گلستان ۶ درجه خنک‎تر می‎شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 367 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:40 ق.ظ، یکشنبه، 10 خرداد، سال 1394 نظرات یک نظر

مدیرکل هواشناسی استان گلستان گفت: از فردا دوشنبه ۱۱ خرداد به تدریج و به صورت موقت تغییر جریانات را در سطح زمین داریم، به طوری که در گرم‌ترین ساعت پنج تا شش درجه دمای هوا کاهش می‌یابد.

13930210000661_PhotoAبه گزارش رادکانا، سیدمحمدرضا رضوی صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: گرمای هوا در گلستان به واسطه استقرار الگوی تابستانه به وجود آمده که چند روزی است در این استان حاکمیت دارد.

وی تصریح کرد: روز گذشته دمای هوا در گلستان به اوج خود رسید و در گرم‌ترین ساعت گنبدکاووس با 47 درجه گرم‌ترین شهر استان بود، گرگان و اینچه‎برون گرمای 46 درجه را تجربه کردند.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان افزود: سایر شهرهای گلستان دمای هوای بین 43 تا 44 درجه داشتند، فقط دمای مراوه‎تپه در گرم‌ترین ساعت به 41 درجه رسید.

رضوی بیان داشت: امروز به نظر می‎رسد شرایط مانند روز گذشته باشد البته با کمی انحراف ممکن است یک درجه از روز گذشته شرایط استان گرم‌تر یا خنک‎تر باشد.

وی گفت: برای صبح فردا دوشنبه 11 خرداد به تدریج و به صورت موقت تغییر جریانات را در سطح زمین داریم، کمی هوای خنک و مرطوب به واسطه نفوذ دامنه پرفشار به استان منطقه ما را فرامی‎گیرد و باعث می‎شود هم‎استانی‎ها روز نسبتا خنک‎تری را تجربه کنند به طوری که در گرم‌ترین ساعت پنج تا شش درجه دمای هوا خنک‎تر می‎شود.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: از روز سه‎شنبه تا اواخر هفته الگوی تابستانه در سطح استان برقرار است ولی بعید به نظر می‎رسد که دمای هوای استان گلستان به مرز 45 درجه برسد.

رضوی بیان داشت: به لحاظ بارش فقط بعد از ظهر و شب طی امروز و فردا در ارتفاعات جنوب غرب استان گلستان احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده وجود دارد.

وی گفت: امروز در خنک‎ترین ساعت صبح شهرستان‎های گرگان و کلاله با 22 درجه سانتی‌گراد خنک‎ترین شهرهای گلستان بودند.

انتهای پیام/

يادداشتهاي براكنده آقامعلم می گوید:

کلستان همیشه دارای آب وهوای کلستانی وبهشتی بوده وهست.
خوش بحال شهروندی های خوب استان کلستانی ها.
جای ماکردکویی های مقیم تهران برازدودوخاکهای ریزکردهاخالیست.
خداکندموقعیتی فراهم آیدتابتوانیم دراین سه روزتعطیلات دربیش روبتوانیم به زادکاه خوش آب وهوای خودم کردکوی همیشه بهارهمیشه سبزآییموسرحال ازتعویض آب وهواوسرنست ازدیداردوستان وآشنایان وبستکان خودکردیم.
سیدمحندحسین حسینی( سیداحمد)
کردکویی های مقیم تهران بزرم.

ارسال نظر