گوشه نشینی و منزوی شدن مشکلات معلولین را افزایش می دهد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 516 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:28 ق.ظ، چهارشنبه، 13 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

غلامرضا مروی جوان ۳۰ ساله گرگانی که از ناحیه کمر معلول شده است گفت : گوشه نشینی و منزوی شدن و دور افتادن از جامعه فقط باعث می شود که مشکلات بیشتری برای ما ایجاد شود.

marvi-1_4به گزارش رادکانا، غلامرضا مروی جوان 30 ساله گرگانی که بر اثر سقوط از ساختمان از ناحیه کمر آسیب دیده و مدت هاست که بر روی ویلچر می نشیند و اکنون با دست فروشی امرار معاش می کند ، گفت:بعد از معلول شدنم منزوی شدم و از خانه بیرون نمی آمدم ولی روزی دایی ام شعری از پروین  اعتصامی برایم خواند که مرا تحت تاثیر قرار داد و ترغیبم کرد که از محیط خانه خارج شوم ، در ابتدا زمان خروج از منزل خجالت می کشیدم اما با گذشت زمان از خانه دورتر و دورتر شدم.

مروی در ادامه خاطرنشان کرد: درست است که معلولیت انجام کار ها را برای ما سخت تر می کند اما باید با آن درست و منطقی برخورد کرد .

وی با اشاره به اینکه گوشه نشینی و منزوی شدن و دور افتادن از جامعه فقط باعث می شود که مشکلات بیشتری برای ما ایجاد شود تصریح کرد: معلول و ناتوان جسمی حرکتی با این کار هم خود را نابود کرده و هم خانواده را دچار مشکل می کند ، ما باید با مشکلاتی که برای ما پیش می آید درست برخورد  کنیم.

 

marvi-1 2
مروی با اشاره به این نکته که در رشته حسابداری درس می خواند افزود : در مسابقات وزنه برداری چالوس مدال برنز گرفته و همچنین در عرصه هنرهای تجسمی نوجوانان جهان بعد از امریکا ولهستان مقام سوم را کسب کرده است .

وی در ادامه گفت : در مسابقات ویلچر رانی استان گلستان 3 بار پشت سر هم مدال طلا گرفتم  و همچنین رتبه دوم ویلچر رانی را در مسابقات کشوری کسب نموده ام و چندین بار به عنوان شاعر برگزیده دفاع مقدس در استان انتخاب شدم.

این جوان معلول با اشاره به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد تصریح کرد : یکی از مشکلات ما نگاه ترحم بار مردم به معلولین است که باعث رنجش خاطر معلولان می شود .

وی خطاب به معلولین گفت: اولین چیزی که معلولین باید آن را کنار بگذارند گوشه گیری و منزوی شدن است و معلولین باید وارد جامعه شوند و با کار و تلاش مستمر در جهت علم آموزی گام بردارند و مدارج بالای علمی را به دست آورند .

 

marvi-1 3

 

مروی با اشاره به مشکلات معلولین در تردد در شهر و مراجعه به ادارات گفت : مشکل تردد یکی از مهمترین مشکلات معلولین است که در اکثر نقاط این موضوع رعایت نمی شود .

وی در ادامه تاکید کرد : در همه نقاط جهان برای معلولین امکانات ویژه معلولین در شهرها و حتی در اتوبوس های داخل شهری تعبیه شده که معلولین به راحتی بتوانند در نقاط مختلف شهر تردد کنند در اینجا توجه لازم به معلولین نمی شود و در اکثر مکانهایی که ساخته می شود سطح شیبدار را فقط جهت رفع تکلیف بدون داشتن استاندارد می سازند که مجوز هایلازم  را بگیرند.


 مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

 

ارسال نظر