنین نشریه ای با عنوان نوای ستایشگران در هفته های آتی منتشر می شود و جلسات کمیته داوران نیز در حال برگزاری است.
وی با اشاره به اینکه هیئت داوران اکنون در حال انتخاب برترینهای همایش در استان هستند، بیان داشت: امیدواریم بموقع اسامی برترین ها برای مستند سازی در همایش ارائه شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به طرح هزنیه سنگین مالی همایش در برخی رسانه های استانی با بیان اینکه اصحاب رسانه، اصحاب فرهنگی هستند و از کار فرهنگی فاخر حمایت می کنند، یادآورشد: بنظر می رسد اطلاعات رسانه ها در این حوزه ناقص باشد.
 
اجلاس بین المللی کاری فاخر است
وی یادآورشد: رسانه ها هیچگاه به دنبال نقد کار فرهنگی نیستند و ممکن است ما اطلاعات کافی را در اختیار اصحاب رسانه نگذاشیتم و برخی هزینه های بالایی که در روزهای اخیر مطرح شده است ناشی از نداشتن اطلاعات کافی از سوی رسانه هاست.
حجت الاسلام ولی نژاد یادآورشد: اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی از کارهای فاخر در استان بوده و مردم منطقه ازآن نفع خواهند و برد و همزمان با برپایی اجلاس، شاهد نصب المان در شهر خواهیم بود.
وی یادآور شد: چاپ و تکثیر چندین عنوان کتاب، ایجاد موزه عاشورایی، ابطال تمبر، تجلیل از برتریهای استانی و کشوری، چاپ و انتشار نشریات فراوان و تهیه مستندات فراوان از جمله کارهایی است که در این همایش انجام می شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: اثراتی که اجلاس بین المللی همایش پیرغلامان حسینی دارد، می طلبد که از این برنامه فاخر حمایت کنیم زیرا تاثرات فرهنگی و روانی فراوانی بجا خواهد گذاشت.
توجه ویژه به ارزشهای اصیل مذهبی
 
دبیر یازدهمین جشنواره سراسری تجلیل از پیرغلامان حسینی نیز گفت: شناخت قابلیت ها واستعداد های درخشان هنری وحرفه ای وتشویق نیروهای خلاق وکارآمد در عرصه برنامه سازی مناسبتی با محوریت پیر غلامان، ارائه الگو وایده های نو برای برنامه های مناسبتی ویژه ماه محرم متناسب با نیاز های ارتباطی وبرنامه ای صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران وتقویت انگیزه ، تلاش و انتقال تجربیات برنامه سازی در عرصه فرهنگ سازی عاشورایی از جمله این اهداف است.
ابراهیم طاهری در ادامه سیاست های محتوایی این مسابقه را اهتمام به ارزش های اصیل مذهبی وفرهنگی ملی ومنطقه ای با محوریت پیر غلامان حسینی ، توجه به کارکردهای رسانه ورادیو وبهره گیری صحیح وموثر از این رسانه شنیداری وایجاد فرصت مناسب برای تبیین مناسبت های مذهبی به ویژه پیر غلامان حسینی عنوان کرد.
وی ضوابط شرکت آثار ارسالی را برای مسابقه اعلام کرد وافزود: زمان هر برنامه حداکثر 20 دقیقه وهر مستند نیز باید به یک پیر غلام بپردازد وارائه برنامه نیز فقط در قالب مستند قابل قبول است.
طاهری آخرین مهلت آثار را 28 شهریور سال 92 اعلام کرد وگفت:در تولید آثار نباید از موسیقی سازی استفاده شود وبه 10 مستند برتر نیز 10 هدیه سفر به کربلای معلی اهدا می شود.
اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی هشتم تا 10 آبانماه در گلستان برگزار می شود./مهر
ارسال نظر