یادواره ۱۴ شهید ۵ اذر گرگان و ۱۴۰۰ شهید شهرستان گرگان سه شنبه برگزار می شود(۶)
تعداد بازدید تعداد بازدید: 436 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:35 ق.ظ، دوشنبه، 4 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

فرمانده سپاه گرگان با اعلام اینکه ۵ اذر روز واقعی گرگان است عنوان کرد : مراسم گرامیداشت یادواره شهدای ۵ آذر به همراه یادواره ۱۴۰۰ شهید شهرستان گرگان و شهدای بسیج مستضعفین روز سه شنبه ساعت ۹ تا ۱۱ صبح در مصلی برگزار می شود .

78765به گزارش رادکانا، عباس سیامرزکوهی فرمانده سپاه گرگان اظهار داشت : بسیج قلعه ای مطمئن و با نشاط است که هر کس بدان وارد شد امنیت یافت و این قلعه باعث ایجاد اطمینان و امنیت در نقاط مختلف کشور شده است.

وی افزود: بسیج شجره طیبه ایست که خون شهدای بسیاری پای آن ریخته شده و جوانان پاک و مخلصی که در ندای لبیک یا امام (ره) برای دفاع از اسلام و وطن به میادین نبرد با کفر برخاستند.

سیامرزکوهی با اشاره به اینکه خدمات بسیج بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: مجاهدت هایی که بسیجیان بدون هیچ چشم داشتی در مناطق گوناگون و عرصه های مختلف انجام می دهند نشان از استواری روحی و ثبات عقیده راستین این شجره طیبه دارد.

فرمانده سپاه گرگان در ادامه به واقعه تاریخی 5 آذر گرگان اشاره کرد و گفت: در این روز مردم گرگان به طرفداری از مردم مشهد که در 29 آبان ماه 57 توسط رژیم پهلوی سرکوب شده بودند قیام کردند و نشان دادند که بیدار هستند و راه امام خمینی(ره) را درست تشخیص دادند.

وی با بیان اینکه 5 آذر باید روز گرگان نامیده شود، خاطرنشان کرد: باید این روز را ماندگار کنیم و این میسر نیست مگر با ثبت این روز ملی در تقویم رسمی کشور و بزرگداشت برنامه هایی در روزی تحت عنوان روز گرگان که 5 آذر بهترین زمان برای این عنوان است.

سیامرزکوهی به برنامه متمرکز روز گرگان یا همان 5 آذر اشاره کرد و گفت: امسال برنامه ها روز 5 آذر متمرکز در گرگان برگزار می شود و دستگاه های مختلفی برگزار کننده هستند اما برنامه اصلی این روز با حضور خیل جمعیت مردمی در مصلی نماز جمعه گرگان از ساعت 9 تا 11 صبح روز سه شنبه (5 آذر) سال جاری برگزار می شود.

فرمانده سپاه گرگان گفت: یادواره یک هزار و 400 شهید شهرستان گرگان و 14 شهید 5 اذر به همراه شهدای بسیج مستضعفین در این روز همزمان برگزار می شود و این فرصت مناسبی است تا بتوانیم شعائر دینی را ترویج و توسعه دهیم.

ارسال نظر