یادداشت از پیک نینوا: آقای چراغعلی ! کرایه ها ۳۳ درصد افزایش داشته نه ۲۰ درصد !
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,164 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:12 ب.ظ، پنج شنبه، 18 آبان، سال 1391 نظرات بدون نظر

عبدالرضا چراغعلی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهر گرگان اعلام کرد که کرایه تاکسی های شهر گرگان ۲۰ درصد گران شده اما شرایط موجود و رفت و آمد در شهر نشان می دهد که افزایش کرایه تاکسی ها ۳۳ درصد و در برخی نقاط تا ۵۰ درصد هم افزایش داشته است .

به گزارش  رادکانا به نقل از پیک نینوا ،از سطح شهر گرگان مسیرهایی مانند شهرداری  تا فلکه بسیج که هر روز تعدادی زیادی از گرگانی ها دانشجویان و سربازان و مراجعات بیمارستان حکیم جرجانی به این نقطه می روند از 300 تومان به 400 تومان رسیده که این یعنی افزایش 33 درصدی ، همچنین مسیر 200 تومانی ترمینال تا سرپیر (لاله دهم خیابان شهدا ) 300 گرفته شده که این یعنی افزایش 50 درصدی کرایه تاکسی ها ، از این موارد زیاد است و اگر بخواهیم مصداقی برخورد کنیم با موارد بسیاری مواجه خواهیم شد اما واکنش به این قضیه دو وجه دارد :

اولا اینکه یا باید با راننده تاکسی جر و بحث کرد و حق خود را بگیری که شخصیت و ادب و کم رویی برخی از ماها اجازه چنین کاری را نمی دهد .
ثانیا اینکه قید الباقی پول کرایه رو بزنی و راننده تاکسی رو به خدا واگذار کنی .
اما نقش شورا در این میان چطور ایفا شد ؟ در حالیکه بنزین گران نشده و گام دوم هدفمندی یارانه ها متوقف شده و وزارت کشور هم سخن از ممنوع بودن افزایش کرایه ها داده آقای چراغعلی با کدام استدلال افزایش کرایه های تاکسی را قانونی می داند ؟ ایشان می گوید : راننده تاکسی ها تا بحال با این درآمد خانه دار نشده اند ، آیا باید با فشار به مردم راننده تاکسی ها را خانه دار کنیم ، همه می دانند که راننده تاکسی بودن شغل سختی است اما پردرآمد است که ماشین شخصی ها هم به این کار روی می آورند و حتی بسیاری از کارمندان  اوقات بیکاری را به این کار می پردازند .
در حال حاضر اکثر اقشار کم درآمد و ضعیف تحت فشار هستند ، آیا آقای چراغعلی فکری برای آنها هم کرده است ؟ بهر حال استدلالات اقای چراغعلی در این برهه از زمان که شهر نیاز به آرامش دارد و گرانی کمرشکن مردم را آزار می دهد توجیه پذیر نیست و بهتر بود در این مورد کمی عقلانی تر عمل می کردیم .

ارسال نظر