یارگیری بنیاد امید ایرانیان عارف از بین جوانان گلستانی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 375 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:39 ب.ظ، چهارشنبه، 17 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

جوانان گلستانی هوشیار باشند چرا که تلاش های افراطیون سیاسی برای استفاده از ظرفیت جوانان برای رسیدن به کرسی قدرت با ” بنیاد امید ایرانیان ” اوج گرفته است.

10296703_631840183558955_901766754951277240_nبه گزارش رادکانا، با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس تکاپوی شخصیت های سیاسی کشور شدت گرفته و در این میان هستند افرادی که به عنوان لیدرهای جریانهای مختلف کشور محافلی را برگزار می کنند .

در میان اردوگاه دو طیف سیاسی کشور بیشتر از همه این اصلاح طلبان هستند که برای تسخیر مجلس دندان تیز کرده اند و در این راه با محوریت فکری خاتمی و هاشمی و تمرکز روی شخصیت های مقبولی چون ناطق نوری و عارف می خواهند مجلس را از دست اصولگرایان خارج کنند.

محمد رضا عارف کاندیدای ریاست جمهوری دوره یازدهم بود که سه روز مانده به انتخابات با فشار هاشمی و خاتمی و با اکراه کنار رفت تا حسن روحانی به عنوان تک کاندیدای اصلاح طلبان با شعار اعتدال گرایی به عرصه قدرت برسد .

پیش بینی می شد عارف معاون اول دولت تدبیر و امید باشد اما چنین امری در عمل اتفاق نیفتاد و این دلخوری بلاعث شد تا عارف همچنان مستقل از برخی افراد در اردوگاه اصلاح طلبان فعالیتهای سیاسی اش را پیگیری کند .

اخیرا عارف با تمرکز بر روی جوانان ، گروهی را بنام ” بنیاد امید ایرانیان ” راه اندازی کرده که با هدف جذب جوانان و کار شبکه ای در کشور مسیر را برای ورود لیست دلخواهش در مجلس فراهم کند اما خودشان عنوان کرده اند که کارشان سیاسی و انتخاباتی نیست و در راستای تربیت نیرو در آینده می باشد.

تحلیلگران معتقدند فعالیت سیاسی مستقل عارف در حالکیه هاشمی و خاتمی از سرلیستی ناطق نوری برای اصلاح طلبان سخن می گویند شاید نشانه انشقاق در بدنه اصلاح طلبان باشد که برخی عناصر پیشرو و شاخه هایی از جوانان که تمایلات مشارکتی و مجاهدین دارند بیشتر به عارف رغبت نشان می دهند .

در عین حال گروهی هم اعتقاد دارند که این صحنه گردانی حزب مشارکت است که می خواهد با استفاده از القاب و عناوین جدیدی چون بنیاد امید ایرانیان که در اصل همان بنیاد باران و حلقه کیان و … هستند میزان حساسیت رقیب و رسانه های وابسته به آنها را کم کند تا بتواند آزادانه تر فعالیت کنند .

گردهمایی شاخه جوانان بنیاد امید ایرانیان روز پنجشنبه 18 اردیبهشت ساعت 16:30 در کانون توحید واقع در میدان توحید خیابان پرچم برگزار می‌شود . در همین راستا تماس هایی را هم با برخی استانها و شهرستانها و برخی جوانان اصلاح طلب به اصطلاح پیشرو داشته اند که در استان گلستان هم در برخی شهرستان ها از جمله مینودشت چنین تماس هایی گزارش شده است .

اعلام شده که در این گردهمایی علاوه بر معرفی بنیاد، جوانان می‌توانند به صورت مستقیم سوالات خود را در خصوص فعالیت‌های بنیاد و ماموریت‌های آن از رئیس و اعضای هیات مدیره بنیاد امید ایرنیان مطرح کنند.

همچنین در گردهمایی روز پنجشنبه اعضای شاخه جوانان تهران و استان‌ها حضور خواهند داشت و افرادی که تمایل به فعالیت در بنیاد و عضویت در آن داشته باشند می توانند در گردهمایی حضور یابند.

رسولی یکی از اعضای بنیاد امید ایرانیان می گوید : بنیاد امید ایرانیان با رویکرد اخلاقی و خردگرایانه با تأکید بیشتر بر روی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در جهت کمک به توسعه فرهنگی و اجتماعی و به‌خصوص تربیت نسل جوان برای به‌عهده گرفتن مسئولیت‌های اجتماعی فعالیت می‌کند.

این تلاش ها نشان می دهد که افراطیون هنوز هم از جوانان به عنوان ابزار ورود به عرصه سیاست و قدرت استفاده می کنند و بعد از رسیدن به آن جوانان را فراموش می کنند ، نمونه بارز آن حسن روحانی بود که با حمایت جوانان روی کار آمد اما کابینه پیرمردان تشکیل داد و در بسیاری از عرصه ها حتی مشاورین جوان هم از میانسالان و پیر مردها استفاده کرد.

در اینجا ذکر این نکته قابل ملاحظه است که جوانان باید هوشیار باشند و در دام گروههای افراطی سیاسی نیفتند و به آنها سواری ندهند چرا که خاصیت سیاست ذروغین ایجاب می کند که همواره جوانان و دانشجویان به عنوان سیاهی لشگر ، پیاده نظام و پلکان صعود سیاسیون هستند و قاطبه مردم همیشه از خواسته هایشان باز مانده اند.

شایان ذکر است بنیاد امید ایرانیان یکی از نهادهای غیردولتی ایران است که ریاست آن را محمدرضا عارف بر عهده دارد. ایده تشکیل بنیاد امید ایرانیان در اواخر سال ۸۷ و همزمان با شروع رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ شکل گرفت. موسسین بنیاد عمدتا جمعی از مدیران علمی و فرهنگی دولت اصلاحات بودند.

هیئت موسس عبارتند از: محمدرضا عارف ، جعفر توفیقی ، حمیده مروج، حسن پیش بین، فرشید گل زاده، حجت الله روحی، علی صوفی و نصرت الله ضرغام.

تشکیلات بیناد امید ایرانیان پس از هیئت موسس، شامل شورای عالی بیناد می‌باشد که شامل ۲۵ نفر می‌باشد و هر گونه تغییر در اعضای شورای عالی باید به تصویب هیئت موسس برسد. هیئت مدیره بیناد نیز به انتخاب شورای عالی بنیاد و برای مدت دو سال انتخاب خواهند شد.

سومین هیئت مدیره بنیاد در تابستان ۹۲ کار شامل افراد زیر انتخاب گردید: جعفر توفیقی، مرتضی حاجی، سیدحسن رسولی، زهره عالی پور، علی صوفی، حجت الله روحی و حمیدرضا عارف. با تصمیم هیئت مدیره، اقای جعفر توفیقی به عنوان رئیس هیئت مدیره و آقای مرتضی حاجی به عنوان مدیرعامل بنیاد برای مدت دو سال انتخاب شدند. بنیاد امید ایرانیان در تابستان ۱۳۹۲ وارد فصل جدیدی شد و فعالیت آن افزایش یافت.

شاخه جوانان بنیاد امید در سال ۱۳۹۲، فعالیت خود را آغاز کرد. این بنیاد در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارد.

10296703 631840183558955 901766754951277240 n10259034 477053149093297 7922270401876022757 n

ارسال نظر