گلستان میزبان مراسم بزرگداشت شهید آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 953 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:55 ب.ظ، چهارشنبه، 18 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: مراسم بزرگداشت شهید آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی درگرگان مرکز استان گلستان برگزار می‌شود.

شهید آوینیبه گزارش سرویس فرهنگ و هنر رادکانا، حجت اسلام علی اصغر فضیلت ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در استان اظهار داشت: همایش بزرگداشت شهید آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی روز دوشنبه هفته آینده بیست و سوم فرودین ماه در سینما عصرجدید گرگان برگزار می‌شود.

وی افزود: دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه واستاندار، عصر شعرو خاطره، برپائی نمایشگاه اثار تجسمی، کارگاه‌های آموزشی، اکران فیلم‌های کوتاه و مستند و غیره از جمله برنامه‌هایی است که در این ایام برنامه‌ریزی و اجراء خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان تصریح کرد: برنامه‌های متنوعی توسط واحدهای تخصصی حوزه هنری در رشته‌های تجسمی، هنرهای تصویری، آفرینش‌های ادبی، هنرهای نمایشی، عکس و غیره از 20 فروردین ماه به مدت یک هفته به اجرا درخواهد آمد.

وی گفت: این برنامه ها به مناسبت گرامیداشت شهید هنرمند سیدمرتضی آوینی و با هدف برجسته‌سازی ارزش‌های انقلاب اسلامی در قالب هنر و همچنین انتقال پیام انقلاب اسلامی در میان هنرمندان جوان برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام فضیلت شهید آوینی را یک الگوی کامل برای هنرمندان دانست و اظهار داشت: اندیشه‌های این شهید گران‌سنگ جنگ تحمیلی باید با زبان هنر و رسانه برای مردم به ویژه نسل جوان بازگو شود.

وی افزود: قلم دانشمندان در طول تاریخ پس از اسلام مهم‌ترین عامل گسترش و توسعه فرهنگ اسلامی در اقصی نقاط دنیا و حلقه‌ وصلی میان فرهنگ‌ها و اندیشه‌ها است.

هفته هنر انقلاب اسلامی همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم، سیدمرتضی آوینی از 20 فروردین ماه آغاز و تا 27 فروردین ماه ادامه می‌یابد./تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر