یک بانو در منصب دهیاری سرکلاته خرابشهر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,759 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:56 ب.ظ، شنبه، 11 آبان، سال 1392 نظرات ۵ نظر

در جلسه عصر روز سه شنبه در مکان شورای اسلامی روستای سرکلاته خرابشهر، به پیشنهاد و رأی گیری اعضای شورا، خانم مژگان رهروان فرزند ابوالحسن به عنوان دهیار جدید این روستا معرفی گردید.

fgbnhhmjnبه گزارش رادکانا، حضور بانوان کوشا و با تدبیر در عرصه های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی نیازی بود که همگان در صدد رفع آن بودند.

نخستین بار به صورت جدی دولت نهم بود که رئیس جمهور با پیشنهاد دادن اسامی تنی چند از بانوان از مجلس رای اعتماد برای سمت وزارت خانه های مهمی همچون آموزش و پرورش را داشتند.

این امر در دولت دهم آقای احمدی نژاد به طور کامل و جدی محقق شد و بانوان نقش های معاونت و وزارت و ریاست و پست های فعال و پر رنگی در زمینه های مختلف کسب کردند.

بی شک همگان میدانند که بانوان هم قدرت مدیریت بالا و توانایی های زیادی در اداره امور محوله دارند.

اکنون برای اولین بار در روستای سرکلاته خرابشهر هم از یک خانم به عنوان دهیار روستا نامبرده شد.

در جلسه عصر روز سه شنبه در مکان شورای اسلامی روستای سرکلاته خرابشهر، به پیشنهاد و رأی گیری اعضای شورا، خانم مژگان رهروان فرزند ابوالحسن به عنوان دهیار جدید این روستا معرفی گردید.

مژگان رهروان دارای مدرک کارشناسی حسابداری مالی و بازرگانی می باشد و به عنوان اولین بانوی دهیار سرکلاته محسوب می شود.

همچنین عصر روز چهارشنبه مراسم تودیع و معارفه در دهیاری روستا با حضور اعضای شورای اسلامی، دهیار سابق و جدید و اعضای سایت اختصاصی روستای سرکلاته خرابشهر برگزار گردید.

جانعلی لیاقتی رئیس شورای اسلامی سرکلاته خرابشهر در مراسم تودیع و معارفه دهیار قدیم و جدید گفت: این جا به جایی را امیدوارکننده ارزیابی می کنم و از زحمات ۱۲ ساله آقای عبدالرسول الوندی تقدیر و تشکر دارم و همچنین برای سرکار خانم رهروان آرزوی موفقیت می کنم.
لیاقتی افزود: در پایان از اعضای محترم شورای و دهیار جدید می خواهم با تلاش و جدیت در رفع نیازهای آبادانی و عمرانی روستا تلاش کرده و روستا را به جایگاه واقعی اش برسانیم.
هادی مروجی نائب رئیس شورای اسلامی سرکلاته ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چند ساله رسول الوندی اظهار داشت: طی شش سالی که بنده با رسول الوندی همکار بودم، با تفاهم و همدلی و تلاشهای بی وقفه و شبانه روزی در رفع مشکلات  لاینحل روستا دست به دست هم داده و برادرانه در برطرف کردن مشکلات قدم بر می داشتیم.
مروجی در ادامه افزود: تقاضای بنده از رسول الوندی این است که تجربه ۱۲ ساله خود را از ما دریغ نکند و بعنوان یکی از مشاورین ارزشمند در کنار اعضای شورا و دهیار جدید حضور پر رنگ داشته باشد و در پایان لازم می دانم به وی خسته نباشید عرض کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.
محمدرضا میرافشار یکی از اعضای شورای اسلامی سرکلاته در این میان اظهار داشت:  من هم از زحمات ۱۲ ساله رسول الوندی تشکر می کنم و برای دهیار جدید آرزوی موفیت دارم.
حمیدرضا امامی عضو جوان شورای اسلامی سرکلاته بیان داشت: بنده هم به نوبه خود وجوانترین عضو شورای اسلامی روستا از زحمات ۱۲ ساله رسول الوندی تقدیر و تشکر فراوان می کنم و برای دهیار جدید آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با همت بلندی که دارند بتوانند در پیشبرد اهداف و ترقی روستا گامی موثر بردارند.
شبانعلی لیاقی دیگر عضو شورای اسلامی سرکلاته گفت: به عنوان یکی از اعضای شورای اسلامی از زحمات دهیار سابق تشکر می کنم و دهیار جدید را با انگیزه می خوانم و برای ایشان در فعالیت های آبادانی و عمرانی آرزوی موفقیت می کنم.
[تصویر:  tjykio;op;lu%20%282%29.JPG]
عبدالرسول الوندی دهیار سابق سرکلاته خرابشهر در مراسم تودیع و معارفه گفت: به سرکار خانم رهروان و جامعه بانوان تبریک عرض می نمایم و از این بابت خیلی خوشحالم که یک فرد جوان تحصیل کرده، آن هم از بانوان به سمت دهیاری منصوب شدند و از خداوند منان برایشان آرزوی موفقیت و سربلندی خواستارم.
الوندی افزود: بنده ۱۲ سال تصدی دهیاری را عهده دار بودم و هدفی جز خدمت و ترقی روستا نداشتم و در پایان از اهالی محترم و فهیم روستا تقدیر و تشکر می کنم که با حوصله و صحه صدر ۱۲ سال تحملم کردند و اگر در این سالیان از بنده قصوری سر زده بنده را حلال کنند.
الوندی در پایان اظهار داشت: اگر همین مردم فهیم نبودن بسیاری از کارهای آبادانی و عمرانی صورت نمی گرفت و ناتمام یا به عبارتی کلنگ پروژه ای به زمین نمی خورد.
مژگان رهروان دهیار جدید روستای تاریخی و شهیدپرور سرکلاته خرابشهر در گفگتگو با خبرنگار ما گفت: جا دارد بنده هم از طرف خودم از دهیار سابق سرکلاته به خاطر زحماتی چندین ساله شان تقدیر و تشکر کنم .
رهروان افزود: تقدیر و تشکر دوم را از شورای اسلامی روستا داشته باشم بخاطر حسن اعتماد به بنده و جامعه بانوان روستا داشته اند و از آقای الوندی که سابقه ۱۲ساله در این تصدی را عهده دار بودند می خواهم که مشاوری دلسوز برای بنده باشند.

سامانه اطلاع رسانی روستای سرکلاته خرابشهر

 
 
مصطفي می گوید:

سلام . انتخاب خوبی بود واقعا که زنها هم در جای جای جامعه موثر بودن خدا کنه اینجا هم موثر باشن . تبریک میگم به اهالی سرکلا

محمدعلی می گوید:

انتخاب خوبی بود ولی من یه خورده دیر متوجه شدم.آرزوی موفقیت برای دهیار محترم.

محمدعلی می گوید:

دهیارمنتخب سال 92
فردی مدیر و مدبر و کاردان می باشد .فقط قدرش رو بدانید.

احمدعلی می گوید:

با سلام و خسته نباشید.
به نظر من خانم ها باید در کانون خانواده و تربیت فرزندان قرار گیرند.
آمدن در عرصه اجتماع در این حد مطمئنا باعث از هم گسیختگی خانواده میشود.
لا تشکر از رادکانا.

احمدعلی می گوید:

با سلام و خسته نباشید.
به نظر من خانم ها باید در کانون خانواده و تربیت فرزندان قرار گیرند.
آمدن در عرصه اجتماع در این حد مطمئنا باعث از هم گسیختگی خانواده میشود.
باتشکر از رادکانا.

ارسال نظر