یک ایرانی در حال خنثی کردن بمب هسته‌ای در خاک آمریکا
تعداد بازدید تعداد بازدید: 520 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:46 ب.ظ، جمعه، 3 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

فرزند استاد حسین علیزاده در آمریکا در اقدامی نمادین برای تغییر نگاه جهانی نسبت به ایران تلاش خواهد کرد.

thumb287-7a101ed06ac0c157a2c2eb375306c309

به گزارش رادکانا،صبا علیزاده فرزند استاد حسین علیزاده و از موسیقی دانان جوان و توانمند ایرانی چهارشنبه هفته آینده در گالری سیحون لس آنجلس در قالب یک پرفورمنس، پیامی متفاوت درباره ایران ارسال خواهد کرد؛ پیامی که همصدا با دغدغه های ایرانیان می تواند نقطه ای بر آغاز فعالیت های هنری در راستای وسعت بخشی به انعکاس این پیام باشد.

تلاش برای ارسال پیام صلح آمیز بودن فعالیت های ایران و رد آنچه تحت عنوان تلاش ایران برای تولید بمب اتم به ایران اتهام زده می شود، در ماه هایی که تلاش های متفاوتی برای پایان این غائله درگرفته، اتفاقی است که در تمامی حوزه ها از ادبیات تا هنر در قالب های مختلف یا تحقق یافته و یا در حال شکل گیری است.

صبا فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از رشتهٔ موسیقی اکسپریمنتال از انستیتوی هنر کلیفرنیاست، او همچنین دارای مدرک لیسانس در رشتهٔ عکاسی از دانشگاه آزاد می باشد. فعالیت هنری صبا به چند بخش تقسیم میشود: عکاسی ، نوازدگی کمانچه و آهنگسازی الکترو اکوستیک. وی همچنین در کارهای اکسپریمنتال خود المان های دراماتیک نیز اضافه می کند.

در اتفاقی جالب و متفاوت در وست هالیوود لس آنجلس و در قالبی متفاوت از سوی این فرزند استاد حسین علیزاده لس آنجلس این پیام را شاهد خواهیم بود.

صبا علیزاده ساعت هشت شب سی ام اکتبر مصادف با هشتم آبان ماه پرفورمنس «یک ایرانی در حال خنثی کردن بمب هسته ای در خاک ایالات متحده آمریکا» در گالری سیحون آمریکا اجرا خواهد کرد تا این بار شاهد هنرنمایی اش در قالبی به جز موسیقی های مرسومی که از او سراغ داریم باشیم.

علیزاده مبدّل به لباس ضدّ شیمیایی همراه با ماسک اقدام به خنثی کردن یک بمب فرضی می کند. در این قطعه خنثی کردن بمب جای خود را به سر هم کردن یک ساز الکترونیک می دهد. پس از سر هم کردن این ساز که حساس به نور است، این نوازنده اقدام به نواختنش می کند.جهان

ارسال نظر