یونیسف: ۹۰۰ کودک یمنی در سال ۲۰۱۵ کشته شدند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 82 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 6:02 ب.ظ، دوشنبه، 23 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی بدون اشاره به تجاوز نظامی عربستان و متحدانش به یمن و کشتار مردم این کشور اعلام کرد که در سال ۲۰۱۵، ۹۰۰ کودک در یمن کشته شدند.

یونیسفبه گزارش سرویس سیاسی رادکانا، به نوشته پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، براساس گزارش این سازمان در سال 2015 خشونت علیه کودکان نسبت به سال 2014 هفت برابر افزایش یافته است.
بر این اساس، شمار کودکانی که برای جنگ به کارگرفته شده اند پنج برابر شده و به 848 کودک رسیده است.
یونیسف در این گزارش افزود: حمله به مدارس و بیمارستان ها نیز در سال 2015 به 115 مورد افزایش یافته است.
این سازمان آتش بس موقت یمن را که در حال حاضر اجرایی شده فرصتی برای اتخاذ تدابیر لازم برای بهبود حمایت از کودکان جنگ زده یمنی دانست.
براساس گزارش این سازمان طبق این آمار کودکان یک سوم کشته های جنگ در یمن در سال 2015 را تشکیل می دهند که حمله به مدارس و درمانگاهها و ایست و بازرسی ها علت اصلی افزایش شمار تلفات در میان کودکان است.
یونیسف همچنین خواستار پایبندی به قوانین بین المللی، آزادی کودکان نظامی و توقف اعمال خشونت بار بر ضد کودکان، اتخاذ تدابیری برای حمایت از مدارس و بیمارستان ها و تسهیل ورود کمک های انسانی به کودکان و نیازمندان شد.
آتش بس موقت در یمن در نیمه شب یکشنبه اجرایی شد. این درحالی است که قرار است مذاکرات مستقیم صلح یمن با نظارت سازمان ملل متحد 18 آوریل (30 فروردین) در کویت برگزار شود.
تاکنون چندین بارتلاش برای رفع مناقشه یمن که موجب یک بحران انسانی در فقیر ترین کشور عربی شده است، به شکست انجامیده و تهدیدهای جدید سعودی ها موفقیت آتش بس جدید را نیز در هاله ای از ابهام قرار داده است.
با گذشت بیش از یک سال از تجاوزائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن، مقاومت مردم در برابر حمله ها همچنان ادامه دارد.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند.
عربستان و متحدانش علاوه بر هدف قرار دادن مراکز دولتی با حمله به اماکن عمومی،بازار، مدارس و بیمارستان ها در این مدت مرتکب جنایات بسیاری شده اند.

انتهای پیام /

ارسال نظر