یوم الله ۹ دی و الزامات آن / مراقب “جریان فتنه” باشیم
تعداد بازدید تعداد بازدید: 166 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:57 ب.ظ، جمعه، 10 دی، سال 1395 نظرات بدون نظر

فتنه در یک یا چند شخص خلاصه نشده ، فتنه یک جریان اجتماعی مخالف انقلاب اسلامی است که بطور موازی با ما حرکت کرده و در مقاطعی روی خوش نیز نشان می دهد و این ما هستیم که باید تزویر را بشناسیم .

9day-7به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، حماسه 9 دی محصول خروش اجتماعی علیه هشت ماه بی قانونی و نافرمانی مدنی در نتیجه اعتراض به یک فرضیه نادرست تقلب در انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال 88 بود.

 آنچه که باعث شد تا این روز به عنوان یک حماسه ملی یاد شود ، حضور همه اقشار مردم اعم از زن و مرد ، سیاسیون ، نخبگان و خواص ، دانش آموزان و دانشجویان  در میدان بود و همه آمدند بگویند بی قانونی و هرج و مرج بس است .

هیچ گروه و یا جناح خاصی هم نمی تواند این روز بزرگ را بنام خود مصادره کند چون وقتی پای اهانت به سیدالشهدا(ع) به میان آمد دیگر سیاست و سلیقه جای خود را به وحدت و یکپارچگی سپرد و آنچه که مشاهده شد سیل ویرانگر مردم علیه بساط نامیمونی بنام فتنه بود .

بخش عمده ای از افرادی که در فتنه 88 در کف خیابان آمدند عمدتا با یک توهم از پیش تلقین شده توسط ماهواره ها ، فیس بوک، توییتر و برخی شبکه های اجتماعی نوظهور یعنی تقلب در انتخابات آمدند اما بعد از روشنگری های رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه راه خود را از اصحاب آشوب جدا کردند .

هر چه از عمر فتنه می گذشت نحیف تر و ضعیف تر می شد تا اینکه تفاله های آن که ته مانده های ضد انقلاب و منافقین بودند حادثه تلخ روز ششم دیماه تهران را رقم زدند و عقده و کینه خود نسبت به عاشورا و عیار بی مقدار خود را در اهانت به ساحت مقدس سید الشهدا آشکار ساختند .

اما باید برای ماندگاری حرکت تاریخی یوم الله 9 دی از ظرفیتهای روز و خاصیت روشنگری و رویکرد تبیینی استفاده کرد. نکته مهمی که در این راستا باید بدانیم اینست که راه برای حضور همه گروهها و اقشار مختلف در لایه های جامعه در حماسه یوم الله 9 دی باز است و این سیاست در جهت جذب حداکثری به طرف نظام از سوی مقام معظم رهبری بارها تکرار شده است .

شعار مرگ بر فتنه گر ناظر به افرادی باشد که در هر زمانی بصورت هدفمند علیه انقلاب اسلامی فتنه و برنامه ریزی می کنند و این شعار موشک سه زمانه ای است که گذشته ، حال و آینده اینگونه افراد را به آنها گوشزد می کند .

چه زیبا تبیین کردند مقام معظم رهبری که فتنه 88 پیچیدگی هایی دارند که شاید تا سالها برملا نشود و بیان گرانقدر سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه که فتنه 88 از جنگ هشت ساله خطرناک تر بود و مجموعه این علائم ، هشدارها و تاکیدات می رساند که امروز هوشیاری و بصیرت به عنوان یک ضرورت و نه یک شعار و عادت باید سلاح دستمان باشد .

تبیین فتنه کار بسیار مهمی است که اگر به درستی انجام نشود نه تنها نتیجه مثبتی نداشته بلکه به ایجاد کدورت و تفرقه میان مسلمین منجر خواهد شد و بایستی در این راه با شواهد ، مدارک ، استدلال های منطقی و پذیرفتنی حقانیت انقلاب اسلامی و مظلومیت فرزندان انقلاب را نشان دهیم .

یکی از آسیب هایی که در سالهای گذشته دچار آن شدیم این بود که از عنوان فتنه 88 استفاده ابزاری شده و تکرار بیش از حد آن توسط برخی روزنامه ها و سیاسیون باعث لوث شدن آن می شد در حالیکه رهبر معظم انقلاب بر دانستن پشت صحنه های اصلی فتنه ، اهداف و برنامه های حال و پیش روی آن و برهم زدن این نقشه ها تاکید دارند .

نکته آخر اینکه فتنه در یک یا چند شخص خلاصه نشده ، فتنه یک جریان اجتماعی مخالف انقلاب اسلامی است که بطور موازی با ما حرکت می کند و در مقاطعی روی خوش نیز نشان می دهد و این ما هستیم که باید تزویر را بشناسیم و مهمترین عامل برای اینکار پیروی از منویات مقام معظم رهبری به عنوان چراغ هدایت انقلاب می باشد .

نویسنده : جواد عموزاد

انتهای پیام /

ارسال نظر