گلستان در کاهش تصادفات موفق عملکرده است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 296 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:56 ب.ظ، جمعه، 13 شهریور، سال 1394 نظرات بدون نظر

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: گلستان در کاهش تصادفات موفق عملکرده است.

IMG13005845به گزارش رادکانا،سردار تقی مهری شامگاه پنجشنبه در نشست فرماندهان لشکر ۲۵ کربلا در گرگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در برنامه پنج ساله تاکنون استان گلستان در این چهار سال متوالی یکی از استان های برتر در کاهش حوادث جاده ای بوده و استان‌های گیلان، لرستان و آذربایجان غربی نیز دیگر استان‌ها بودند.

وی گفت: در چهار ماه نخست امسال نیز استان گلستان یکی از استان‌هایی بوده که در کاهش تصادفات موفق بوده است.

وی بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده سرعت غیرمجاز و تجاوز به چپ در هنگام رانندگی از مهم‌ترین علت‌های تصادف است و در چند روز گذشته در محور چمن بید شاهد برخورد یک دستگاه خودروی سواری با کامیون و کشته شدن ۵ سرنشین خودرو بودیم.

مهری بیان کرد: توجه نکردن به جلو و خستگی و خواب آلودگی از دیگر علت های تصادفات در جاده‌ها است و بیش از ۳۷ درصد افرادی که در حوادث جاده‌ای کشته شده‌اند به علت عدم توجه به جلو و خستگی بوده است.

وی اظهار کرد: فصل تابستان و به خصوص ماه شهریور پرترددترین ماه در طول سال است و متاسفانه این ماه خونین‌ترین ماه سال از نظر تصادفات جاده‌ای نیز است.

وی افزود: در شهریور ماه سال گذشته یک هزار و ۸۰۰ نفر در جاده‌های کشور بر اثر تصادفات کشته شده و ۳۱ هزار نفر هم مجروح شدند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: حجم تردد در جاده‌های کشور در یازده روز نخست ماه شهریور نسبت به دیگر روزهای فصل تابستان امسال حدود ۵ درصد افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: از این تعداد کشته‌شدگان، ۴۰ درصد رانندگان و ۲۰ درصد عابران پیاده بوده‌اند که سرعت غیرمجاز از مهم‌ترین علت‌های این تصادفات است.

مهری اظهار کرد: یکی دیگر از علت‌های تصادفات استفاده نکردن از کمربند ایمنی است که خوشبختانه بیش از ۹۰ درصد رانندگان کشور کمریند می بندند.

وی بیان کرد: در چند روز گذشته در یکی از استان‌های جنوبی کشور شاهد بودیم که به علت خواب آلودگی راننده یک دستگاه اتوبوس واژگون شد و چهار نفر از مسافرانی که کمربند ایمنی را نبسته بودند، جان خود را از دست دادند.

ارسال نظر