گلستان قطب برگزاری المپیادهای ورزشی است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 515 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:45 ب.ظ، شنبه، 4 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

مشاور سرپرست وزارت ورزش و جوانان از گلستان به عنوان یکی از قطب‌های برگزاری جشنواره‎ها و المپیاد ورزشی کشور یاد کرد.

13901024000101_PhotoAبه گزارش رادکانا،عصمت‎الله ساکی‎زاده صبح امروز  4 آبان 92در حاشیه برگزاری نخستین المپیاد ورزش‎های روستایی و بازی‎های بومی و محلی گلستان در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: گلستان رنگین‌کمانی از عظمت‎های انسانی و طبیعی است و قومیت‎های مختلف استان گلستان از برگزاری این جشنواره بسیار باشکوه استقبال کردند.

وی با بیان اینکه گلستان استعدادهای خوبی برای برگزاری المپیادهای ورزشی دارد، تصریح کرد: شور و نشاط در اقوام مختلف گلستان وجود دارد که باید نسبت به ساماندهی جشنواره و فستیوال منطقه‎ای اقدام شود.

مشاور سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود: وزارت ورزش و جوانان در راستای ساماندهی و التزام بخشیدن به بازی‎های بومی و محلی روستایی، برنامه‎های خوبی در دستور کار دارد که تلاش می‎شود آداب و فرهنگ ایران به سایر کشورها منتقل شود.

بازی‎های بومی و محلی سبب انسجام اقوام ایرانی می‌شود

دبیر فدراسیون ورزش‎های روستایی و بازی‎های بومی و محلی کشور نیز گفت: ورزش‎های بومی و محلی با هدف شناخت استعدادها درصدد احیای ورزش فراموش شده بومی و سنتی است.

مهدی مستجاب‌الدعوه برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی را برای جامعه مخاطب و مولد کشور در بخش روستایی یک نیاز اساسی برشمرد و اظهار داشت: اگر بتوانیم در راستای تحقق اهداف فدراسیون مثمر ثمر واقع شویم در حقیقت توانسته‎ایم به عنوان خدمتگزار به جامعه روستایی وظایف خود را جامه عمل بپوشانیم.

وی با اشاره به اینکه روستاهای گلستان در استقبال از بازی‎های بومی و محلی خوب ظاهر شدند، افزود: شور و شعفی که در جامعه روستایی ایجاد می‎شود یکی از اهداف فدراسیون به لحاظ توسعه و تعمیم ورزش در روستاها است.

دبیر فدراسیون ورزش‎های روستایی و بازی‎های بومی و محلی کشور ادامه داد: برگزاری بازی‎های بومی و محلی سبب انسجام  اقوام ایرانی می‎شود که باید به این گنجینه مهارت‎های ورزشی توجه و اهتمام بیشتری شود.

مستجاب‌الدعوه در خصوص وضعیت گلستان در زمینه بازی‎های بومی و محلی در مقایسه با سایر استان‎ها خاطرنشان کرد: رغبت عمومی برای برگزاری جشنواره ورزشی در گلستان زیاد است که متعاقب آن درخواست‎هایی از هیئت‎های زیرمجموعه فدراسیون‎ها برای برگزاری جشنواره ورزشی داشتیم.

وی از دست‎اندرکاران برگزاری المپیاد بازی‎های بومی و محلی در گلستان قدردانی کرد و گفت: گلستان توانست این جشنواره‎ها را به خوبی سرپرستی و مدیریت کند که نمونه بارز آن را در بازی‎های روستای کرد شهرستان آق‎قلا مشاهده کردیم.

ارسال نظر