یک دقیقه سخنرانی به یک دقیقه سکوت تبدیل نشود !
تعداد بازدید تعداد بازدید: 425 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:36 ب.ظ، پنج شنبه، 12 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

امسال در اولین سالگرد ثبت ملی حادثه ۱۲ دی شهرستان گالیکش در فهرست آثار ملی، با پی گیری خبرنگار نیلکوه در پی غفلت مسئولین تنها به اندازه ی یک دقیقه در این باب سخنرانی شد!

thumb176-sh-83e01e76433a842eaa451614a68f439cبه گزارش رادکانا به نقل از نلیکوه، دیشب سالگرد واقعه 12 دی سال 57 شهرستان گالیکش بود. حادثه ای که در آن 7 نفر از جوانان این مرز و بوم در راه دفاع از همشهریان مان بدست عوامل رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند.

متاسفانه امسال در سی و پنجمین سالگرد شهادت این عزیزان و در اولین سالگرد ثبت این واقعه در فهرست آثار ملی، شاهد هیچ برنامه ی خاصی در تجلیل از فداکاری این شهدا و جانبازان و بازماندگان این حادثه نبودیم.

متاسفانه مسئولین شهرستان گالیکش این روزها به قدری درگیر مسائل حاشیه ای هستند که فراموش کرده اند برای معرفی این حادثه ماندگار به نسل های سوم و چهارم انقلاب برنامه ای را تدارک ببینند.

انتقال رشادت‌های شهدا که در راستای حفظ آزادی و استقلال ملت جان خود را فدا کردند بهترین و کارسازترین قدرت نرم در برابر هجمه‌های فکری و فرهنگی دشمنان است اما با سوال در خصوص شهدای 12 دی گالیکش از دانش آموزان و دانشجویان این شهرستان می توان به غفلت مسئولین در این خصوص پی برد.

فراموش کردن شهدا بزرگترین آفت برای جامعه اسلامی است و شهدا همان کسانی هستند که از همه نعمات دنیای مادی، از خانواده، فرزند و زندگی گذشتند تا به نعمت اخروی پروردگار برسند و آن را به انسانیت هدیه دهند.

برگزاری یادواره شهدای 12 دی، می تواند بهانه ای باشد تا بار دیگر اصول و ارزش های انقلاب اسلامی مرور شود تا در فضای غبارآلود کنونی، یاد شهدای انقلاب اسلامی از ذهن و یاد مردم انقلابی ایران اسلامی نرود.

ای کاش به مناسبت سالگرد این حادثه شب خاطره ای را برگزار می کردند تا هم به این بهانه از خانواده های شهدا و جانبازان تجلیل به عمل می آوردند و هم این حادثه به نسل هایی که آن روز را درک نکرده اند منتقل کنند.

ای کاش مسئولین اندکی سلیقه به خرج می دادند تا در اولین سال ثبت این واقعه در تقویم که مصادف شده است با روز پنج شنبه، بر مزار این شهدا حاضر می شدند و به مقام شامخ آنان ادای احترام می کردند.

امیدواریم دست اندرکاران امر در گالیکش هرچه زودتر از خواب زمستانی برخیزند تا این چنین برنامه هایی بدون داشتن خروجی نیایند و نروند.

نگذاریم این یک دقیقه سخنرانی به احترام شهدای این واقعه به یک دقیقه سکوت تبدیل شود…

12 دی سال ۵۷ و نیز ۹ دی ۸۸ روزهای درخشانی در تاریخ مردم گالیکش هستند و این روز‌ها برای همیشه در تاریخ گالیکش و کشور خواهند درخشید.

ارسال نظر