گلستان میزبان نمایشگاه کتاب می‎شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,085 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:37 ق.ظ، پنج شنبه، 18 آبان، سال 1391 نظرات ۲ نظر

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: استان گلستان به زودی میزبان نمایشگاه کتاب می‎شود.

به گزارش رادکانا به نقل از فارس، غلامرضا منتظری صبح امروز در جمع مدیران ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: دو تاریخ پیشنهادی برای نمایشگاه کتاب یکی 20 آذر و دیگری در 15 دی‎ ماه سال‎جاری پیش‎بینی شده است که علت این تعلل به خاطر بحث مکان برگزاری نمایشگاه است.

وی تصریح کرد: اگر مسئله تداخل برنامه در محل دائمی نمایشگاه برطرف شود در آذرماه میزبان نمایشگاه کتاب خواهیم بود و اگر مشکل تداخل برنامه‎ها حل نشود نمایشگاه کتاب در محل مصلای گرگان برگزار خواهد شد.

28 کتابخانه جدید به مجموع کتابخانه‎های گلستان اضافه شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: تا هفته آینده زمان برگزاری نمایشگاه کتاب حتما اعلام خواهد شد.

منتظری با بیان اینکه توسعه فرهنگ مطالعه تنها با همکاری دستگاه‎ها اتفاق نمی‎افتد، تاکید کرد: نشریات و رسانه‎ها نیز مهمترین ابزار در ترویج مطالعه هستند که باید در این راستا بیشتر تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه در دولت‎های نهم و دهم کارنامه موفقی در اختصاص فضای مطالعه و فرهنگی شاهد بوده‌ایم، متذکر شد: 27 باب کتابخانه جدید به مجموع کتابخانه‎ها در گلستان اضافه شد که با افتتاح کتابخانه مرکزی این رقم به 28 کتابخانه خواهد رسید.

12 مجتمع فرهنگی هنری در شهرهای گلستان در دست احداث است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ابراز داشت: 12 مجتمع فرهنگی هنری در شهرهای گلستان در دست احداث است که جزو کتابخانه‎های رسمی و دولتی هستند.

منتظری افزود: سال گذشته 30 کتابخانه مشارکتی در گلستان شکل گرفت و اگر بخش خصوصی و خیرین کتابخانه‎ساز به این مجموعه ملحق شوند روند صعودی در این زمینه را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با حوزه کتابخانه‎های استاندارد هنوز فصله زیادی وجود دارد متذکر شد: برای اینکه به افق پیش‎بینی شده برسیم تا به حال اتفاقات خوبی افتاده اما نباید در این راستا جزیره‎ای عمل کرد چرا که رسیدن به افق 1404 نیازمند عزم ملی است.

Haman می گوید:

چرا این کتابخونه ها رو کردکوی نمیسازن 😐 ؟

صفری می گوید:

سلام برمردم کتاب خوان گلستان، یک سؤال داشتم؛ آیا هنوز کتاب ونمایشگاه استانی کتاب نزدمسؤولان ارزش ندارد که همیشه سال زمان مشخصی ندارد تامردم ازقبل برنامه ریزی کنند ، نمایشگاه مبل ولوازم صوتی وتصویری گویا از کتاب وفرهنگ مهم تر است .یانکندثروت مهم تر از علم وفرهنگ شده که ما بی خبرماندیم .کمی بزرگان فرهنگی بجنبند یاهو …

ارسال نظر